Zavrieť

Porady

softvér

Viete mi poradiť ako mám odpisovať nový softvér nad 50.000,- SK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Zákon o dani z príjmov nepozná daňové odpisy nehmotného majetku. Ako daňový výdavok sa uznávajú účtovné odpisy. Účtovné odpisy si stanovuje účtovná jednotka sama, podľa predpokladanej doby životnosti, alebo použiteľnosti majetku. Pri nehmotnom majetku nesmie doba odpisovania presiahnuť 5 rokov.

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    Ahojte, ma niekto skúsenosť s odpisovaním softveru ? jedná sa mi o ročnú údržbu / maitenance/, ktorú nám firma pri zakúpení softveru vyčíslila na doklade, budem tú údržbu odpisovať spolu so softvérom ? / cena je 49 tis /,
    dakujem

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Čo je to ročná údržba a čo zahŕňa? Ak bola cena SW vyčíslená zvlášť a toto je len paušál na rok za údržbu, ktorú Vám bude dodávateľ SW poskytovať, tak by som to do obstaravacej ceny nezahrnula, ale účtovala na 511-ako údržbu príp.na 518-službu.

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    pátrala som po tom všetkom a dočítala som sa že " Zásah do softvéru v procese jeho používania je v praxi známy pod pojmom update a upgrade, Update je aktulizácia softvéru - t.j. " udržiavanie softvéru v aktuálných dátach" čo má charaktér služby - udržiavanie v prevádzkyschopnom stave a má v účtovníctve charakter nákladov na hosp. činnosť, Upgrade je vyšším stupnom progr. vybavenia Je potrebné rozlišovať či upgrade je len technickým zhodnotením , alebo ide o novú licenciu. "
    Na mojom doklade nie je doslova " ročná údržba" takže to dám na 518 , tak zatial

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.