Zavrieť

Porady

internetový obchod - kde registrovať + ERP

Zdravím Vás dámy a páni.
Keď idem ovtoriť internetový obchod kde ho mám zaregistrovať, či vôbec niekde, keď som SZČO a mám misto podnikania doma, kde bude aj internetový obchod. Poterbujem po novom aj reg. pokladňu, keď budem predávať na len na dobierku? Kto vlastne riadi a zastrešuje celé internetové podnikanie? Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    maxop Pozri príspevok
    Áno súhlasím, že pre 1-2 platby v mesiaci sa neoplatí kupovať registr. pokladňa. Napadlo ma, že ako občan, nepodnikateľ možem predať tovar v hodnote cca 1000€ ročne bez povinnosti platiť daň. Alebo sa mýlim?
    otázka znie, či pravidelný predaj tovaru už nespĺňa všetky znaky živnosti a teda či tým neporušuješ živnostenský zákon

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nikto nič neriadi
    registrovať sa nemusíš nikde a keď budeš predávať iba na dobierku, tak registračku nepotrebuješ. Najlepšie, keď bude dobierka smerovať rovno na ucet.

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    Toto by zaujímalo aj mňa, keďže teraz riešim internetový obchod.
    Dobierku a bezhotovostnú platbu chápem, vystaví sa FA nie je čo riešiť. Čo však ak bude zákazník požadovať osobný odber a zaplatí mi v hotovosti? Vystavím FA a príjmový doklad? Bude to v poriadku? Kvôli 1-2 osobné odbery za mesiac sa mi neoplatí kupovať ERP..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    knight Pozri príspevok
    Toto by zaujímalo aj mňa, keďže teraz riešim internetový obchod.
    Dobierku a bezhotovostnú platbu chápem, vystaví sa FA nie je čo riešiť. Čo však ak bude zákazník požadovať osobný odber a zaplatí mi v hotovosti? Vystavím FA a príjmový doklad? Bude to v poriadku? Kvôli 1-2 osobné odbery za mesiac sa mi neoplatí kupovať ERP..
    pri predaji tovaru musis pouzit ERP pri prevzati hotovosti (bud vystavis klasicky pokladnicny blok v danej ERP alebo "nablokujes" uhrada FA ..... ) ak nechces kupovat ERP platby mozes prijimat jedine prevodom na tvoj ucet alebo dobierkou. Nie je mozne ako doklad zakaznikovi vystavit PPD.

    takze ak zakaznik pozaduje osobny odber a ty nemas ERP, tak len uhrada prevodom na ucet.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dáša_ Pozri príspevok
    alebo ho napríklad "pošleš" na poštu, aby zaplatil tak
    alebo sa stretnete pred bankou a vlozi ti peniaze na ucet

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    Vďaka za rady. Neznie to jednoducho, ale ak bude niekto trvať na osobnom odbere, tak mu to vysvetlím a budeme to musieť tak vyriešiť..

    maxop je offline (nepripojený) maxop

    maxop
    Áno súhlasím, že pre 1-2 platby v mesiaci sa neoplatí kupovať registr. pokladňa. Napadlo ma, že ako občan, nepodnikateľ možem predať tovar v hodnote cca 1000€ ročne bez povinnosti platiť daň. Alebo sa mýlim?

    maxop je offline (nepripojený) maxop

    maxop
    Napadlo ma to preto, že môj syn /študent/ stále niečo cez bazoš predáva - procesory, zdroje, HDD, ale aj odpružené vidlice na bycikel atď. atď. Za rok minimálne 15-20 krát. Aj to pravidelný predaj tovaru?
    Chcelo by to naštudovať príslušný paragraf.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    maxop Pozri príspevok
    Napadlo ma to preto, že môj syn /študent/ stále niečo cez bazoš predáva - procesory, zdroje, HDD, ale aj odpružené vidlice na bycikel atď. atď. Za rok minimálne 15-20 krát. Aj to pravidelný predaj tovaru?
    Chcelo by to naštudovať príslušný paragraf.
    na niektorom z takýchto predajných portálov som čítala diskusiu, že sa začali kontroly práve takýchto činností. Obchádzania živnosti cez rôzne bazáre. potom už záleží len na šikovnosti predávajúceho, ako zdôvodni predaj vidlice na bicykel - že si kúpil pre seba a zistil, že potrebuje inú - to je v poriadku. Ale ak ponúka v inzerátoch niekoľko druhov, berie objednávky... to už je na riziku každého predávajúceho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.