Zavrieť

Porady

Základná škola - účtovanie

Poraďte mi, ako sa účtuje zákl.škola, aký je najvhodnejší program, aké sú odlišnosti od účtovania normálnej s.r.o ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabcaH je offline (nepripojený) GabcaH

    GabcaH
    Zakladna skola sa uctuje ako rozpoctova organizacia je to pomerne ine uctovanie ako s r o. Ma to svoje specifika ktore navazuju na zriadovatela.
    Ide o rozpocet ktory je prepojeny.
    Mam skusenosti so spominanym programom Trimel. Je to dobry,prehladny
    program.

    vama je offline (nepripojený) vama

    vama
    ZŠ štátna alebo súkromná? Poznám program od IVES Košice - IBEU pre rozpočtové organizácie, IPO pre príspevkové a PAM pre spracovanie miezd a personalistiky.Programy však robia pod DOS-om, pozor pri kúpe tlačiarne, každá hlavne nové typy, s týmto programom nekomunikujú. Vhodné sú EPSONy.

    jitma je offline (nepripojený) jitma

    jitma
    zdravím,
    volala som do Košíc minulý týždeň, v priebehu roka budú prechádzať
    z DOS na Windous. Menšie organizácie ako napr. ZŠ sa budú môcť preškoliť asi tak v 9/2006.
    Ale keby bol lepší program pre školy, prehľadnejší a nie moc nákladný
    prešla by som radšej na iný.

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    GabcaH, ďakujem že si sa ozvala. Z ktorého si mesta ? Mohla by som sa v prípad potreby na Teba obrátiť ? Hupka

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Ja tiež začinam s účtovaním rozpočtovky a vybrala som si program URBIS od f Made B.Bystrica. Skús pozrieť na ich stránku www.made.sk. Tie DOS-ovské softy ma moc neoslovili aj keď viacerí používajú IBEU. Už veľmi dlho sľubujú novú verziu pod Windows, ale ešte stále nie je k dispozícii.
    Napriek tomu si pozri tému IBEU, kde sa dozvieš veľa užitočného od znalých problematiky. Prajem veľa úspechov.

    Krásny deň

    GabcaH je offline (nepripojený) GabcaH

    GabcaH
    program TRIMEL dodava firma sidliaca V Bratislave. Je to program pouzivany
    vseobecne ale hlavne /mestske casti, skoly a ine nimi zriadene rozpoctove
    organizacie, prispevkove a organizacie napojene na statnu pokladnu.
    staci?

    ivaivo je offline (nepripojený) ivaivo

    ivaivo
    Aj ja začinam s účtovaním školy.Vybrala som si program IFOSOFT Prešov, pracuje vo Windous.Mám aj IVES-IBEU ale vôbec má neoslovil.

    ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

    ringlodka
    Poraďte mi poraďáci - prosím

    Základná škola s právnou subjektivitou dala vypracovať architektonickú štúdiu telocvične.Faktúra je na 71.400.- Sk
    Podľa mňa by to mal byť kapitálový výdavok zo 716, ktorá zahřňa platbyza inžinierskotechnickú pomoc a práce v súvislosti s plánovanou výstavbou-investičné štúdie a stavebné zámery.
    ZŠ zastáva názor že to zaplatí z bežných výdavkov zo 637011 /pretože nemá zatiaľ rozpočet na kap.výdavky/, lenže tam patria výdavky za posudky a odborné vyjadrenia, ktoré nesúvisia s výstavbou.
    Hlavne,že faktúra je už na svete!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.