Zavrieť

Porady

Uzatvorenie pokladničnej knihy

Prosím, ako sa uzatvára pokladničná kniha? Prenos na konci strany znamená prenos do toho obdobia alebo len prenos z tej konkrétnej strany? Je to aj tak so zostatkom?
Ďakujem
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

sklenkova
ˇˇDakujem ti takže zrejme v číselniku si musím zadať pokladnicu tržieb a teraz to všetko spätne vymazať.
Áno, v číselníku zadáš aspoň jednu pokladnicu.
Ale nerozumiem, čo chceš vymazávať. Vznikne Ti tam niekde duplicita? Ak to je dobre tak ako to máš tak nič nemaž, iba začni robiť "po novom" v novom roku...
0 0
denisadam denisadam

denisadam je offline (nepripojený) denisadam

M0NIKA
Ja robím v Alfe. Všetko nahadzujem do denníka a soft mi pokl. knihu z týchto údajov "vyrobí" sám. Ja ju iba vytlačím. Tak isto aj inventarizácie.
Je to múdry program
aj mne robí pokladničnú knihu SW (MK SOFT - je fakt super), chem sa spytať,či je povinnosť viesť v JU pokladničnu knihu, minulý rok som robila učt. ručne - všetko mám evidované v peňažnom denníku, ďakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
M0NIKA Pozri príspevok
Do pokl. knihy píšeš príjmy aj výdavky - všetky pohyby peňazí.
V Alfe to funguje tak, že všetko nahadzuješ do peň. denníka a potom cez TLAČ - POKLADNICA - POKL. KNIHA vytlačíš. pokl. knihu. Je taká ako ju potrebuješ mať.
Čiže nahodíš záväzky, pohľadávky a zvyšok účtuješ všetko do peň. denníka. Potom ide iba o to, čo vytlačíš... čo potrebuješ...
Ale do knihy pokladnice sa píšu len príjmy, nie? ...podľa denných úzávierok
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať