Zavrieť

Porady

MRP - pokladničná kniha

Ahojte poraďáci.
Chcel by som opísať moju vzniknutú situáciu, nie som skúsený účtovník, mám menšiu firmu a snažím si účtovníctvo robiť sám.
Naskytol sa mi tento problém.

Účtovníctvo v programe MRP robím 3 roky. Ale 2 roky z toho som si tlačil faktúry s PPD v externom programe a pri úhrade faktúr v MRP som dával zaradiť "len do účtovného denníka", ako mi poradila jedna účtovníčka, keďže PPD mi tlačil externý program a účtovanie som robil ručne. V roku 2010 som to účtoval tým istým spôsobom a ešte pripomeniem, že v pokladničnej knihe som mal zaúčtované len bločky z registračnej poklade, výdavkové doklady na prenájom, tj. dodávateľské a odberateľské faktúry ďalej len DF a OF išli mimo pokladničnú knihu a boli zaúčtované len v účtovnom denníku.

Teraz v roku 2011 som začal tlačiť faktúry už v programe MRP, momentálne robím účtovníctvo za rok 2011, DF a OF úhrádzam "aj do pokladničnej knihy", tj. mám ich aj v účtovnom denníku aj v pokladničnej knihe.

A tu nastáva problém, nesedia mi počiatočné stavy v pokladničnej knihe oproti účtovnému denníku, a to z toho dôvodu, že v rokoch 2009 a 2010 som neúčtoval dodávateľské a odberateľské faktúry cez pokladničnú knihu.

Mám 2 možnosti - viesť alebo neviesť pokladničnú knihu v roku 2011, neviesť by bolo pre mňa jednoduchšie, ale keďže už všetko tlačím cez MRP, tak by som nemal ako tlačiť príjmové a výdavkové doklady.

Preto chcem zvolím prvú možnosť a to viesť pokladničnú knihu, lenže nastáva problém a to ten, že aby mi sedeli počiatočné stavy, tak musím DF a OF z rokov 2009 a 2010 manuálne pridať do pokladničnej knihy, čo je dosť pracné ale dá to. Neviem ale, či mi to automaticky prepočíta počiatočné stavy v pokladničnej knihe z roku 2009 do 2010 a z roku 2010 do 2011, alebo bude treba spraviť opäť ročný prevod a toho sa obávam.

Dúfam, že som to zrozumiteľne vysvetlim a prosím o radu.

Ďakujem pekne.
Naposledy upravil duneha : 31.01.12 at 16:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Neviem aké MRP máš, Win, Dos? Ale to je asi jedno. V pokladničnej knihe, ak sa nemýlim, je možnosť nastavenia pokladne a počiatočného stavu.

    duneha je offline (nepripojený) duneha

    duneha
    Pouzivam samozrejme Windows verziu MRP Silver 6.70 , ako som kukal da sa tie stavy prisposobit, ale rad by som to mal košer.
    Lebo ked si dam počiatočný stav pokladne v účtovnom denníku je iný ako počiatočný stav v pokladničnej knihe.

    duneha je offline (nepripojený) duneha

    duneha
    Tak Žabinka tvoje riešenie je asi najrozumnejšie. Nastavil som počiatočný stav pokladničnej knihy podľa účtovného denníka. Spätné nahadzovanie DF a OF faktúr do pokladničnej knihy by ma asi porazilo. Díky.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Tu na porade je téma učtovanie v MRP a určite by Ti pomohlo, keby si ju prečítal.

    MRP - pokladničná kniha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.