Zavrieť

Porady

Podvojne uctovnictvo - uplny zaciatocnik.

Ahojte, mal by som na vas niekolko otazok ohladne Podvojneho uctovnictva. Kedze mam strednu skolu zameranu na odbor stavebnictvo ,tak nemam skusenosti z ekonomickych a uctovnych veci. Keby som vedel, co vsetko sa deje v slovenskom stavebnictve, vzivote by som na takuto skolu nesiel.
Chcem nieco viac. Rad by som v buducnosti podnikal. A kedze som clovek ,ktory sa rad uci novym veciam, nemam problem s doucovanim.
Zaujalo ma povolanie uctovnika.Tieto vedomosti by som mohol aj nasledne vyuzit v podnikani, takze pre mna to strata casu nieje.

A preto by som ako zaciatocnik mal par otazok na vas. Za aky cas som schopny sa naucit pod. uctovnictvo?
Je sanca zamestnat sa ako uctovnik ,ak nemam za sebou prax ani odbornu skolu s ekonomickym zameranim alebo gymnaziom? Samozrejme ,ze vedomosti o podvojnom uctovnictve by som mal. Je to vobec mozne?
Dalsia otazka je, co vsetko musim vediet ak chcem byt naozaj dobry? Ktore publikacie odporucate?
A posledna otazka kedy potrebujem len jednoduche a kedy podvojne uctovnictvo a aky je medzi nimi rozdiel?

Dakujem vopred za odpovede.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Môžem sa prosim o radu-ked s.r.o. plati fakturu za sprostredkovanie FO, sprostredkovanie za 12/2012, ked je uhradena az v 1/2013,ide do nakladov s.r.o. za 2012 alebo az za r.2013?dakujem
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
tibor1000 Pozri príspevok
Môžem sa prosim o radu-ked s.r.o. plati fakturu za sprostredkovanie FO, sprostredkovanie za 12/2012, ked je uhradena az v 1/2013,ide do nakladov s.r.o. za 2012 alebo az za r.2013?dakujem
Do účtovných nákladov v roku 2012, do daňových výdavkov až v roku 2013.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Adiks Pozri príspevok
Do účtovných nákladov v roku 2012, do daňových výdavkov až v roku 2013.
takze uctujem v r.2012 518 nedanovy naklad pripocitatelna polozka
a v r.2013 to uz neuctujem,len do dan.priznania ako odpocitatelnu polozku uviest,tak?
dakujem moc
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, našiel by sa niekto ochotný z okolia Prešova, ktorý by ma zaučil v programe Omega? Totižto program mám zakúpený, PU som študovala na OA v Prešove, mám aj kurz z podvojného účtovníctva, avšak neviem sa orientovať v programe. Samozrejme za poplatok.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, našiel by sa niekto ochotný z okolia Prešova, ktorý by ma zaučil v programe Omega? Totižto program mám zakúpený, PU som študovala na OA v Prešove, mám aj kurz z podvojného účtovníctva, avšak neviem sa orientovať v programe. Samozrejme za poplatok.
...a prečo nevyužiješ úvodné školenie z Krosu? To je predsa zadarmo....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Hmm, bola som na takom školení na Alfu, ale nebolo to podľa mojich predstáv. Ja by som potrebovala také niečo, ako ked preberám účto po účtovníčke, ktorá účtovala v inom programe a zaevidovať všetky záväzky a pohľadávky a náklady z minulých rokov. Ale máš pravdu, zájdem aj tam, možno keď sa opýtam to, čo chcem vediť, tak mi poradia. Vdaka.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
Hmm, bola som na takom školení na Alfu, ale nebolo to podľa mojich predstáv. Ja by som potrebovala také niečo, ako ked preberám účto po účtovníčke, ktorá účtovala v inom programe a zaevidovať všetky záväzky a pohľadávky a náklady z minulých rokov. Ale máš pravdu, zájdem aj tam, možno keď sa opýtam to, čo chcem vediť, tak mi poradia. Vdaka.
na každom školení sa TREBA PÝTAŤ...
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Už som sa aj zaregistrovala.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Potrebuješ už naostro, alebo sa len zaúčaš? Pomoc si môžeš vyvolať F1, nie? Prečítaj si aj otázky a odpovede na stránke krosu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Chcem sa len zaučiť - zatiaľ. Veľa živnostníkov si otvára s.r.očky, tak do budúcna, aby som bola pripravená.
0 0
Ivonell Ivonell

Ivonell je offline (nepripojený) Ivonell

Reálna šanca sa zamestnať bez praxe a známostí neexistuje, aspoň na východnom Slovensku. Mám odbornú školu s ekonomickým zameraním , certifikát od firmy Kros, podvojné účtovníctvo mám v malíčku. No bez praxe ma proste nikde nevezmú. Ja síce nie som samouk, takže nemôžem hovoriť z vlastnej skúsenosti, ale kvantová fyzika to nieje, takže keď sa chce všetko sa dá. Kôli tomu ,že sa účtuje v programe, by som odporučila skôr kurz ako naučiť sa čistú teóriu lebo prax vyzerá inak. A hlavne naučiť sa teóriu je prvý krok, druhý je hlavne dobre ovládať zákony, ktoré sa dosť často menia
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobry den poradaci chcem sa prosim opytat ked v r.2012 platila s.r.o. 3 x preddavky,posledny bol v decembri 2012,ak by do lehoty na podanie dan.priznania zaplatili stvrty preddavok-tento sa tiez uvedie na r. 810,a plati sa nizsia dan z prijmov o tuto sumu ponizena? dakujem pekne vopred za radu
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobry den poradaci chcem sa prosim opytat ked v r.2012 platila s.r.o. 3 x preddavky,posledny bol v decembri 2012,ak by do lehoty na podanie dan.priznania zaplatili stvrty preddavok-tento sa tiez uvedie na r. 810,a plati sa nizsia dan z prijmov o tuto sumu ponizena? dakujem pekne vopred za radu
posúvam prosím
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tibor1000 Pozri príspevok
Dobry den poradaci chcem sa prosim opytat ked v r.2012 platila s.r.o. 3 x preddavky,posledny bol v decembri 2012,ak by do lehoty na podanie dan.priznania zaplatili stvrty preddavok-tento sa tiez uvedie na r. 810,a plati sa nizsia dan z prijmov o tuto sumu ponizena? dakujem pekne vopred za radu
prečo iba 3 X? k 30 04 2012 ste nedorovnávali preddavky?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Mila123 Pozri príspevok
prečo iba 3 X? k 30 04 2012 ste nedorovnávali preddavky?
nie,oni mali posunutu danovu povinnost,danove odovzdavali 30.6
takze 1.preddavok 30.9, 2. 31.12, 3: 31.3.2013..
tak zeby ten co ma byt 31.3.2013 uhadili teraz v pondelok,a mozem ho teda odpocitat z danovej povinnosti za r.2012
a teraz im vyjde vyssia dan,vydelim 4,a rozdiel dorovnam do 30.4.2013
tak je to prosim spravne?? dakujem MOC
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tibor1000 Pozri príspevok
nie,oni mali posunutu danovu povinnost,danove odovzdavali 30.6
takze 1.preddavok 30.9, 2. 31.12, 3: 31.3.2013..
tak zeby ten co ma byt 31.3.2013 uhadili teraz v pondelok,a mozem ho teda odpocitat z danovej povinnosti za r.2012
a teraz im vyjde vyssia dan,vydelim 4,a rozdiel dorovnam do 30.4.2013
tak je to prosim spravne?? dakujem MOC
pozrel si na § 42/9 ZDP? podľa môjho názoru by mali byť 4 preddavky....
ak ten štvrtý bude zaplatený do podania DP uvádzaš ho v daňovom priznaní za rok 2012

a nové preddavky k 02 04 2013 prepočítavaj na 23% sadzbu dane
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Mila123 Pozri príspevok
pozrel si na § 42/9 ZDP? podľa môjho názoru by mali byť 4 preddavky....
ak ten štvrtý bude zaplatený do podania DP uvádzaš ho v daňovom priznaní za rok 2012

a nové preddavky k 02 04 2013 prepočítavaj na 23% sadzbu dane
do kelu,ma porazi:....( my sme to brali tak ze ked bol odklad dan.priznania,tak platime preddavky s posunom predsa..
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Dobrý deň,
prosím Vás, začínam s podvojným účto, zatiaľ mám dva prípady, čo neviem zaučtovať, a to je socialne a zdravotné poistenie podnikateľa. Najprv si vystavím ID na 526/336, potom keď sa to uhradí, bude to 336/221?
- ako zaučtujem faktúru za účtovnícke práce? je to účet 518 ?
- ako daň z motorových vozidiel? najprv ID 531/345, potom úhrada cez účet 345/221?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať