Zavrieť

Porady

domena

Dobry den, moze byt toto pravda?
Minule som hladala na nejakom portali, ci je volna jedna domena. Naslo mi, ze nie je....a niekde som sa docitala, ze sa da zistit, kto ju vlastni. Ak som sa na stranku dtej firmy dostala. Potom som si dala vyhladat iny nazov domeny, ktoru som si vymyslela ako nahradu. Ta bola volna, ale som si ju nezaregistrovala. Po case som si zadala ten nazov znova, ci je volna a uz volna nebola a presmerovalo ma na tu spominanu firmu. Mam pocit, ze je mozne, ze sa to da sledovat (ked zadavate nazov na overenei domeny, ci je volna), o ake nazvy je zaujem, odkupia to a potom vas donuti si to od neho kupit, ak to velmi chcete....Pripominam, ze to bol nahodne vymysleny nazov a dost narychlo.
Co vy na to?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak si chcete objednat domenu vacsina ludi vyuziva sluzby niektoreho z registratorov, kedze nemaju vlastnu zmluvu s SK-NIC.
    takze vy pridete na stranku nejakej firmy, tam si date vyhladat ci je domena volna a ukaze vam ze je...
    ak si ju nezaregistrujete, tejto firme nic nebrani kontrolovat co ste hladali a pripadne danu domenu registrovat, ak sa jej zda vhodna...

    agromaster je offline (nepripojený) agromaster

    internet marketer agromaster
    samozrejme je to mozne, ludia co sa zivia domenovym flippingom maju na to specialne softy. jeden cas bola dokonca podozriva z tejtro cinnosti aj znama americka stranka godaddy

    RSKK je offline (nepripojený) RSKK

    RSKK
    preto odporúčam sledovať kto vlastní doménu alebo či je voľná ( tzv. WHOIS) priamo cez Slovenského národného registrátora http://whois.sk-nic.sk/index.jsp a nie cez jednotlivých predajcov domén a hostingov alebo zmluvných partnerov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.