Zavrieť

Porady

operacia cysty na vajecniku laparoskopicky

Ahojte, chcem sa spytat, ak niektorej z vas rezali cystu z vajecnika, ako dlho ste boli v nemocnici? Lebo ja sa nadejam, ze na druhy den ma uz vykopnu tak ako tomu bolo pri slepaku. Ten mi ale rezali rezom, tuto cystu budu laparoskopicky. Laparoskopicky budu mensie bolesti ako rezom ci nie? Mam dost zvysene onkomarkery, neviem ci aj to hra nejaku rolu pri mojom pobyte v nemocnici, ale dufam, ze nie. Neznasam nemocnice a mam dost vela roboty, tak dufam, ze tam nebudem musiet byt dlhsie ako dva dni. Dik
Usporiadat
Tibor Mikula Tiborr Tibor Mikula Tiborr
dobry den volam sa janka mam 23 rokov a pred tyzdnom mi nasli na vajecniku vodnu cystu vo velkosti vajicka a doporucili mi uzivat megaenzymy chcela by som sa spytat ci nema niekto z vas stim skusenost alebo ci o tom nieco nepoculi dakujem ;
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Caute zeny, vidim, ze sa tu diskusia rozprudila. Ja som na tej operacii este nebola, najprv mi to oddialovali lekari, potom ja. Ale uz ma to neminie, buduci tyzden mam termin. Posledne mi dal lekar podpisat papier, ze sice mi to budu robit laparoskopicky, ale ak by bolo treba, tak suhlasim aj s rezom. A podotkol - mam zvysene onkomarkery, moze to byt aj rakovina. To slovo rakovina mi znie v usiach doteraz a uz sa neviem dockat ked budem mat potom, aby som konecne mala klud v dusi ze to ziadna rakovina nebola.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Katka01 Pozri príspevok
Caute zeny, vidim, ze sa tu diskusia rozprudila. Ja som na tej operacii este nebola, najprv mi to oddialovali lekari, potom ja. Ale uz ma to neminie, buduci tyzden mam termin. Posledne mi dal lekar podpisat papier, ze sice mi to budu robit laparoskopicky, ale ak by bolo treba, tak suhlasim aj s rezom. A podotkol - mam zvysene onkomarkery, moze to byt aj rakovina. To slovo rakovina mi znie v usiach doteraz a uz sa neviem dockat ked budem mat potom, aby som konecne mala klud v dusi ze to ziadna rakovina nebola.
aj mne bolo povedane, ze plan je laparoskopicky ... pocas operacie sa vyoperovane tkanivo posiela na rychlu histologiu ... a telefonicky je hned dana info na salu ci je to "ciste" alebo nejaky problem ... ak je problem, otvaraju a vyberaju vsetko co treba ... nasledne je podrobna histologia, vysledky par dni po operacii

drzim ti palce!
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Tak už som z nemocnice naspäť, bola to nezhubná cysta + diagnostikovali mi endometriózu. Tá ma nepotešila ale vždy lepšie jak rakovina všakže. V utorok ma rezali a dnes už celkom dobre chodím, moc rýchlo samozrejme nie, ale s tým, ako keď ma rezali normálne rezom sa to nedá porovnať, tam som bola neschopná o dosť dlhšie.
1 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Janka: počula som o tom že na niektoré cysty pomôže užívať wobenzym, ale záleží od toho, aká cysta to je, to už musí posúdiť gynekológ. Napr. na ten typ cysty čo som mala ja by to nepomohlo.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Katka01 Pozri príspevok
Tak už som z nemocnice naspäť, bola to nezhubná cysta + diagnostikovali mi endometriózu. Tá ma nepotešila ale vždy lepšie jak rakovina všakže. V utorok ma rezali a dnes už celkom dobre chodím, moc rýchlo samozrejme nie, ale s tým, ako keď ma rezali normálne rezom sa to nedá porovnať, tam som bola neschopná o dosť dlhšie.
Katka, zelam skore zotavenie
... ja som bola vcera na kontrole po 4 tyzdnoch - a na druhom vajecniku, sa mi urobila dalsia cysta (vraj vyzera ako naplnena krvou) ... ale vraj je to normalne, kedze mi zobrali jeden vajecnik, tak to zvykne vraj reagovat takto ... takze kontrola o mesiac
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

1Dara: no drzim aj ja palce nech uz su len dobre vysledky Co si pisala este 1.8. o tom hlade jo tym som si tiez teraz presla, najskor som nemohla nic jest, potom len ten bujon a suchare a ked som dosla domov zosrotovala som pol chladnicky Tam som schudla 2 kila ale myslim ze ich zas rychlo naberiem.
0 0
emma1987 emma1987

emma1987 je offline (nepripojený) emma1987

Ahojte.Chcela by som sa spytat,z coho vlastne vznikaju cysty?Ja som uz podstupila jednu laparoskopiu pred rokom a o tyzden ma caka druha.Je mozne ze sa mi to bude stale vytvarat a ja budem v nemocnici "pecena varena?" prosim skuste mi poradit.Dakujem
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

emma: to je rozne. Zenam v produktivnom veku sa tvoria cyst skoro stale, ale normalne su neskodne, jak vzniknu, tak neskor prasknu a zena to ani nezaregistruje. Vznika to z toho, ze ked sa uvolni vajicko, je v nejakom obale. Ked je zrele na oplodnenie ten obal sa roztrhne a vajicko caka na spermie. Niekedy a casto sa ale stava, ze ten obal nepraskne a z toho celeho vznikne cysta, prilepi sa to na vajecnik a neskor to praskne. S tymito cystami netreba nic robit. 98% vsetkych cyst netreba operovat. Ale su aj ine cysty, ja nepoznam vsetky druhy. Co som ja mala je dermoidna, je to vrodene, len casto je to najskor take male, ze si to na ultrazvuku nevsimnu. Neskor to niekedy vznikne rast, potom si to vsimnu a radsej to vyoperuju. Tieto cysty ale nebyvaju nebezpecne, len v 1-2% pripadoch sa to moze zvrhnut na rakovinu. Ale aj tak to radsej vzdy vyoperuju, pre istotu a aby to dalej nerastlo. Ak sa tato cysta raz vyoperuje druha taka ista nevznikne. Neviem aku cystu mas ty, preber to so svojim lekarom. Alebo si zisti aky to je typ a najdi si to na nete.
0 0
emma1987 emma1987

emma1987 je offline (nepripojený) emma1987

Katka01akujem aspom za ako taku radu.co sa tyka druhu mojej cysty,bohuzial to neviem,ale urcite budem po tom patrat.tak este raz dakujem
0 0
zabulka111 zabulka111

zabulka111 je offline (nepripojený) zabulka111

chcem sa teda spýtať, mám cystu na pravom vajecníku cca 4 cm a už asi pol roka mi robí dosť značné problémy a ani hormonalna antikoncepcia mi nepomohla.. môžem požiadať doktora aby mi ju vyoperoval laparoskopicky, lebo on to akosi nechce a už 1,5 roka mi s tým akosi nič nerobí.. ? či sa to aj platí ak je to na žiadosť pacienta.. mávam bolesti a dosť brutálne nepravidelne mi chodí menzes.. vopred dakujem.
Naposledy upravil zabulka111 : 12.02.13 at 10:27 Dôvod: chýbalo mi slovo
0 0
lucia67 lucia67

lucia67 je offline (nepripojený) lucia67

Ja by som vas tiez poprosila o radu. Mne tiez pred 2 mesiacmi diagnostikovali cystu na vajecniku. Najprv mala 4,5 cm, teraz ma 5,4 cm. Podla nalezu je to hypoechogenneho obsahu, co ani neviem, co je. Dvakrat som brala hormony Norethisteron a vitaminy Thiamin. a teraz po dalsej kontrole, ked sa to nezmensilo, ma doktor uz posiela na operaciu. Markery hovoril, ze mam trosku zvysene, ale ze to moze byt sposobene cystou. Myslite, ze mam uz ist na operaciu, alebo to este konzultovat doktorom, resp. skusit ine lieky. Mam 32 rokov. Dakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lucia67
Ja by som vas tiez poprosila o radu. Mne tiez pred 2 mesiacmi diagnostikovali cystu na vajecniku. Najprv mala 4,5 cm, teraz ma 5,4 cm. Podla nalezu je to hypoechogenneho obsahu, co ani neviem, co je. Dvakrat som brala hormony Norethisteron a vitaminy Thiamin. a teraz po dalsej kontrole, ked sa to nezmensilo, ma doktor uz posiela na operaciu. Markery hovoril, ze mam trosku zvysene, ale ze to moze byt sposobene cystou. Myslite, ze mam uz ist na operaciu, alebo to este konzultovat doktorom, resp. skusit ine lieky. Mam 32 rokov. Dakujem.
Lucia, ja som starsia, mam po operacii a som v pohode a hlavne kludna ... u mna to nakoniec nebola cysta ale pseudocysta - zrasty po predchadzajucej operacii vyplnene tekutinou, a zobrali mi vajecnik, nastasrie histologia dobra

O „hyperechogénnej“ a „hypoechogénnej“ štruktúre hovoríme vtedy, ak je stupeň šedi daného orgánu alebo ložiska vyšší alebo nižší ako okolia.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

K ultrzvukovému vysvetleniu by som dodala:
UZV funguje na princípe zvukových vĺn, ktoré sú tak vysoké, že ich ľudské ucho nezachytí, tieto vlny prenikajú do tela, odrážajú sa o orgány a časť sa vracia späť do uzv sondy. Odrazené vlny sú zobrazené ako vizuálny obraz - ultrazvukový snímok..
Echogenita je len spôsob reakcie tkaniva na vlny ultrazvuku.
ANECHOGÉNNE štruktúry - sú prevažne tekutiny - nevysielajú echo a na uzv sú to tie čierne a tmavie zóny.
HYPERECHOGÉNNE - kosti, dutiny - biele a svetlé zóny
HYPOECHOGÉNNE - mäkké časti tkanív, napr. orgány, svalovina - odrážajú slabo a sú to šedé zóny na uzv obraze.
1 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Zdravim, aj ked uz uplynula dlhsia doba od tejto debaty, rada by som Vas požiadala o kontakt na spominaného liecitela. S cystou sa pasujem uz asi dva roky, skusala som uz aj alternativnu liecbu, ale asi nie tu spravnu. Po kazdej navsteve u mojho gyn. odchádzam s výmenným lístkom do nemocnice, ale iba velmi nerada by som to riesila operacne. Tak, ak by to bolo mozne, poprosila by som o ten kontakt. Dakujem, a zelam vsetko dobre. Z.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať