Zavrieť

Porady

Parkovanie pred supermarketom,mimo predajnej doby.

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, či nejaký zákon obmedzuje parkovanie na parkovisku pred supermarketom

mimo predajnej doby, konkretne v nočných hodinach.

Dodávam,že parkovisko sa po uplynutí predajnej doby nijako neuzatvara /závorou/ ani tam nie je nainštalovaná dopravna značka s dodatkovou tabuľkou
určitej vymedzenej doby parkovania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Nepíšeš, prečo to chceš vedieť, čo sa Ti stalo....
    ...ale všeobecne
    - komu patrí pozemok?
    1. ak mestu alebo obci - je to verejné parkovisko, aj keď ho vybudoval supermarket a je pri ňom
    2. ak supermarketu - je to súkromný majetok
    3. ak ho má supermarket prenajatý, tiež je to ich majetok....

    Adea je offline (nepripojený) Adea

    Adea
    zaujimave, hlavne teraz v zime bolo vidiet kopu zasnezenych aut ktore stali na parkovisku pri nakupnom centre, byt majitelom tak to dam poodtahovat aby bolo miesto pre zakaznikov a nie pre vychcancov

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    tictac7 Pozri príspevok
    Nepíšeš, prečo to chceš vedieť, čo sa Ti stalo....
    ...ale všeobecne
    - komu patrí pozemok?
    1. ak mestu alebo obci - je to verejné parkovisko, aj keď ho vybudoval supermarket a je pri ňom
    2. ak supermarketu - je to súkromný majetok
    3. ak ho má supermarket prenajatý, tiež je to ich majetok....
    Pointa je v tom,že ide o menší supermarket na sidlisku,kde je asi 30 parkovacich miest, no a predavačky a predavači parkuju svoje auta na tomto parkovisku v počte asi 7 aut , moje auto je tam 8-me,
    teda oni si privlastňujú právo tam parkovať ako zamestnanci a mnedavaju najavo,že tam nemam čo parkovať lebo nie som zainteresovany.
    Ja si myslim,že moje auto tam parkovať može,nakoľko parkovanie na parkovisku nie je nijako obmedzene.
    Dnes ráno som našiel pod stieračom rukou písany ,anonymny odkaz,že parkujem na sukromnom pozemku a ,že bude moje auto odtiahnuté,
    možu tak urobiť , možu mi odtiahnuť auto z parkoviska ?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Je to presne ako píše TIC TAC- ak je to ich pozemok, alebo ho majú prenajatý,tak možu dať autá odtiahnuť...-ja osobne si myslím, že to majú nejako právne ošetrené o prenájme alebo to odkúpili-inak by neriskovali tam postaviť obchod, keby nemali istotu ohladne parkoviska...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ide o to, že ja som sporiadaný a uvedomelý občan, ktorý si ctí a rešpektuje zákony.

    V momente kedy tam bude namontovaná dopravná značka obmedzujuca parkovanie ppred supermarketom, tak ju budem rešpektovať a obmedzím dobu parkovania na čas uvedený na tejto značke,

    nejaké nepodložené želania nejakých osob,nemienim a nie som povinny rešpektovať.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Je to presne ako píše TIC TAC- ak je to ich pozemok, alebo ho majú prenajatý,tak možu dať autá odtiahnuť...-ja osobne si myslím, že to majú nejako právne ošetrené o prenájme alebo to odkúpili-inak by neriskovali tam postaviť obchod, keby nemali istotu ohladne parkoviska...
    to hadam nemyslis vazne toto ... daj si kavu radsej, preberie ta

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Indeed Pozri príspevok
    Ide o to, že ja som sporiadaný a uvedomelý občan, ktorý si ctí a rešpektuje zákony.

    V momente kedy tam bude namontovaná dopravná značka obmedzujuca parkovanie ppred supermarketom, tak ju budem rešpektovať a obmedzím dobu parkovania na čas uvedený na tejto značke,

    nejaké nepodložené želania nejakých osob,nemienim a nie som povinny rešpektovať.
    ...tak, ako píšeš, pokiaľ tam nie je značka, nemajú Ťa na základe čoho odtiahnuť.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ak je na uvedenom parkovisku len značka parkoviska, tak nie je zname, či sa tam ma parkovat do 22hod.alebo do kedy??....ak by vsak bolo pod značkov parkovisko P uvedena značka "sukromný pozemok", tak je to pozemok supermarketu (teda ten pozemok ma majitela a je to jeho vlastnictvo). Nechápem...ak ma majitel niečo voči parkovaniu v noci, prečo si parkovisko neohradi a na noc po zatvoreni supermarketu ho uzamkne, alebo nech tam da zavoru, ktoru spusti po zatvoreni obchodu...či komu to vadi???asi by to bolo zaujimave zistenie?!....inak pozor, aby ste si namiesto listočka nenasli postupom času aj prepichnute gumy, oškrabané dvere a pod...aj takí su ludia žial.....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    U nás tiež máme jedno "nákupné centrum" (mimo stred mesta), majú parkovisko, pozemok je v súkromných rukáchch, ale žiadny zákaz parkovania mimo prevádzkové hodiny tam nie je - len upozornenie, že parkovanie mimo predajné hodiny na vlastné riziko.
    Okrem toho: pokiaľ niekto odkúpi obecný pozemok na účely stavby obchodu a priľahlých parkovacích priestorov - má na VL ťarchu - teda ťa nemôže vykázať - pokiaľ to nemá jasne označené (a to by mu určite nepovolili, ak je nedostatok miest).
    katarina.j
    inak pozor, aby ste si namiesto listočka nenasli postupom času aj prepichnute gumy, oškrabané dvere a pod
    No v tom prípade, ak by nemali výslovne napísané, že je tam zakázané mimo pracovnú dobu parkovať, alebo že na vlastné riziko - holt - majite pozemku by mal smolu - zodpovednosť je jasná.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Adea Pozri príspevok
    zaujimave, hlavne teraz v zime bolo vidiet kopu zasnezenych aut ktore stali na parkovisku pri nakupnom centre, byt majitelom tak to dam poodtahovat aby bolo miesto pre zakaznikov a nie pre vychcancov
    ...a možno aj Teba raz odtiahnu - vychcanú ...z miesta určeného pre iného - oprávneného na parkovanie ...

    ...zaujímavé je napríklad ale aj to , že parkoviská pre hypermarketmi sú ako prvé , kde sa dostavia odhrňovače snehu...

    Je jasné , že to nie je zadarmo ...no ak sa to vezme z praktického hľadiska , tak ten 1 - 2 sypače musia niekde na cestách chýbať , kde by bolo trochu viac osohu z nich ......či ....???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.