Zavrieť

Porady

Predvolanie

Zdravim,

prislo mi Predvolanie svedka z nasej "fizlarne" vo veci vysluchu svedka. Mam niekolko otazok, ak viete poradit, ocenim:

1. Na predvolani je zly datum, rok 2011 miesto 2012 - je mozne povazovat to za dovod na to, aby som sa nedostavil, kedze nemam stroj casu? Resp. je mozne pozadovat vystavenie noveho predvolania?

2. Mam narok vediet, v akej veci mam svedcit? Absolutne netusim o co ide a potrebujem sa patricne pripravit. Na papieri nie je nic uvedene. Neviem o tom, ze by som bol svedkom niecoho.

3. Kdesi som cital odporucanie, dostavit sa na vysluch s pravnikom. Neviete priblizne kolko takyto spas stoji? Pravnika som nikdy neplatil, takze neviem.

Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hownival hownival

hownival je offline (nepripojený) hownival

misoft Pozri príspevok
Podanie vysvetlenia, podanie svedectva - skoro rovnaké. V oboch prípadoch podávaš nejaké vysvetlenie, svedectvo. U vysvetlenia je o to horšie, že sa tam s tebou počíta ako s účastníkom (bol pri tom), kým u svedectva len ako zo svedkom (videl to).
Dakujem za info.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hownival Pozri príspevok
Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
...volal si v tej svojej bohapustej naivite , presvedčený o svojej pravde naivnej ?????

...naivista ....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hownival Pozri príspevok
Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
už som to tu raz písala z taktického hľadiska som tieto inf. predvolanému nehovorila, pokiaľ hrozil neúspech vo vyšetrovaní.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

hownival
keďže z predvolania nemáš jasno kedy máš (mal si) prísť, sadni a pošli doporučené oznámenie, (pošlú po teba auto), na všetko ostatné sa môžeš sťažovať, zavolaj advokátovi a spýtaj sa dobrá rada niečo stojí, čo chceš zadarmo

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
Nie je to ich povinnosťou.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Na predvolaní by mal byť uvedený paragraf .... či sa mýlim?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V tomto prípade (myslím podanie svedectva) - § nemusí byť uvedený - podáva svedectvo na OO PZ, teda orgánom činným v trestnom konaní, vyšetrovateľom - tí ešte predsa nemusia vedieť, čo sa z toho (aký §) vykľuje.
Inak by to bolo, ak by bol predvolaný ako svedok na pojednávanie v tr. veci - tam sa už § uvádza.
0 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

veď keď nevieš,že čo ideš svedčiť ale vieš, že si nebol svedkom vraždy, znásilnenia,havárie,krádeže, prepadnutia,podvodu tak čo riešiš? Pôjdeš,povedia.Ale dúfam, že to tu potom napíšeš, keď je tu o tom taka debata.U susedov môžu riešiť manželské problémy, tak si ťa zavolali, že či si niečo nepočul, napríklad.Veď kým ti nepríde predvolanka ako obvinenému, tak je to v pohode myslím.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
V minulom roku som dostala tiež predvolanie svedka. Zavolala som na tel. č., čo tam bolo uvedené a povedali mi do telefónu o čo sa jedná.
Jednalo sa o bývalého zamestnanca už neexistujúcej firmy, kde som bola pred tým hlavnou účtovníčkou.
Zobral si nejakú pôžičku, ktorú nesplácal a mal voľajaké potvrdenie o príjme, ktoré mu niekto podpísal.
Tak sa ma pýtali, či si na takého zamestnanca spomínam a či nepoznám nejakú pani XY, ktorá bola podpísaná na tom potvrdení. Tak som im povedala, čo som si pamätala / týkalo sa to obdobia pred 12 rokmi !!!/ a to bolo všetko. Bola som tam tak 15 minút.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať