Zavrieť

Porady

rozdelenie majetku

zdedil som s bratom rodinny dom s pristavbou, dvorom, osobitnym garazom a zahradou. Rodinny dom a pristavba maju samostatne vchody. Ja byvam v pristavbe a v druhom dome brat. Vsetko je rozdelene na polovicu, ale ja chcem svoju pristavbu zateplit, dat plastove okna a dat novu strechu a preto chcem prepisat pristavbu na seba, ale kedze je pristavba skoro o polovicu mensia, ako dom mojho brata, tak by som chcel pripisat aj garaz, aby sa to vyrovnalo a bolo to na polovicu, co sa tyka m2. Brat s tym nesúhlasí a operuje s tym, ze jeho dom je starsi a preto aj lacnejsi, preto s mojim navrhom nesuhlasi. Chcel by som poradit, cim sa taketo delenie ma riadit, ci m2, alebo hodnotou domov. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ste spoluvlastníci v rovnakých podieloch, tie majú svoju hodnotu. Keď sa podelíte, tak hodnotovo napoly. Ak chceš mať potom polovicu m2, tak by si mu mal za ne doplatiť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Erzebeth Pozri príspevok
    Ak sa nedohodnete, oslovte znalca, ktorý vám nehnuteľnosť ohodnotí. Hlavne sa skús s bratom dohodnúť.
    ...to je ten správny výraz .....

    DOHODA .......ak sa vy dvaja nedohodnete po bratsky , v konečnom dôsledku aj na súde môžete skončiť ako mnohí súrodenci ...



    Poznámka :
    ...mám jedného brata , fasa vzťah je medzi nami ...on býva na jednom konci mesta a ja na druhom ...
    Že čo tým chcem povedať ???....v živote by som s ním na jednom dvore nebýval - neexistuje , nakoľko chcem , aby ten vzťah pretrval ešte mnoho rokov ...

    mlysy1

    rozdelenie majetku
    zdedil som s bratom rodinny dom s pristavbou, dvorom, osobitnym garazom a zahradou. Rodinny dom a pristavba maju samostatne vchody. Ja byvam v pristavbe a v druhom dome brat. Vsetko je rozdelene na polovicu, ale ja chcem svoju pristavbu zateplit, dat plastove okna a dat novu strechu a preto chcem prepisat pristavbu na seba, ale kedze je pristavba skoro o polovicu mensia, ako dom mojho brata, tak by som chcel pripisat aj garaz, aby sa to vyrovnalo a bolo to na polovicu, co sa tyka m2. Brat s tym nesúhlasí a operuje s tym, ze jeho dom je starsi a preto aj lacnejsi, preto s mojim navrhom nesuhlasi. Chcel by som poradit, cim sa taketo delenie ma riadit, ci m2, alebo hodnotou domov. Dakujem
    Na Tvojom mieste ( aj keď nepoznám komplet pozadie vzťahov - Ty musíš vedieť ) by som mu dal ponuku na odkúpenie podielu ...proste jeden alebo druhý sa vyplatite z dedičstva ...
    Ono sa neskôr vždy môže nájsť dôvod na tie rozbroje .......bordel na spoločnom dvore , investície do rôznych opráv , využitie záhrady , oplotenie ...

    Niečo podobné som totiž zažil ...
    ...manželka bola spolumajiteľkou ( so sestrou ) záhrady...tú sme nakoniec radšej predali , pre kľud v rodine ...švagor bol za " múdreho " ...a teraz majú nových susedov ...

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak sa nedohodnete, oslovte znalca, ktorý vám nehnuteľnosť ohodnotí. Hlavne sa skús s bratom dohodnúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.