Zavrieť

Porady

Anuitna splatka pri spotrebnom uvere

Caute poradaci,
potreboval by som poradit ohladom anuitnej splatky k spotrebnemu uveru. Pozical som si od banky sumu 4300EUR, pricom v zmluve je uvedeny rocny urok 9,9% a RPMN 13,58%, dlzka splacania 30 mesiacov, spracovatelsky poplatok cini 2% t.j. 86EUR. Je tam este poistenie vo vyske 6,06EUR a mesacny poplatok za vedenie uctu 2,50EUR Celkove naklady spotrebitela su 732,68 EUR. Splatka bola urcena priamo v zmluve na 174,06EUR (ani po zohladneni mesac. poplatku a poistneho), pricom nech to ratam ako chcem s uvedenymi kriteriami sa k tejto splatke neviem nijako dopracovat. Je proste vyssia ako mi dava vypocet cez vzorec pozicana suma x umorovatel.
Na informacnom liste k spotrebitelskemu uveru je uvedena pri danych kriteriach (urok, RPMN, 30mesiacov) splatka 162,39EUR bez poistenia. A prave uvedenym vypoctom sa vzdy dopracujem k tejto vyske splatky. Je mozne, ze sa pracovnicka, s ktorou som uzatvaral zmluvu proste iba pomylila a uviedla v zmluve inu splatku ( udaje nahadzovala rucne, kedze jej padol system a po restartovani uz nebolo mozne opätovne “pripad” otvorit,ale musela pockat na ich info-centralu, aby jej potrebne data poslali) ?
Vie mi niekto poradit ako asi banka k danemu cislu dosla?
Dakujem
Peto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Nepomýlila sa- je to správne...-musíš počítať aj s úrokmi z úrokov-preto ti to nesedí...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mne to vychadza ze splatka bola pocitana zo sumy 4 300 + 86 = 4 386 €
    pri 9,9% je splatka 165,64 €, spolu s poistnym 6,06 a mesacnym popl. 2,50 to dava 174,20 €

    tych 86 si na zaciatku asi neplatil samostatne ...
    Naposledy upravil bubkoch : 10.02.12 at 12:58

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Tých 162,39 je správne. K tomu sa pripočíta 6,06 poistenie a 2,5 vedenie účtu, dokopy 170,95. Ďalší postup závisí od toho, ako sa platí poplatok. Ak sa o 86 e navýši celková súčasná hodnota pôžičky (teda na 4386 e), potom splátka vychádza 174,20 e. Ak by alikvótna časť poplatku len rozpočítala (teda by sa neúročila s pôžičkou), tak sme na 173,82 e. Rozdiel do 174,06 e by mohol byť spôsobený tým, že zrejme nepočítajú s 360 dňami v roku ale skutočným počtom dní resp. to spôsobuje aj prvá splátka, ak majú stanovený konkrétny deň splatnosti, ktorý sa nerovná dňu poskytnutia pôžičky. Ďalšia možnosť je, že ste na ruku nedostali 4300, ale sumu zníženú o poplatok.

    putzig je offline (nepripojený) putzig

    putzig
    No s tym poplatkom 86EUR zo napadlo aj mna, teda, ze sa vlastne rozrata na tych 30mesiacov a mesacna hodnota sa pripocita k tej splatke spolu s poistnym a poplatkom za vedenie uctu. Ibaze mi na ucet nabehlo rovnych 4300EUR a dva dni nato mi z uctu stiahli tych 86EUR!!! Znamena to, ze aj ked je sice na zmluve uvedenych tych 174EUR v skutocnosti budem mesacne platit uz iba tych 162,39+6,06+2,50, teda tych 170,95?

    Anuitna splatka pri spotrebnom uvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.