Zavrieť

Porady

schodok a daňové vyrovnanie

V januári 2006 zamestnankyňa podala výpoveď /pracovala ako pokladník, účtovník/ a na základe toho sme uskutočnili inventarizáciu, pri ktorej bol zistený inventarizačný rozdiel - schodok. Ten sme písomne spísali na inventarizačný zápis. Tento schodok bude zrejme predpísaný voči hmotne zodpovednej osobe. Z tohoto dôvodu sme nevyplatili zamestnankyni mzdu za mesiac 12/2005. Mám považovať túto mzdu ako za vyplatenú resp. môžem ju udať do potvrdenia o zrazených a vyplatených príjmoch za rok 2005?? Kto mi v tom vie pomôcť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    minuska je offline (nepripojený) minuska

    minuska
    Ak mzda za 12/2005 nebude uhradená do 31.01.2006 nemôžeš ju započítať do príjmu za rok 2005. Táto mzda bude vysporiadaná až v ročnom zúčtovaní za rok 2006.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mzda za 12/05 bola cez ID uhradená? a bol vystavený PPD, ako príjem do pokladne? , ak áno tak sa táto mzda považuje za uhradenú a môžeš ju udať do potvrdenia ....

    sophie je offline (nepripojený) sophie

    sophie
    ten rozdiel vznikol vo valutovej pokladni a ja som to chcela urobiť tak, že predpíšem škodu a potom len započítam pohľadávku a záväzok zo mzdy. môžem to aj takto urobiť, alebo nie? Naviac ona sa tomu bráni, aj keď ten inv.zápis podpísala.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    sophie
    ten rozdiel vznikol vo valutovej pokladni a ja som to chcela urobiť tak, že predpíšem škodu a potom len započítam pohľadávku a záväzok zo mzdy. môžem to aj takto urobiť, alebo nie? Naviac ona sa tomu bráni, aj keď ten inv.zápis podpísala.
    Áno môžete to tak urobiť.

    schodok a daňové vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.