Zavrieť

Porady

Podať daňové priznanie alebo nie?

Dobrý deň,
potrebujem poradiť: živnosť mi začala od decembra, bol mi poskytnutý aj príspevok z UPSVaR. Môj príjem bol iba 815 € + odvod do zdravotnej poisťovne(z príspevku). Príspevok si chcem ale rozdeliť na viac rokov. Musím teda podavať daňove priznanie za rok 2011 keď som nemal príjem vyšší ako
1 779,65 €. Ďakujem
Usporiadat
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Je to syn mojej známej, pýtala sa ma či musi podať DP
Povedali jej , že musi podať nulove DP.
Neviem , preto sa pýtam tu skúsenejších

Ďakujem
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

Ak bude viesť JÚ, dotácia sa mu tým nedostane do príjmu za rok 2011. Ak zároveň nemal ďalšie príjmy, kvôli ktorým by presiahol hranicu na podanie DP za rok 2011, nie je povinný podať DP, ale daňový úrad ho môže vyzvať na podanie DP a takisto potrebuje doložiť výšku vymeriavacieho základu do ZP.
0 0
RadovanZajac RadovanZajac

RadovanZajac je offline (nepripojený) RadovanZajac

Takže ak si začnem vieš učtovnictvo prispevok budem davať do prijmov nezahrnovanych..... a potom do daňoveho priznania budem udavať iba čisto prijmi z podnikania? a tym padom sa mi len prijmy z podnikania dostanu do vymeriavaceho zakladu? A čerpanie prispevku budem uvadzať iba v denniku?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ivakumova Pozri príspevok
Ak bude viesť JÚ, dotácia sa mu tým nedostane do príjmu za rok 2011. Ak zároveň nemal ďalšie príjmy, kvôli ktorým by presiahol hranicu na podanie DP za rok 2011, nie je povinný podať DP, ale daňový úrad ho môže vyzvať na podanie DP a takisto potrebuje doložiť výšku vymeriavacieho základu do ZP.
to, že ho môže DÚ vyzvať, to nepopieram, ale stále neviem, prečo mu odporúčaš ho podať.. stačí predsa oznámiť listom daňovému úradu, že nedosiahol príjmy na podanie DP.. to znamená, že to je postačujúce aj pre ZP..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

RadovanZajac Pozri príspevok
Takže ak si začnem vieš učtovnictvo prispevok budem davať do prijmov nezahrnovanych..... a potom do daňoveho priznania budem udavať iba čisto prijmi z podnikania? a tym padom sa mi len prijmy z podnikania dostanu do vymeriavaceho zakladu? A čerpanie prispevku budem uvadzať iba v denniku?
čo sa týka dotácie, do príjmu aj výdaju si dáš čiastku, ktorú si z nej čerpal..
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

ewita888 Pozri príspevok
to, že ho môže DÚ vyzvať, to nepopieram, ale stále neviem, prečo mu odporúčaš ho podať.. stačí predsa oznámiť listom daňovému úradu, že nedosiahol príjmy na podanie DP.. to znamená, že to je postačujúce aj pre ZP..
áno, máš pravdu, ale z môjho pohľadu kým napíšem list, vyplním DP.....a pre ZP to stačiť nebude, podnikal len 1 mesiac, t.j. jeho vymeriavací základ na ZP bude vyšší ako minimálny
Naposledy upravil ivakumova : 12.02.12 at 11:57
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

RadovanZajac Pozri príspevok
Takže ak si začnem vieš učtovnictvo prispevok budem davať do prijmov nezahrnovanych..... a potom do daňoveho priznania budem udavať iba čisto prijmi z podnikania? a tym padom sa mi len prijmy z podnikania dostanu do vymeriavaceho zakladu? A čerpanie prispevku budem uvadzať iba v denniku?
Ak budeš viesť účtovníctvo, vyčerpanú dotáciu zahrnieš do príjmov OZD cez interný doklad. Rovnako vstupuje do príjmov, ktoré sa posudzujú pri povinnej registrácii do SP.
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

veronikasad Pozri príspevok
Ak budeš viesť účtovníctvo, vyčerpanú dotáciu zahrnieš do príjmov OZD cez interný doklad. Rovnako vstupuje do príjmov, ktoré sa posudzujú pri povinnej registrácii do SP.
budeš postupovať podľa §17 ods.3 h) zákona o dani z príjmov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať