Zavrieť

Porady

Zacinam podnikat-otvaram predajnu second hand

Ahojte vsetci poradaci,
som taka stastna, ze som nasla tuto stranku /som tu nova/. Konecne sa mozem porozpravat a poradit s ludmi, ktori mali alebo maju podobne problemi.
Ja by som chcela otvorit predajnu kde by som predavala textil z druhej ruky. Predajnu cize priestor by som aj mala /ponukaju mi jeden do prenajmu/. Ale neviem co a ako dalej. Bola by som stastna keby sa mi ozvali ludia co uz maju predajne second hand. A mohli by sme sa porozpravat ako zacinali...neviem co vsetko budem na zaciatok potrebovat, na koho sa mam obratit a tak .....
Dakujem

Usporiadat
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
máš živnostenský list ?
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Ahoj Gituska,
ZL ma moj manzel, ktory podnika popri zamestnani uz v inej oblasti. Ja som doma, tak som rozmyslala ze to skusim zatial na jeho meno
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
no keď takto, tak sa musíš pozrieť v jeho ŽL, či to môžeš robiť / mala by si tam mať kúpa a predaj maloobchod, veľkoobchod/, potom musíš mať platnú nájomnú zmluvu o priestoroch, musíš ísť nahlásiť prevádzku na miestnu časť, tam kde patrí prevádzka. Musíš si na živn.úrade autorizovať inšpekčnú knižku na prevádzku. Ak budeš mať reg.pokladnicu, musíš požiadať o pridelení DKP čísla na DÚ.
Naposledy upravil Gituška : 02.02.06 at 08:57 Dôvod: pomenené písmenká
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

v ZL to ma.A s tou zmluvou mam ist na MU, ale ku komu?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
áno na príslušný mestský úrad,miestnu časť, alebo obecný úrad, kde budeš mať umiestnenú prevádzku. Budú chcieť od teba fotokópiu ŽL a fotokópiu nájomnej zmluvy.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

A ako to je ,ked tam budem predavat? Musi ma manzel zamestnat alebo tam zatial mozem predavat len tak?
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Tie kopie musia byt overene?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
tak len tak v žiadnom prípade.Mal by ťa zamestnať a potom sa musí prihlásiť ako zamestnávateľ na SP ak ešte nie je a tým pádom aj zamestnanca, to ako teba.
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
nie, ona ich porovná s originálom
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

a to ako manzel ma moze zamestnat? Co myslis lepsie bude ked ma zamestna alebo si tu zivnost mam dat ja na seba. On zatial nema ziadnych zamestnancov.On robi na zivnost popri zamestnani len prilezitostne. Kolko bude za mna platit odvody a vestko? On za seba plati len v praci
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Gituska ty si sa na mna vykaslala?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
nevykaslala, ale som bola na obede, prepac. No tak ja si myslim, že to bude lepsie ak si zivnost otvoris ty sama, a budes musiet odvádzat za seba odvody, ked nepracujes inde tak aspon zdravotné poistenie a na sociálku sa mozes stat bud dobrovolnym platcom alebo so zákona, ale zo zákona budes musiet platit prvykrat az v 07/2007 a mozno vobec nebudes musiet platit závisí od podaného DP za rok 2006.
Naposledy upravil Gituška : 02.02.06 at 09:38 Dôvod: samozrejme prehodené písmenká
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Zdravotne poistenie si platim aj teraz ale ako dobrovolne nezamestnana. Uz raz som mala zivnost ale musela som ho zrusit kvoli tomu ze som nedostala pozicku. Nemam sajnu ci to pojde, preto som myslela ze to otvorim na manzela. No teraz neviem....
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
no ja by som ju v kazdom prípade otvorila na seba, potom sa nemusíš zamestnať, budeš sám sebe pánom.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

A na socialnom je teraz kolko ako dobrovolne a zo zakona?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ja by som chcela otvorit predajnu kde by som predavala textil z druhej ruky.

Ja Ti len držím päste a som prekvapená, že ešte stále ľudia v tomto začínajú podnikať. Nič v zlom ,ale ja som to práve minulý rok nechala, lebo už je toho moc. Ale Martin je Martin. Tak sa drž a kontakty na dodávateľov máš dobré?

Zapla som až teraz, nezabudni na hygienu- žiadosť o vydanie posudku a pýtaj si od dodávateľov potvrdenia o vykonaní dezinfekcie/toto si odkladaj/.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Ahoj kira,
odkial si? preco si to zrusila?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
na sociálke by sa ti stacilo zaregistrovat len na nemocenské poistenie
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

A kolko je teraz nemocenske? Ci vobec tolko zarobim?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
z min. vymeriavacieho základu t.j. 6.900,- Sk je :
nemoc.poistenie : 304,- Sk
starobné : 1 242,- Sk
invalidné : 414,- Sk
poistenie v nezam. 138,- Sk
rezervný fond 328,- Sk
SPOLU : 2 426,- Sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať