Zavrieť

Porady

Eshop - internetový obchod

Dobrý večer,

prednedávnom som otvoril internetový obchod so zameraním predaja na rozne produkty, vačšinou ide o produkty z Ázie, no je tam aj veľa oblečenia, výživových doplnkov, drogéria atď., takže naozaj pomaly z každého rožku trošku. Obchod som zatial na internete len prirpavoval, kúpil doménu, dopĺňal tovar a až potom som chcel riešiť papierovačky, no súrne som musel odísť do zahraničia a na chvíľu som na ten eshop pozabudol s tým, že sa tomu začnem venovať tu v zahraničí, že to proste všetko dokončím, aby som ho mohol reálne spustiť atď...

Chcem od Vás radu, ako obísť to, že JA osobne nemám na to živnosť (mám iné živnosti). Moj otec, ktorý má rovnakú trvalú adresu ako ja má túto živnosť:
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
Predpokladám, že to je typ tej živnosti, ktorú na internetový obchod potrebujem, tak ma napadlo, či to nemožem urobiť tak, že celý eshop budem spravovať ja, ale majiteľom bude moj otec. Teda iba do chvile kym nepridem domov, to bude priblizne za 6-7 mesiacov.

Ak mi možete niekto k tomu niečo napísať, budem veľmi rád, poteším sa aj roznym radám a upozorneniam.

Ďakujem.

PS: novú tému som vytvoril kvoli tomu, pretože je dosť možné, že budem potrebovať nejakú tú pomoc aj inokedy...
Usporiadat
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Ked chces tovary predavat cez Tvojho otca, tak:
Majitelom eshopu - Ty
Prevadzkovatel eshopu - Tvoj otec (bude sa to predavat cez jeho zivnost).
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

A musim posielat otca na nejake urady kvoli nejakym papierovackam? Či uplne bude stacit, ked na web hodim majitela a prevadzkovatela eshopu.
Ak to k niecomu pomoze - obraty z eshopu nebudu nejak velke, len par eur/mesacne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vyzivove doplnky a kozmetiku dovazas priamo ty? mas potrebnu dokumentaciu?
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

1Dara Pozri príspevok
vyzivove doplnky a kozmetiku dovazas priamo ty? mas potrebnu dokumentaciu?
Nie, nie, ja ich nedovážam, čiže viacmenej nepotrebujem žiadnu dokumentáciu, som len niečo ako sprostredkovateľ, zákazník odo mňa kúpi, to čo ja objednám z internetu (čiže potrebnu dokumentaciu potrebuju hlavne ti, od ktorych to objednavam ja - a to oni maju)...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zakaznik plati tebe? kto je uvedeny na fakture ako predajca?
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

No ja som na fakture ako predajca. A keď bude chcieť odo mňa nejaký zákazník či nejaká kontrola potrebnú dokumentáciu o daných produktoch, či spĺňajú také a také kritéria, tak budem môcť poskytnúť dokumentáciu od dodávateľa, nie? Či ako to v tomto funguje?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dodavatel je zo Slovenska?

tovar zakaznikovi odosles ty? alebo priamo dodavatel? dodavatel je z EU?
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Vyrobené v nemeckej firme, ktorá má pobočku aj v Bratislave. Zákazníkovi tovar odosielam ja.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tak by to malo byt ok .... myslela som, ze dovazas z Azie (ako si spominal v uvode)
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Tak to by sme mali vyriešené . A teraz späť k mojej poslednej otázke:
,,A musim posielat otca na nejake urady kvoli nejakym papierovackam? Či uplne bude stacit, ked na web hodim majitela a prevadzkovatela eshopu.
Ak to k niecomu pomoze - obraty z eshopu nebudu nejak velke, len par eur/mesacne."
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

medulin Pozri príspevok
Tak to by sme mali vyriešené . A teraz späť k mojej poslednej otázke:
,,A musim posielat otca na nejake urady kvoli nejakym papierovackam? Či uplne bude stacit, ked na web hodim majitela a prevadzkovatela eshopu.
Ak to k niecomu pomoze - obraty z eshopu nebudu nejak velke, len par eur/mesacne."
ak ma aktivnu zivnost tak po uradoch nemusi chodit. ty na web nezabudni dat okrem kontaktov aj obchodne podmienky, reklamacny poriadok a dalsie potrebne udaje
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

To mám... A ako je to dnes s tým že na dobierku... Nejaké zákony o tom... Nie sú nejako chránení predajcovia? Že keď si niekto objedná tovar na dobierku, ja ho budem musieť objednať a on ho potom neprevezme... Tam asi chránený nie som ničím, čo?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nie, nie si ... dokonca je teraz tak, ze do 7 dni ti moze tovar vratit bez udania dovodu
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Predpokladám, že hovoríš o tomto:
V súlade s ustanovením §12 odst. 1 c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v platnom znení, má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní od prevzatia tovaru bez uvedenia dôvodu. V prípade, ak spotrebiteľ využije právo na odstúpenie od zmluvy v uvedenej lehote berie na vedomie, že dodávateľ je oprávnený požadovať náhradu preukázateľne vynaložených nevyhnutných nákladov spojených s odstúpením od zmluvy.
Odstúpením od zmluvy sú si zmluvné strany povinné vrátiť navzájom poskytnuté plnenia. V prípade, ak spotrebiteľ už prevzal objednaný tovar, je povinný ho vrátiť v originálnom nepoškodenom balení. V prípade, ak spotrebiteľ vráti objednaný tovar poškodený, čiastočne spotrebovaný resp. v stave, ktorý neodpovedá stavu, v ktorom bol predávajúcim odoslaný, berie na vedomie, že predávajúci je oprávnený si takto vzniknutú škodu, ktorú je predávajúci povinný preukázať, uhradiť zo sumy, ktorá bola uhradená spotrebiteľom za objednaný tovar.
Spotrebiteľ je zároveň povinný v odstúpení od zmluvy uviesť kontaktné údaje a číslo účtu, na ktorý má byť uhradená suma za objednaný tovar poukázaná zo strany predávajúceho. Predávajúci sa zaväzuje uhradiť zaplatenú sumu resp. sumu zníženú o vzniknutú škodu bezodkladne po vrátení objednaného tovaru.
Odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu nie je možné v prípade, ak bol tovar čiastočne spotrebovaný. Takisto nie je možné odstúpiť od zmluvy u tovaru, ktorého charakter to vylučuje predovšetkým z hygienických dôvodov (napr. rúže, krémy, štetce na líčenie a pod.). Pokiaľ bude vrátený tovar neúplný, poškodený či viditeľne použitý, môžeme si uplatniť náhradu škody.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ano, ale odporucam ti prestudovat cely zakon, nie len obchodne podmienky ineho eshopu

+ zakon o ochrane spotrebitela

hladaj aj tu na porade, vela veci ohladne eshopov sa tu uz riesilo
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Už ani neviem, na ktorej stránke som videl toto, ale celkom ma to prekvapilo, tak som si to skopíroval s tým, že večer sa tu na to opýtam... Čo mi môžete k tomuto povedať, je niečo také možné? Ďakujem.
Každá objednávka, pri ktorej kupujúci nevyužije právo zrušiť objednávku podľa obchodných podmienok (do 24 hodín) je záväzná, a preto ak kupujúci neprevezme zásielku na dobierku, je povinný uhradiť vzniknuté náklady na odoslanie tovaru vo výške 10 € (doručenie - prepravné a balné tam a späť) a poplatok (zmluvná pokuta) 18 €, za znovunaskladnenie tovaru a administratívnu prácu s tým spojenú pretože kupujúci je povinný podľa §370, §447a §365 ObchZ prevziať riadne a včas doručený tovar od predávajúceho a zaplatiť zaň dohodnutú kúpnu cenu.

Na dobierku je odosielaný len tovar v hodnote menej ako 100€. Ak ide o tovar presahujúci túto sumu, kupujúci je povinný najskôr uhradiť sumu prevodom na bankový účet a až následne mu bude tovar zaslaný. Celé toto upozornenie sa týka len produktov, ktoré je nutné objednávať u dodávateľa.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

len tolkoto
§ 1
Rozsah pôsobnosti


(1) Tento zákon upravuje postavenie podnikateľov, obchodné záväzkové vzťahy, ako aj niektoré iné vzťahy súvisiace s podnikaním.
podla mna, pokial kupujem ako fyzicka osoba - nepodnikatel, tvoj obchodny zakonnik ma vobec netrapi...
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Ok ďakujem... A ako to je prosím s faktúrami, ktoré odosielam spolu so zásielkou zákazníkovi... Neexistujú niekde nejaké predlohy? Alebo môže mi prosím niekto vymenovať, čo všetko tam má byť, ak má po ruke nejakú platnú faktúru?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

medulin Pozri príspevok
Ok ďakujem... A ako to je prosím s faktúrami, ktoré odosielam spolu so zásielkou zákazníkovi... Neexistujú niekde nejaké predlohy? Alebo môže mi prosím niekto vymenovať, čo všetko tam má byť, ak má po ruke nejakú platnú faktúru?
uz to tu bolo preberane, vyhladaj si

ak si platca dph nalezitosti faktury su v zakone o dph, ak nie, tak pozri zakon o ochrane spotrebitela, + ICO, register, DIC
0 0
medulin medulin

medulin je offline (nepripojený) medulin

Ďakujem... Jeden eshop mal nastavené, že pri objednávke do 100 EUR sa mohlo odosielať aj na dobierku, no nad 100 EUR musel vopred zaplatiť a až potom mu bol zaslaný tovar... Čo si o tom myslíte? Ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať