Zavrieť

Porady

cena projektu rodinneho domu

Dobry den, prosim o radu. Myslite, ze cena kompletneho projektu na stavbu prizemneho rodinneho domu/cca 22mx11m plus samostatne stojaca dvojgaraz/vratane vybavenia stavebneho povolenia nad 6000 Eur je prilis vysoka? Aka je v sucasnosti priemerna cena takychto projektov? Dakujem.
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To zavisi od podrobnosti, ale je to pomerne dost, na bungalov som sa s tym este nestretol
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mrs.leon mrs.leon

mrs.leon je offline (nepripojený) mrs.leon

No aj mne sa to zda vela. Nas projekt (bungalov) 17,5x15 vysiel na 1500€ bez dph a je aj s garozou sice pre jedno auto ale aj tak ta cena sa mi zda prilis vysoka. Mozno za bytovku OK ale rodinny dom?
0 0
vojtechch vojtechch

vojtechch je offline (nepripojený) vojtechch

UUUUhaaaa tak to by som povedal že to je dosť! Mymáme projekt na dvojpodlažný dom 13,5x13,5 + stavebne povolenie aj s DPH 1500€.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ahornik Pozri príspevok
Dobry den, prosim o radu. Myslite, ze cena kompletneho projektu na stavbu prizemneho rodinneho domu/cca 22mx11m plus samostatne stojaca dvojgaraz/vratane vybavenia stavebneho povolenia nad 6000 Eur je prilis vysoka? Aka je v sucasnosti priemerna cena takychto projektov? Dakujem.
fuu . ale to musi byť premakany projekt
ja ma bungalov 11x20,5 a za projekt som dal cca 500 e aj s rozpočtom nieje v tom siete , voda kurenie ale aj tak dom stoji a dokončim ho aj bez toho
0 0
ahornik ahornik

ahornik je offline (nepripojený) ahornik

Tak Vam vsetkym dakujem za vyjadrenia, teraz viem, ako budem pokracovat
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tych 6000 sa aj mne zda dost, ale na druhej strane som uz videl aj nejake projekty za 500-1500e. Stavebne povolenie sa na ne da vybavit, ale stavat podla nich je casto velmi nebezpecne. Takze ta rozumna cena je niekde medzi tym.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

nechapem prečo by malo byť nebezpečne stavať podla projektu za 1000 e . ako to vieš posudiť podla ceny projektu
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ked je katalogovy tak je to ok. ale ak to ma byt individualny projekt tak tam nieco musi byt odflaknute.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

to drozdm
Absolutne jednoducho. Ti projektanti tomu venuju max.3 dni. Aj ja obcas robim statiku na taky projekt a stoji ma to 5-6hodin prace. Na stavebko ok, na realizaciu tak na utretie zadku
Ale nezivim sa tym, takze to je viacmenej tak vypomoc kamaratom.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

drozdm Pozri príspevok
nechapem prečo by malo byť nebezpečne stavať podla projektu za 1000 e . ako to vieš posudiť podla ceny projektu
sak si to rozrataj na hodiny a pocet profesistov co potrebujes.
Ono dobry projektant nebere 10€ za hodinu :-)
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

no ale 6000€ je prehnané.....
0 0
ahornik ahornik

ahornik je offline (nepripojený) ahornik

Este by som sa spytala na sposob platenia projektantovi v pripade, ze stavebne povolenie si uz vybavite sami- ked Vam odovzda potrebnu dokumentaciu, alebo az ked Vam schvalia stavebne povolenie? Dakujem
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

zalezi ako sa dohodnete, ale nebyva zvykom ze by sa to viazalo na vydanie stavebneho povolenia.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Vysvetlim. Existuje projekcna cinnost a tzv. inzinierska cinnost (to su tie vybavovacky). Platite za to, co si objednate. Teda ak nechcete inziniersku cinnost, tak platite len projekt a ten si mozete sami ohodnotit podla unika. To je nejake maximum, take ceny realne nie su. No a pokial ten vas projektant je drahsi ako ta unika (cennik) a nema zrovna 5 cien za architekturu,tak ho treba poslat niekam.
Tazko posudit, ci je 6000€ vela. nevieme, co za to je. Darmo bude niekto operovat s 1500€, ak dostal neporovnatelne slabsie sluzby. Ale napriklad moze ist aj o projektanta hodne draheho, mozno dobreho, neda sa to povedat. Mozno nepotrebujete nejaky podrobny superprojekt a tych 6000€ nema zmysel dat. Vypytajte si cenovu ponuku, co v tych 6000€ je. Potom sa da o tom rozumne premyslat a diskutovat.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

projekt individual, musim uznat, by mal stat cca 3.000€, samozrejme ked hovorime o kvalitnej architekture, statike, elektrike, zdravotechnike .... ked si zobereme co taky projekt by mal obsahovat, mali by ho vypracovat znali ludia, odbornici vo svojom fachu, 3.000€ je OK, ale nemoze to byt kopia Diamantu 35 z Erlisu este doplnim, myslim bungalov
0 0
ahornik ahornik

ahornik je offline (nepripojený) ahornik

Dobry den, dnes sme sa dohodli na 4 tis. vratane vybavovania. Projekt pozostáva z nasledovných častí:- Surhnná techn. správa
- tepelnotechnický výpočet strát
- architektonicko-stavebná časť
- statika
- ústredné vykurovanie
- zdravotechnická inštalácia (voda, kanál)
- elektroinštalácia a slaboprúd
- prípojky inž. sietí (voda, kanál, el., plyn)
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ten rozpis este nic neznamena, nastudujte si rozdiel medzi projektom na stavebne povolenie a realizacnym projektom, vy by ste mali mat realizacny projekt, t.z. detailny v kazdom smere

ahornik Pozri príspevok
Dobry den, dnes sme sa dohodli na 4 tis. vratane vybavovania. Projekt pozostáva z nasledovných častí:- Surhnná techn. správa
- tepelnotechnický výpočet strát
- architektonicko-stavebná časť
- statika
- ústredné vykurovanie
- zdravotechnická inštalácia (voda, kanál)
- elektroinštalácia a slaboprúd
- prípojky inž. sietí (voda, kanál, el., plyn)
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

chcel 6, zrazu mu stačia 4....moc seriozne sa mi to nezdá...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

to je celkom rozumne, ale hlavne aby to bol realizacny projekt a nie projekt na stavebne povolenie.
1 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To sa neda takto seriozny neseriozny strielat z brucha. Vezmem cennik, ktory sice moc neznamena, ale existuje ako platna pomocka. Mate dom 22x11m. To je cca 6880€ za realizacny projekt podla UNIKA 2009. Za stavebko vybavenie 350€. Lebo moja zlata 22x11 nie je priemerny dom, to su priemerne 2 domy. Takze za 4000€ by som bol rad
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať