Zavrieť

Porady

Prosím o radu

Dobrý podvečer.
Chcela by som sa informovať do novostavby rodinného domu sme kúpili nový kotol Attack profi 25 začali sme už v ňom topiť ale zaujímalo by nás že z čoho sa nám vnútri kde sa podkladá urobí také niečo podobné smole (dechtovanie) drevo máme vysušené asi dva a pol ročne takže z toho by to asi nemalo byť aspoň si myslíme.Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    Už ste zistili príčinu? Decht sa tvorí vtedy keď necháte drevo horieť pri nízkej teplote a pomaly.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Dobrý podvečer.
    Chcela by som sa informovať do novostavby rodinného domu sme kúpili nový kotol Attack profi 25 začali sme už v ňom topiť ale zaujímalo by nás že z čoho sa nám vnútri kde sa podkladá urobí také niečo podobné smole (dechtovanie) drevo máme vysušené asi dva a pol ročne takže z toho by to asi nemalo byť aspoň si myslíme.Ďakujem za radu.
    Drevo môže byť suché, ale nevytvorí v peci dostatočný žiar. Ja kúrim tiež drevom, ale na to dávam uhlie. Teplota na peci má byť aspoň 75-80 aby nedechtovala pec.Ja kúrim na čerpadlo a mám na peci okolo 65-70 stupňov. Keby som nekúrila na čerpadlo, tak by na peci bola teplota 75-80 stupňov. Keď poriadne mrzne, tak teplotu zvýšim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.