Zavrieť

Porady

započítanie pedagogickej praxe

Dobrý deň
Prosím, poradil by mi niekto k otázke započítaniu pedagogickej praxe? Nastúpila som do zamestnania ako ped. zamestnanec dňa 1.3.2011. Pri prijatí mám započítanú prax 4 roky a 128 dní. Do konca roka som vykonávala ped. činnosť. Podľa zákona č. 553/2009 Z.z. sa platová tarifa ped. a odbornému zamestnancovi s účinnosťou od 1.1 kalendárneho roka zvyšuje o 1% za celý rok započítanej praxe dosiahnutej k 31.12. bežného kal. roka až do 16 rokov započítanej praxe.
Koľko percent by som mala mať započítané v mojom prípade? Dakujem.
Betka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Ak dobre rátam, tak už by ste mali mať k 1.1.2012 započítané 4 roky pg. praxe.
    Ono to nie je presne jedno percento, lebo sa to zaokrúhľuje. Pozrite si "Stupnice platových taríf pedagogických zamestnancov" platné od 1.1.2012 a napr. v 10 PT je pri započítaní 1 roku praxe 6,00 EUR a pri započítaní 2 rokov praxe 11,50 EUR.
    Čiže ak máte v novom platovom dekréte ktorý ste dostala, platnom od 1.1.2012, započítané 4 roky praxe, tak je to navýšenie platu približne o tie 4 percentá.

    dubovie je offline (nepripojený) dubovie

    dubovie
    Ďakujem za odpoveď. Podľa Vás mám mať teda započítané iba 4%? Tak ich aj mám započítané. Keď som ale od 1.3.2011 do konca roka pracovala ako pedagogický zamestnanec, k započítanej praxi, ktorú už mám sa tie mesiace do konca roka nepripočítavajú? Myslím to asi takto: 4 roky a 128 dní, ktoré mám už započítané + 306 dní, ktoré som odpracovala do konca roka 2011. K 1.1.2012 by to bolo teda cca. 5 rokov a 71 dní. Nemala by som mať teda započítané už 5%. Som z toho nejaká , zmätená. Prosím, skúste mi teda ešte niekto poradiť, či je to dobré, teda tie 4%, alebo by som mala mať už tých 5% od 1.1.2012.
    Ďakujem
    Betka

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Pozrel som si to ešte raz a máte pravdu, už Vám to prešlo cez 5 rokov a mali by ste už mať započítaných 5 rokov pedagogickej praxe.
    Od 1.1.2012 by ste mali mať nový platový dekrét, tam by ste mali mať uvedený aj počet započítaných rokov a dní do pedagogickej praxe k tomuto dátumu. Ak si to porovnáte s platovým dekrétom platným od 1.3.2011, je tam rozdiel v dĺžke praxe?

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Z celej otázky je najdôležitejšie, či 4 roky 128 dní ste mali k 1. 3. 2011 alebo k 31. 12. 2010. Aj keď ste nastúpili 1. 3. 2011, prax vykazuje k 31. 12. predchádzajúceho roka. V oboch prípadoch by Vam vyšla prax k 31. 12. 2011 5 rokov a XY dní a rovnako zvýšenie platovej tarify k 1. 1. 2012 o 5 %. V priebehu roka sa dni nepripočítavajú. Pozrite si obidva dekréty ako máte uvedenú prax.

    započítanie pedagogickej praxe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.