Zavrieť

Porady

Rosenie plastových okien, mokré a plesnivé múry

Dobry den,
prosím o raadu a názor: Pred 6 rokmi som kupila byt s plastovými oknami. Tento fungoval po celých 5 rokov OK. Panelák zateplovali pred troma rokmi.
Minulý rok zacali okná v celom byte rosiť, voda steká po sklenej výplni az na parapetnu dosku, tato je uz uvolnená, zvlnená od vlhka, zatekaju mury okolo okien a pod parapetnou doskou a vytvara sa plesen. Takyto stav je hlavne od zaciatku tejto zimy, /minuloročná zima bolo iba zatekanie kútikov okien/, potrebujem zistit pricinu, ci je v nedostatocnom vetraní bytu, alebo sa chyba stala pri zateplovani- nedostatočné množstvo izolácie, purpeny....?
Prosim poradte mi, v byte mam najomnikov a títo zvaluju chybu na zle plastove okna imked moj nazor je ze je to nedostatočným vetraním. Ako sa da zmerat vlhkost vzduchu v byte a aka by mala byt, je mozné urobit nejaký odborný záver z tejto situacie a kto ho môže urobiť? Dakujem.
Usporiadat
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

je to starsi rodinny dom.kváder-tehla.nie je zatepleny.vonkajsie omietky su kryte brizolitom a v dost velkej hrubke.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Žiadne stavbárske aktivity v interiéri tohto leta? A predtým boli špaletové okná alebo šrubovacie dvojité? po špaletových totiž nasledujú veľké výspravky častokrát prekryté polystyrénom, ktorý bráni normálnemu vyschnutiu...každopádne nejaký čas merať vlhkosť v najviac postihnutých miestnostiach, ak sa nepohybuje okolo 70 %, vadné sú sklá.
0 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

ziadne aktivity tohto leta neboli.Ak nepocitam vybratie starych spaletovych okien a osadenie novych plastovych.Polystyren nebol pouzity.okna boli robene na mieru.Vonkajsie aj vnutorne spalety boli len zahladene.Zapenenie som kontroloval.Vsetko bolo OK.A este dostat kupit nejaky seriozny vlhkomer?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wayko Pozri príspevok
80% plastovych okien je vyrobenych v polsku.
no ja mám mám pocit, že % je aj väčšie....neviem ktoré okná sú na 100% slovenské.....že je tu fabrika a vyrába sa od plastovej granulky celý finálny produkt....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zrejme tie sklá nespĺňajú normy.Kto je ich výrobcom?
0 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

to mam ako zistit?Okna su Aluplast dvojsklo tepelna priepustnost Q-1.Tepelny ramik thermo neviem dalej.je tam vela cislic aj pismen.a je tam vraj Argon.
0 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

Viem ze v POlsku je velka fabrika na plastove profily.A snych sa vyrabaju okna v celej EU.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Plastový profil nemá moc spoločné s rosením skiel.Ak vám ožltne alebo praskne profil tak potom sa bavme o profiloch .Na prílohe k faktúre za okná by ste mali mať uvedené kto ich vyrába a aké sklá,profil a kovanie použil.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ved kde si si dával robiť okná? ja viem, že moje oná sú poľské aj prvá aj druhá várka.....druhú várku mám od:http://www.oknolider.sk/ už majú nejaký ten rok a som spokojná....okná od nich má aj brat a týždeň už aj rodičia.....
0 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

viem ale ja s ramom nemam ziadny problem. mne sa rosia skla.mam napisane tepelna priepustnost -1.Profil 5 komorovy.Kovanie Winkhaus.To kovanie je istena 100%.Ostatne neviem.S tepelneho ramika sa nic nedozviem ,je tam toho popisaneho ako na cintorine.trebalo by k tomu nejaku tabulku,zial tu nemam.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ja som pre rodičov dal vyrobiť priamo v Krosne 6-komorové okná s trojsklom a swisspacerom, kovanie Siegenia-Aubi, dizajnovo sú priemerné ale hluk ulice vypínajú na povel a rosa nehrozí.
1 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

Aj ja som spokojny .Okna tesnia mam na nich 5 rokov zaruku dokonca aj pozarucny servis.FA je na Sl ovenskom trhu nejake 10 rocie aj viac.Informoval som sa.3 moji kamosi maju od nich okna dokonca 1 iba 3 komorove ama ich asi 10 rokov a nic lenze byva v panelaku a ja v RD. tak sa informujem ci niekto nema nieco podobne.
0 0
wayko wayko

wayko je offline (nepripojený) wayko

V pondelok idem do FA reklamovat mam foto tak uvidim ako bude.,
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať