Zavrieť

Porady

Prechod rokov

Mám omegu.
V minulom roku mala firma aj zahraničných odberateľov. T.z., že na BU boli uhrádzané platby aj zahraničnej mene (na účet už ale boli pripísané v Sk). Dám si spraviť prechod do dalšieho roku.
Môj problém: začiatočny stav účtu 221 (ID, ktorý bol zaúčtovaný automatcky) je uvedený aj na zID(čiastka,ktorá bola uhradená v zahraničnej mene) a zvyšok je na ID.

neviem, či som to správne napísala a ide o to, že začiatočný stav účtu mám na dvoch ID zaúčtovaných automaticky. Suma spolu je správna.

ak niekto vie, bude rada za pomoc.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ty si určite neuhrádzala príjem v banke cez úhradu zahraničnej OF, ale len v korunách, preto máš tam ten zID. Skús urobiť opravu tých prijatých platieb. Choď na ten daný doklad v banke.. daj si oprav,najprv budeš musieť v dolnej časti vymazať v časti úhrada daný doklad aj z akej rady sa ti to uhrádzalo, aby sa to správne spárovalo. hore v makrách si daj z1-inkaso zOF, potvrdíš.. dátum, zadáš menu a kurz, v akom vám to banka prepočítala, VS faktúry a dostaneš sa vlastne do dokladu, kde sa robia úhrady. Automaticky ti ponúkne úhradu v cudzej mene, ktorú potvrdíš a v dolnej časti ti vypočíta zároveň aj kurzový rozdiel. Teraz budeš mať spárované zahraničné meny nielen v banke ale aj v saldokonte. Ozaj a pri prechode do nového roku sa ťa nepýtala omega, či má urobiť kurzové rozdiely?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ajacik
    Mám omegu.
    V minulom roku mala firma aj zahraničných odberateľov. T.z., že na BU boli uhrádzané platby aj zahraničnej mene (na účet už ale boli pripísané v Sk). Dám si spraviť prechod do dalšieho roku.
    Môj problém: začiatočny stav účtu 221 (ID, ktorý bol zaúčtovaný automatcky) je uvedený aj na zID(čiastka,ktorá bola uhradená v zahraničnej mene) a zvyšok je na ID.
    podľa mňa všetko si urobila správne. Filozofia programu je taká. On berie účet 221 celú syntetiku ako účet, ktorý treba sledovať aj v cudzej mene. Nerozlišuje po analytikách, že niektorá analytika je tuzemský účet. A preto penáša do nového roka tieto zostatky aj v CM. V konečnom dôsledku v HK je prenesený správny zostatok, takže to ber ako správne.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem obom.

    pýta sa ma, či má urobiť kurzové rozdiely. ale ked nemám žiadnu otvorenú položku v CM, tak nerobím KR ku koncu roka.
    Poraďte, pre precode rokov som robila kontrolu a zistila som niektoré chyby
    napr. chýba v čísle dokladu V-013. neviem prečo mi hlási chybu v poradovom čísle veď program ich prideľuje sám. Ako treba túto chybu odstániť.
    Ak viete poraďte.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Chyba v čísle dokladu je vtedy, ak je narušené číslovanie. V prípade, že si neaký doklad vymazala a nepoužila si vymazané číslo, toto Ti chýba a program ho hlási ako chybu, lebo automaticky chýbajúce číslo nedoplňuje.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Krajčovičová
    Poraďte, pre precode rokov som robila kontrolu a zistila som niektoré chyby
    napr. chýba v čísle dokladu V-013. neviem prečo mi hlási chybu v poradovom čísle veď program ich prideľuje sám. Ako treba túto chybu odstániť.
    Ak viete poraďte.
    nevyhodilo Ti náhodou ako chybné čísla, všetky druhy dokladov? Je tam chyba v kontrole vo verzii 9.00. Zatiaľ to treba ignorovať.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Ahojte múdre hlávky čo robíte v Omege, urobila som prechod do nového roku a do záväzkov mi program prevzal aj niektoré došlé tuzemské faktúry, ktoré boli už uhradené v minulom roku. Označil ich ako systémové červeným štvorčekom a krížikom neúčtovať. Neviete prečo mi ich prevzal do ďalšieho roku?
    Urobil mi to isté aj s niektorými zahraničnými DF, tak som sa vrátila a nastavila "neprenášať do ďakšieho roku", potom ich neprevzal. Ale aká je tam príčina? Stretli ste sa s tým niekedy?

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Už som na to prišla, mala som chybu v saldokonte v analytike. Po opravení sa mi tieto faktúry v saldokonte už neobjavili, ale zasa sa preniesli do roku 2006 Zajtra zavolám do Krosu, či budú vedieť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.