Zavrieť

Porady

Zateplenie podlahy podkrovia

Ahoj,
1,vie mi niekto "helfnut" ako spravne zateplit podlahu v podkrovi,tak aby som mal co najmensie tepelne straty na poschodi pod podkrovim? Strop tvori"deka" ZB cca 200mm+10-15mm omietka ,zospodu z obytnej casti,zvrchu len holy beton, taktiez strecha neni zateplena.., podlaha v podkrovi musi byt pochodzna.
2,existuje nejaky material co by sa len ulozil ci nalepil na beton a bol by pochodzny?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Drevený rošt zaizolovaný vatou a na to OSB p-d.Ľahké,vzdušné,teplé,lacné,jednoduché.

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    ja by som to zateplil zhora. a to z dôvodu zníženie rizika príp. vzniku plesní. Vždy je lepšie zatepliť nosnú konštrukciu ako zatepliť vnútorný priestor a nosnú konštrukciu nechať chladnú. Možnosti sú rôzne, podlahový polystyrén a na to poter, prípadne penobetón. dnes sú už potery na druhý deň pochôdzne, alebo len tepelnú izoláciu a nejaké roznášacie dosky (OSB, sadrokartonove podlahove, cetris, aelbo len drevené)
    ak z vnútra, tak jediné čo som kdesi videl a vraj funguje je TecTem.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môžete aj poukladať polystyrén na to roznášacie dosky .OSB,alebo podlahový sadrokarton.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak nie je zateplený krov,tak hrubšiu vatu,aj 14 cm,aj viac.Ide o to,či plánujete v budúcnosti zatepľovať krov a robiť podkrovné izby.Ak nie,dajte tam aspoň 16 cm.Polystyrén by bol dobrý pod poter,ak je na to deka silná,aj to je riešenie.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    V Baumaxe majú podlahový polystyrén s nalepenou sadrovláknitou doskou s presahom, stačí to podlepiť pur penou, môžete pod to položiť aj ďalšiu vrstvu polystyrénu.

    Zateplenie podlahy podkrovia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.