Zavrieť

Porady

RD a príspevok zamestnávateľa na DDS

Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Paula
    Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
    myslim si, ze ako poistenkyna statu musi splnat podmienku, aby jej mesacny prijem neprekrocil 1/2 minimalnej mzdy, t.j. 3.450 a vtedy ZP platit nemusi, len neviem posudit, ako je to zamestnavatelom. Malo by platit to iste.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Paula
    Prosím poradcov, ktorí majú už skúsenosť s mojim prípadom o radu. Zamestnankyňa bude celý kalendárny rok na RD a okrem RP nebude mať žiaden príjem.....okrem príspevku 200,- Sk/mesačne od zamestnávateľa na DDS. Vyplýva z tejto skutočnosi povinnosť odvodu na ZP? Daň bude predpokladám zrážková. Ďakujem všetkým za pomoc.
    Z príspevku zamestnávateľa na DDS by sa mali zaplatiť preddavky na ZP. Na konci roka sa posúdi celý jej príjem za dobu poberania rodičovského príspevku. Ak neprekročí 1/2 úhrnu minimálnych miezd a urobí si ročné zúčtovanie ZP, ZP za ňu bude platiť štát, jej vyjde za tú dobu poistné 0 a zaplatené preddavky sa jej aj zamestnávateľovi vrátia.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    U nás vo firme sa neprispieva na DDS počas nemoce, materskej ani rodičovskej dovolenky.. Som prekvapená, že sú aj takéto štedré organizácie.

    sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

    zasnívaný idealista... sokrateska
    Magma
    U nás vo firme sa neprispieva na DDS počas nemoce, materskej ani rodičovskej dovolenky.. Som prekvapená, že sú aj takéto štedré organizácie.
    A keby si milá poraďáčka vedela, aké sú aj v inom štedré niektoré organizácie /a too nemyslím vládne org., alebo ironicky/! Dcéra sa mi zamestnala v jednej firme so zahr.spoluúčasťou, robí tam štvrtý rok a je fakt spokojná. Okrem pekného platu a výborných ročných odmien, dostávajú príspevky na DDS ešte aj výnimočné koncom roka - niečo ako bonus, stravné lístky vždy v maximálnej výške a hodnote za všetky dni včetne dovoleniek /ba zdá sa že i maródky/, sviatkov ap. Prípsevok pár
    tisíc na oblečenie každoročne, preplácanie kurzov cudzieho jazyka i iných kurzov /primeraného potrebám zamestnania/, rozne drahé školenia, zájazdy, kultúrne podujatia, firemné telefóny, ktoré môžu používať aj na súkromné účely /s vysokým kreditom/... No to sa dnes ani nevidí, veď všade sa šetrí, žiaľ, hlavne na zamestnancoch. Som šťastná, že sa takto dobre uchytila a modlím sa za ich firmu, nech len dlho vydrží!

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Len pre info, ak by bol príspevok zam-teľa na DDS zo sociálneho fondu. V takom prípade sa odvody do ZP+SP neplatia a pri podpísanom Vyhlásení je daň 0.- Sk. Zohľadniť treba aj zdroj príspevku.
    Prajem všetkým pekný deň.

    RD a príspevok zamestnávateľa na DDS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.