Zavrieť

Porady

V ktorej banke sa oplatí mať účet?

neviem do ktorej temy zaradit

neviete mi poradit nejaky vyhodny bezny ucet kde by neboli taky otrasne vysoke poplatky za vedenie prevody atd...

ale skor taku ktora ma aj pobocku
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja namiesto presúvania, som peniaze vložil na účet vo VÚB a neplatím žiadne poplatky. Však by ma šľak trafil stále niečo niekam presúvať. A nepotrebujem mať v peňaženke päť kariet.
0 0
nepravnik nepravnik

nepravnik je offline (nepripojený) nepravnik

Môže mať a používať občan SR beztrestne súkromné bankové konto v zahraničí? EU, alebo mimo?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jacekova Pozri príspevok
môj muž má Volksbank.... za 2,99€ mesačne má informačné SMS na mobil, neobmedzený počet transakcií prijatých aj odoslaných, doručenie výpisu z účtu, internetbanking, platba kartou, výber z ich bankomatu (proste je v tom všetko, neplatíme nič navyše). dokonca keď niekto uhradí v hotovosti na tento účet, neplatíme za to (ako vo väčšine bánk)

ja som mala v SLSP, ale tam som platila za každú transakciu, za sms, za doručenie, zato že mi tam niekto poslal peniaze...... čudovala som sa, že nie za to, že dýcham
už neban(k)uješ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

nepravnik Pozri príspevok
Môže mať a používať občan SR beztrestne súkromné bankové konto v zahraničí? EU, alebo mimo?
Može, a čuduj sa , aj beztrestne.
0 0
nepravnik nepravnik

nepravnik je offline (nepripojený) nepravnik

Tak, ak teda môže mať občan SR súkromný účet v banke iného štátu, hoci aj mimo EÚ, môže si tam poslať, vložiť peniaze, a potom ich odtiaľ vyberať, platiť kartou k tomu účtu, a posielať peniaze kde chce. Ak by teda občan SR predal v SR inému občanovi SR napríklad auto, alebo dom, tak si môže dať poslať peniaze na konto do zahraničia kupujúcim?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak, ak teda môže mať občan SR súkromný účet v banke iného štátu, hoci aj mimo EÚ, môže si tam poslať, vložiť peniaze, a potom ich odtiaľ vyberať, platiť kartou k tomu účtu, a posielať peniaze kde chce. Ak by teda občan SR predal v SR inému občanovi SR napríklad auto, alebo dom, tak si môže dať poslať peniaze na konto do zahraničia kupujúcim?
Nič jednoduchšie. Stačí pár čísel a peniaze ti frčia na účet v banke hoci aj v Nemecku. Veď každý účet je zložený z údajov EBAN, ktoré identifikujú aj to, kde ten účet je. A peniaze z tohto účtu si môžeš vybrať hoci aj v Taliansku (pokiaľ je on-line prepojenie, overovanie trvá cca 30 sekúnd - nie ako v SR, kde istá peňažná inštitúcia ešte do dnešného dňa overuje cez telefón! Osobná skúsenosť!).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať