Zavrieť

Porady

Nákup cez internetový bazár

Dobrý den. Mám takýto problém:
Predával som plynovu pištol Walther P22 cez inzerát na internetovom bazári . Ohlásil sa mi záujemca ktorý mal o zbran záujem.
Zbran som mu po jeho navrhnutí poslal na dobierku. Dnes mi od neho prišiel mail, kde ma žiadal z dôvodu podvodu o vrátenie penazí a následné vrátenie zbrane. Ako dôvod uviedol fakt, že som ho podviedol a zavádzal. Momentálne sa pri nevrátení penazí vyhráža trestnoprávnym konaním. Zbran však bola plne funkčná , dal som k nej všetko , čo som písal v inzeráte a nemám dôvod prečo mu peniaze vraciať, kedže nemám potuchy či mi ju on naozaj aj pošle a čo snou robil.
Ako je to vlastne? môže na mna podať sťažnosť? alebo trestnoprávne konanie? Nerád by som sa do niečoho takého "namočil" ale nemám ani dôvod peniaze mu vrátiť, kedže z mojej strany bolo všetko čo som slubil splnené, zbran funkčná a všetko v poriadku?

Ak sa nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť, budem velmi rád. Dakujem vopred všetkým!!
S pozdravom Marián
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mangoooo je offline (nepripojený) Mangoooo

    Mangoooo
    čiže aj keby mu peniaze naspeť nepošlem, rsp nepreberiem zbran tak mi v podstate nemôže nič..?
    lebo ako 2x sa mi nechce veriť tomu, že mi ju pošle, rsp. že v balíku bude práve všetko to, čo som mu posielal ja.
    a kedže som mu zbran poslal funkčnu tak sa mi nezdá ani to, že je snou nespokojný...

    no nevadí, v každom prípade dakujem za radu :-)

    Mangoooo je offline (nepripojený) Mangoooo

    Mangoooo
    Dobrý den, tak mám tu pokračovanie. Kupujuci sa mi dlhšie neozval, myslel som si, že sa na to vykašlal. No, napísal mi že zbran poslal poštou a ak ju nepreberiem tak to bude riešiť sudnou cestou. Pričom dodal že zbran je nefunkčná a má aj nefunkčnu poistku, čo je totálna blbosť, Kedže den pred odoslaním som ju pre takýto prípad testoval. Poiskta bola v poriadku tak ako aj zbran.
    Chcem sa opýtať či existuje zákon, alebo paragraf, ktorý na ktorý sa on môže obratíť a žalovať ma..Alebo čo v tomto prípade zmôže on, a ako sa ja môžem brániť.

    Ďakujem vopred

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mangoooo Pozri príspevok
    Dobrý den. Mám takýto problém:
    Predával som plynovu pištol Walther P22 cez inzerát na internetovom bazári . Ohlásil sa mi záujemca ktorý mal o zbran záujem.
    Zbran som mu po jeho navrhnutí poslal na dobierku. Dnes mi od neho prišiel mail, kde ma žiadal z dôvodu podvodu o vrátenie penazí a následné vrátenie zbrane. Ako dôvod uviedol fakt, že som ho podviedol a zavádzal. Momentálne sa pri nevrátení penazí vyhráža trestnoprávnym konaním. Zbran však bola plne funkčná , dal som k nej všetko , čo som písal v inzeráte a nemám dôvod prečo mu peniaze vraciať, kedže nemám potuchy či mi ju on naozaj aj pošle a čo snou robil.
    Ako je to vlastne? môže na mna podať sťažnosť? alebo trestnoprávne konanie? Nerád by som sa do niečoho takého "namočil" ale nemám ani dôvod peniaze mu vrátiť, kedže z mojej strany bolo všetko čo som slubil splnené, zbran funkčná a všetko v poriadku?

    Ak sa nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť, budem velmi rád. Dakujem vopred všetkým!!
    S pozdravom Marián
    ...asi chybne si uviedol.....aj peniaze , aj zbraň ???

    No to máš tak , určité veci sa proste na dobierku nepredávajú ....teda ja by som nie .......pekne z rúčky do rúčky , po ošahaní a preskúšaní , inak nie !!!
    Zbraň bola funkčná ( vravíš síce Ty ) , no čo keď to tak nebolo ???.....predsa len ( neber osobne ) , nie každý vie zaobchádzať ...

    No ale aký problém ???......pošli mu mail , v ktorom ho žiadaš o vrátenie zbrane - na dobierku , teda tak , ako si Ty jemu poslal ...so všetkými náležitosťami ...
    Po prevzatí so over výrobné číslo ( ak tam ovšem je ) , prever kompletizáciu všetkých súčiastok , či tam niečo nechýba ...rozober do poslednej pružinky , možno dotyčný potreboval práve nejakú súčiastku a takto sa snaží oonačiť predajcu ....
    Samozrejme preskúšaj funkčnosť zbrane , to ani nejak nepripomínam - považujem za zbytočnosť ...

    Preveríš , otestuješ ....bude v poriadku všetko ......šak zaplatíš .....tých cca 40 € Ťa hádam nezabije ...

    Sťažovať sa môže ísť tak na lampáreň do Olcnavy ...slovo proti slovo , Ty si v poriadku poslal , nemá šanc dokázať ...
    Trestno - právne konanie ???.......bububu .....že jak by som sa bál ....

    ...ale ako vravím , nech pošle a Ty zaplať ....budeš spať kľudne , henten nech sa ide bodnúť ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mangoooo Pozri príspevok
    čiže aj keby mu peniaze naspeť nepošlem, rsp nepreberiem zbran tak mi v podstate nemôže nič..?
    lebo ako 2x sa mi nechce veriť tomu, že mi ju pošle, rsp. že v balíku bude práve všetko to, čo som mu posielal ja.
    a kedže som mu zbran poslal funkčnu tak sa mi nezdá ani to, že je snou nespokojný...

    no nevadí, v každom prípade dakujem za radu :-)
    ...čiň , ako myslíš ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mangoooo Pozri príspevok
    Dobrý den, tak mám tu pokračovanie....
    Ďakujem vopred
    ...nože zadri cifru , o akú sa jedná ...

    Potom budeme pokračovať ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mangoooo Pozri príspevok
    Dobrý den, tak mám tu pokračovanie. Kupujuci sa mi dlhšie neozval, myslel som si, že sa na to vykašlal. No, napísal mi že zbran poslal poštou a ak ju nepreberiem tak to bude riešiť sudnou cestou. Pričom dodal že zbran je nefunkčná a má aj nefunkčnu poistku, čo je totálna blbosť, Kedže den pred odoslaním som ju pre takýto prípad testoval. Poiskta bola v poriadku tak ako aj zbran.
    Chcem sa opýtať či existuje zákon, alebo paragraf, ktorý na ktorý sa on môže obratíť a žalovať ma..Alebo čo v tomto prípade zmôže on, a ako sa ja môžem brániť.

    Ďakujem vopred
    Mangoooo Pozri príspevok
    Jedná sa o 102€ ( 2€ bolo poštovné )
    Jasné , že existuje zákon ....

    Trestný zákon
    § 221 z.č. 300/2005 Z.z.
    Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
    ...respektíve si preštuduj nasledovné , že aký je rozdiel medzi priestupokom a trestným činom ...
    http://www.streetparty.sk/doc/poskodzovanie.htm

    ...no musel by to dokázať , že zbraň bola poškodená , nefunkčná ....
    ...ale tiež aj Ty , že bola v poriadku....

    Nákup cez internetový bazár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.