Zavrieť

Porady

DPFO B - oddiel IV - preukazateľne zaplatené poistné na ZP

ahojte chcem sa len uistiť...v DP B do kolkonky preukazateľné zaplatené poistné na ZP je suma odvodov zaplatených za rok 2011 bezohľadu nato či išlo o zaplatene aj za december 2010, ktorý sa platil v 1/2011. Čiže ma zaujíma len kolko bolo v roku 2011 zaplatených a nie za ktoré obdobie to bolo zaplatené? Ak by szčo za rok 2011 nezaplatil nic ale si nedoplatok za rok 2011 vyrovnal až v roku 2012, tz. že by tam bola uvedená "0" ?

Ďakujem
Usporiadat
alfista alfista

alfista je offline (nepripojený) alfista

Takže keď mi SP nemusel platiť napíšem 0 len preukázateľné zaplatene poistne na zdravotne poistenie napíšem sumu CO som zaplatil za rok 2011?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

V roku 2011 som zaplatil zdravotné poistenie vo výške cca 500 Eur dobrovoľnem hoci som nemusel. Poisťovňa mi zrejme v r 2012 na základe RZZP vráti. Môžem si túto zaplatenú sumu ZP dať do kolonky preukázateľne zaplatené poistenie aj keď viem, že sa mi vráti? Daň za rok 2011 mi tým vyjde nižšia, ale čo v roku 2012, potom sumu preplatku si zahrniem do príjmu? To asi nie, že? Daň mi v roku 2012 tým pádom nevyjde vyššia a to akoby som ukrátil štát o peniaze. Je to tak?
To znamená, že ak uvažujem správne, tak by som v roku 2011 mohol zaplatiť zdravotného poistenia navyše tak aby mi daň vyšla nulová a čakať potom, že mi to zdravotná poisťovňa vráti. To asi tak nebude. To by tak mohol každý legálne robiť. Niekde rozmýšlam zle, ale kde, veď preplatky zo ZP a SP sa nezdaňujú, či áno?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

V roku 2011 som zaplatil zdravotné poistenie vo výške cca 500 Eur dobrovoľne hoci som nemusel. Poisťovňa mi zrejme v r 2012 na základe RZZP vráti. Môžem si túto zaplatenú sumu ZP dať do kolonky preukázateľne zaplatené poistenie aj keď viem, že sa mi vráti? Daň za rok 2011 mi tým vyjde nižšia, ale čo v roku 2012, potom sumu preplatku si zahrniem do príjmu? To asi nie, že? Daň mi v roku 2012 tým pádom nevyjde vyššia a to akoby som ukrátil štát o peniaze. Je to tak?
To znamená, že ak uvažujem správne, tak by som v roku 2011 mohol zaplatiť zdravotného poistenia navyše, tak aby mi daň vyšla nulová a čakať potom, že mi to zdravotná poisťovňa vráti. To asi tak nebude. To by tak mohol každý legálne robiť. Niekde rozmýšlam zle, ale kde, veď preplatky zo ZP a SP sa nezdaňujú, či áno?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
V roku 2011 som zaplatil zdravotné poistenie vo výške cca 500 Eur dobrovoľne hoci som nemusel. Poisťovňa mi zrejme v r 2012 na základe RZZP vráti. Môžem si túto zaplatenú sumu ZP dať do kolonky preukázateľne zaplatené poistenie aj keď viem, že sa mi vráti? Daň za rok 2011 mi tým vyjde nižšia, ale čo v roku 2012, potom sumu preplatku si zahrniem do príjmu? To asi nie, že? Daň mi v roku 2012 tým pádom nevyjde vyššia a to akoby som ukrátil štát o peniaze. Je to tak?
To znamená, že ak uvažujem správne, tak by som v roku 2011 mohol zaplatiť zdravotného poistenia navyše, tak aby mi daň vyšla nulová a čakať potom, že mi to zdravotná poisťovňa vráti. To asi tak nebude. To by tak mohol každý legálne robiť. Niekde rozmýšlam zle, ale kde, veď preplatky zo ZP a SP sa nezdaňujú, či áno?
Požiadaj listom ZP o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu - bude ti vrátené bez zrazenej dane.
V DP uveď len sumu, ktorú si mal zaplatiť.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

veronikasad Pozri príspevok
Požiadaj listom ZP o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu - bude ti vrátené bez zrazenej dane.
V DP uveď len sumu, ktorú si mal zaplatiť.
To sa fakt dá??? Veď to je taký návod ako klamať na daniach. Nehovorím, že to urobím, (čisto hypoteticky), ale ak Ja si dám do DP za r.2011 čiastku ZP dosť vysokú tak, aby mi daň vyšla nula a následne požiadam ZP, aby mi túto sumu vrátila bez právneho dôvodu a bez zrazenej dane a v ďalšom DP nezadám túto vrátenú sumu, lebo nemusím, tak sa vyhnem plateniu daní. FAKT ??? To ten preplatok nemusím ani v DP r.2012 zdaniť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

psps Pozri príspevok
To sa fakt dá??? Veď to je taký návod ako klamať na daniach. Nehovorím, že to urobím, (čisto hypoteticky), ale ak Ja si dám do DP za r.2011 čiastku ZP dosť vysokú tak, aby mi daň vyšla nula a následne požiadam ZP, aby mi túto sumu vrátila bez právneho dôvodu a bez zrazenej dane a v ďalšom DP nezadám túto vrátenú sumu, lebo nemusím, tak sa vyhnem plateniu daní. FAKT ??? To ten preplatok nemusím ani v DP r.2012 zdaniť?
ak v roku 2011 nemáš príčinu platiť viac ako máš, nie je to tvoj VOZD a potom v roku 2012 nebude príjmom....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
To sa fakt dá??? Veď to je taký návod ako klamať na daniach. Nehovorím, že to urobím, (čisto hypoteticky), ale ak Ja si dám do DP za r.2011 čiastku ZP dosť vysokú tak, aby mi daň vyšla nula a následne požiadam ZP, aby mi túto sumu vrátila bez právneho dôvodu a bez zrazenej dane a v ďalšom DP nezadám túto vrátenú sumu, lebo nemusím, tak sa vyhnem plateniu daní. FAKT ??? To ten preplatok nemusím ani v DP r.2012 zdaniť?
moc filozofuješ a nečítaš, čo ti píšem.
VOZD bude len predpis poistného = suma, ktorú si mala v kal.roku zaplatiť. Zbytok VNZD.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

veronikasad Pozri príspevok
moc filozofuješ a nečítaš, čo ti píšem.
VOZD bude len predpis poistného = suma, ktorú si mala v kal.roku zaplatiť. Zbytok VNZD.
Ok. Asi je to tak, ale mala som prípad, že som robila jednému DP a ten zaplatil ZP hoci ho platiť nemusel. Bolo to dobrovoľné ZP z prenájmu, ale potom sa zmenil zákon a ja som mu to kázala odhlásiť, ale neodhlásil, potom som mu to do toho DP dala ako zaplatené poistenie teda do výdavkov ale jemu sa to zrejme vráti. Tým chcem len povedať, že nie vždy sa vie vopred, či to tá poisťovňa vráti alebo nie. DÚ asi neskúma, či to mal platiť alebo neplatiť, ale čo zaplatil a koľko. Nemám pravdu? V tejto súvislosti ma to napadlo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať