Zavrieť

Porady

IBEU - Majetok

Ahojte, účtujem v ZŠ v programe IBEU, teraz som zistila takýto problém,
keď sa nastavím na majetok kontrola účtov, tak sa mi zobrazí :
ˇUčtovný stav 1000 a majetkový stav 2000, skratka mám rozdiel medzi účtovným a majetkovým stavom. Poraďte čo mám s tým robiť, podľa mňa by to malo sa rovnať, ako to treba zaúčtovať.ďalej sme nakúpili nieaký material, ktorý je potrebné zariť , viete mi poradiť ako to mám spraviť, lebo predtým som to ja nerobila ja som to všetko také aj s rozdielmi už prebrala po inej pracovníčke.
Naposledy upravil hošták : 06.02.06 at 09:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, rozdiel medzi účtovným a skutočným stavom vznikne vtedy, keď sa niečo zaeviduje v úlohe Majetok a toto sa nezaradí v účtovníctve.
    Veľmi záleži pri práci s majetkom, či bolo spustené "ukončenie prvotného zaradenia", dá sa to odkontrolovať tak, keď sa dajú zostavy v úlohe "majetok" - myslím inventúrne súpisy - a tam sa dá čítať skutočný stav, účtovný stav.
    Suma rozdielu ti nič nehovorí? Vlastne sa musíš o niečo oprieť, že ktorý stav je správny, podľa toho je potrebné aj postupovať ďalej. Zatiaľ toľko, bližšie popíš ako to máš.

    anita80 je offline (nepripojený) anita80

    anita80
    to znamená, že máš menej zaúčtované ako máš nahodené v počítači v majetku ( myslím v zostavách majetku.)musíš skontrolovať majetok, ktorýmáš nahodený v počítači(tak ako ho zara´duješ-teda podľa faktúr, je možné , že si ho zaradila do eviedencie majetku, ale si ho nezaradila účtovne, teda:bu´d v prspech účtu 021,022,028 alebo 971,999.ZaraĎOVANIE majetku musiš mať zapracované v smernici: napr: že majetok kupovaný do 250 Sk dáš do spotreby, mejtok do 1000 bude OTe nad 10 000 Sk dáš na účet 028 odpisovaný:... atd záleží to od toho ako to máte v smernici!!potom si musíš skontrolovať, či si vyradila všetok majetok, ktorý si mala dať vyradiťmohlo sa ti stať, že si vyradila majetok v inej sume ako si mala.....)neviem či Ti to takto stačí.....

    kopi je offline (nepripojený) kopi

    kopi
    Prosím Ťa, napíš teda presne postup a predkontácie ako účtuješ a zaraďuješ majetok. Robím tiež v programe IBEU a s majetkom som ešte absolutne nič nerobila, lebo neviem čo a kde začať.
    Ďakujem.

    uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

    uctovnicka
    Ahojte všetci! Mám otázku:"Kto má viesť v majetku budovy školy? Keď je na liste vlastníctva obec - tak obec, alebo ak obec dá škole zmluvu o prevode správy tak škola? U nás je to tak, že budova je v majetku školy, avšak nová strecha je na nedokončenej výrobe na obci. Zmluvu o prevode správy nemáme. Ako to má byť správne?
    Ďakujem za odpoveď.
    Pokial je na liste vlastníctva obec, tak budovy školy má mať v evidencii obec,nakolko nie ste jej vlastníkom ani správcom. Neviem, aké máte doklady k tomu že budovu užívate. V prípade, že budete mať Zmluvu o prevode správy majetku, toto bude zaznačené aj na liste vlastníctva.Okamihom nadobudnutia platnosti zmluvy o prevode správy budete viesť budovu školy v evidenii vy, a nie obec.

    uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

    uctovnicka
    Ďakujem, mám taký istý názor, ale mnoho ľudí okolo mňa tvrdí, že nie je treba mať zmluvu o prevode správy, stačí len delimitačná protokol Avšak z jedného školenia mám zápis: "budovy školy, ŠJ,MŠ vedie v evidencii majetku ten, kto je uvedený na liste vlastníctva - teda obec. Niektorí tvrdia, že predsa delimitačný protokol podpisovala aj škola, takže je to v poriadku - budovy má viesť v evidencii majetku škola. Ale predsa, ako môžem mať v majetku niečo, čo v skutočnosti nemám? Stotožňujem sa s názorom, že je potrebné mať zmluvu o prevode správy a vtedy súhlasím, že budem viesť v evidencii budovy v majetku školy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.