Zavrieť

Porady

Ako odpisovať Zmrzlinový stroj kúpený v 05/11

Ako odpisať stroj v hodnote 2490€ kúpený v máji2011, odpisuje sa za celý rok,alebo len alikvotná čiastka za 7mes. Ďakujem začiatočník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

    Zorenka
    Daňové odpisy stroja zakúpeného v roku 2011 sa uplatnia v celoročnej výške. Nové pravidlá platia len u majetku uvedeného do používania po 31 12 2011- nie v ročnom daňovom odpise, ale v závislosti od počtu mesiacov používania.Zmrzlinový stroj by som zaradila v 2 odpis. skupine 2-21 28.25.13 - chladiace a mraziace zariadenia okrem typov pre domácnosť

    Jerricek je offline (nepripojený) Jerricek

    Jerricek
    Dobry den, ja by som to dala do prvej odpisovej pod kodom 28.93.17. a odpisovala len 4 roky
    My sme kupovali zmrzlinovy stroj zo zahranicia a na papiery z colnice je kod, ktory zodpoveda tomuto zaradeniu. Inak od dodavatela stroja by nemal byt problem zohnat toto cislo, prave pre ucely odpisovania - aspon ja som s tym nikdy problem nemala

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Jerricek Pozri príspevok
    Dobry den, ja by som to dala do prvej odpisovej pod kodom 28.93.17. a odpisovala len 4 roky
    My sme kupovali zmrzlinovy stroj zo zahranicia a na papiery z colnice je kod, ktory zodpoveda tomuto zaradeniu. Inak od dodavatela stroja by nemal byt problem zohnat toto cislo, prave pre ucely odpisovania - aspon ja som s tym nikdy problem nemala
    ...myslím, že zadávateľ má svoj problém už dávno vyriešený....pozri si dátum....

    Jerricek je offline (nepripojený) Jerricek

    Jerricek
    to je sice fakt, ale myslim, ze nie je jediny, kto takyto problem riesi. A naco nieco delit siestimi, ked sa to da pohodlne styrmi

    Ako odpisovať Zmrzlinový stroj kúpený v 05/11

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.