Zavrieť

Porady

Material alebo tovar?

keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Ahojte,
vie mi niekto poradit?
Kameraman vystavuje fa za vyhotovenie digitalneho zaznamu, za vyhotovenie roznych televiznych prispevkov, to vsetko je vlastne jeho prijem za sluzby (je to FO a JU). Nakup DVD, CD, videokaziet a podobnych veci, ktore potrebuje uctujem do kolonky "vydaj za tovar".
Moze to tak byt?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Našla som si v PP 8-9/2004 treba ju ale učesať. Ale ako vzor postačí.


Dúfam,že nebudem musieť písať smernicu na smernice.

Ďakujem betka za pomoc a radu.
Naposledy upravil Melnick : 10.10.07 at 11:11
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Definiciu tovaru som akosi prehliadla a teraz citam tuto temu. Som trochu zmatena:
reklamna agentura nakupuje reklamne predmety u jednoho dodavatela a dava ich potlacat u ineho.
Nakup reklamnych predmetov davam na 504, potlač na 518, odoslanu fakturu takisto rozuctujem na predmety 604, potlac 602.
Je to ok?
0 0
Sarah Sarah

Sarah je offline (nepripojený) Sarah

Melnick Pozri príspevok
Mám dilemu.Účtujem nechtové štúdio a mám tak nákup lakov. Časť lakov sa predá v nezmenenom stave - dopredu nikdy nie je jasné koľko a časť lakov sa spotrebuje pri úprave nechtov. Ako čo najsprávnejšie zaúčtovať :
-nákup
-tržby
ďakujem.
Ja som tiež riešila podobnú situáciu, máme pokrývačskú firmu, pričom nakupujeme všetko ako materiál, ale vždy sa niečo predá ako tovar, bez poskytnutých pokrývačských služieb. Riešim to takým spôsobom, že nákup celý rok účtujem na 501. Predaj:
1. ak boli poskytnuté pri predaji krytiny aj pokrývačské služby - 602,
2. ak predaná samotná krytina - 604.
Na konci roka pozriem stav na účte 604, a preúčtujem príslušnú čiastku z účtu 501 na účet 504 (s prihliadnutím na obrat). Tak aby to približne sedelo. Mali sme aj kontrolu, a nemali žiadne námietky voči tomuto účtovaniu. Veď nákladové a výnosové účty sú aj tak zachované. Myslím, že je to celkom jednoduché riešenie, a nič s nim nepokazíš.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Z tohto vsetkeho mi vyplyva, ze budem musiet kazdy reklamny predmet prijimat na sklad (B sposob) a pouzit 621. To iste bude platit aj pri tlacovych produktoch. Kedze my spracujeme grafiku (niekedy aj nasi dodavatelia) a potom to dame vytlacit. Nikdy by mi vsak nic nezostalo na sklade, lebo objednava sa iba to, co si niekto objedna od nas.
Ked toto vsetko urobim, vysledok bude ten, ze budem mat viac prace, viac vytlacenych papierov, viac uctovnych zapisov, budem si musiet kupit rozsirenie programu.... a hosp. vysledok bude rovnaky (teda nizsi o naklady na papier, uct. program).
A este jedna vec, trochu bokom, to budem musiet prijimat na sklad aj tovar, ktory predavam v nezmenenom stave? Nie je to vsetko zbytocne? Ved sa to da vsetko urobit omnoho jednoduchsie
0 0
JarmilaR JarmilaR

JarmilaR je offline (nepripojený) JarmilaR

Ahojte,
ako by ste účtovali nasledovne:
spoločnosť nakúpi perá, každé zabalí do darčekovej krabice a predá klientovi pero v krabici. Nakup pier? Nakup darcekovej krabice? Pracu?
Je to nezmenená podoba?
ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať