Zavrieť

Porady

Zbierka listín

Ešte v prvej polovici roka 2005 sme zasielali na zverejnenie do zbierky listín účtovnú závierku za rok 2004. Ide o Košice. Dnes pozerám a ešte stále to tam nie je zapísané. Za aký čas to tam zverejnia?
Naposledy upravil Dada : 07.02.06 at 12:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja som to posielala až v 9/2005 a už to tam zapísané mám. Takže by som im asi skúsila zavolať, či im to bolo doručené.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Dada
    Ešte v prvej polovici roka 2005 sme zasielali na zverejnenie do zbierky listín účtovnú závierku za rok 2004. Dnes pozerám a ešte stále to tam nie je zapísané. Za aký čas to tam zverejnia?
    Ani ja to tam nemam. Jedna sa o Bratislavu. Hoci zmenu, co sme robili v decembri, tu sme mali za 5 dni.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja by som sa chcela opýtať: to je povinnosť zasielať účt.závierku do zbierky listín, alebo to zasiela len tá obch.spol., ktorá má povinnosť auditu???!!! My sme s.r.o. a nemáme audit. Musíme ju zaslať? A aké písomnosti sa tam posielajú ešte?
    Dík.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    Ja by som sa chcela opýtať: to je povinnosť zasielať účt.závierku do zbierky listín, alebo to zasiela len tá obch.spol., ktorá má povinnosť auditu???!!! My sme s.r.o. a nemáme audit. Musíme ju zaslať? A aké písomnosti sa tam posielajú ešte?
    Dík.
    Do ZL na registrový súd zasiela údaje aj tá účtovná jednotka, ktorá nemá povinnosť auditu. po 1 x Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Dík. A to sa tam posilajú originály?

    A zápisnica o zasadnutí valného zhromaždenia z dôvodu schválenia účt.záv. sa zasiela tiež? Zasielajú sa aj iné zápisnice? Čo všetko treba a aký je termín na ich zaslanie?

    Zistila som, že naša fy vôbec nezasiela nič do ZL.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    Dík. A to sa tam posilajú originály?

    A zápisnica o zasadnutí valného zhromaždenia z dôvodu schválenia účt.záv. sa zasiela tiež? Zasielajú sa aj iné zápisnice? Čo všetko treba a aký je termín na ich zaslanie?

    Zistila som, že naša fy vôbec nezasiela nič do ZL.
    Ja tieto výkazy tlačím priamo zo softu, také dám aj na DÚ aj do ZL.
    § 21
    Zverejňovanie údajov

    (1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No ale stačia tam kópie určite ... lebo ani poznámky nebudem prepisovať
    Naposledy upravil Anonymka : 22.03.06 at 12:47

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Stačia kópie.
    1xzápisnica z VZ o schválení účtovnej závierky za rok 2004 - v origináli
    1 x účtovná závierka spoločnosti za rok 2004 - vo fotokópii

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Aha. Dakujem. A pokial sa fy rozhodla použiť časť nerozdeleného zisku na vysporiadanie neuhradenej straty min.rokov, a je o tom zápisnica, aj tá sa má poslať?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Anonymka
    Aha. Dakujem. A pokial sa fy rozhodla použiť časť nerozdeleného zisku na vysporiadanie neuhradenej straty min.rokov, a je o tom zápisnica, aj tá sa má poslať?
    Podľa zákona o OR sa do zbierky listín v prípade s.r.o., ktorá nemá povinnosť auditu ukladá závierka-t.j. Súvaha a Výkas ZaS plus Poznámky. Zápisnice z VZ nie je potrebné predkladať.
    Paragraf 2, ods. 1:
    g) účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov,
    .
    .
    .

    (5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g) a odseku 2 písm. a), do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
    Naposledy upravil evina : 23.03.06 at 07:37

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ak bola spoločnosť regisrovan na Okr. súde Ba I, tak to pošlem na túto adresu?

    Môžem na Súvahu, V ZaS rovno zaškrnúť zostavená aj schválená, alebo musia byť dve? Závierka už je schválená.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    Ak bola spoločnosť regisrovan na Okr. súde Ba I, tak to pošlem na túto adresu?

    Môžem na Súvahu, V ZaS rovno zaškrnúť zostavená aj schválená, alebo musia byť dve? Závierka už je schválená.
    Môžeš rovno zaškrtnúť zostavená aj schválená ak je schválená a pošleš to na Okr. súd BAI

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem

    a aj na DU môžem dať iba po jednom výkaze: zostavený aj schválený? Myslím, že áno.
    Naposledy upravil ajacik : 24.03.06 at 20:37 Dôvod: doplnenie

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? To len tak náhodou...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? To len tak náhodou...
    Jednoducho na hlavičkovom papieri. V prílohe tohoto listu Vám zasielame to a to.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Anonymka
    Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? To len tak náhodou...
    myslím že toto je to "pravé orechové", príspevok č. 2 od Janky (týka sa síce Vestníka, ale zjednodušené je použiteľné aj pre OR - zbierku listín)
    http://www.porada.sk/showthread.php?...8n%FA+spr%E1vu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.