Zavrieť

Porady

Ako by ste šírili zatiaľ neziskový projekt typu seriál Lost Angels do sveta VY ?

Zdravím Poraďaci,

síce som tu dlhšie, ale toto je môj prvý príspevok. Viem, že je tu medzi Vami mnoho skúsených a hlavne životom ostrieľaných ľudí. No a teraz k veci

Volám sa Juraj Švancár a som zakladateľom Studia JŠ. 2 januára 2012 sme odštartovali na našich fan pagoch na Facebooku (Lost Angels a Studio JŠ) projekt s názvom Lost Angels. V nasledujúcich riadkoch by som sa Vám ho pokúsil priblížiť:

Projekt Lost Angels – Stratení Anjeli – Prvý slovenský online seriál
Náš projekt vychádza z vízie môjho sna a taktiež aj zo snahy o zmenu súčasného seriálového diania. Jedná sa o prvý slovenský online seriál s názvom Lost Angels. Seriál staviame na pevných základoch fanušíkovskej skupiny. To znamená, že každý, kto sa stane členom našej komunity, má možnosť uchádzať sa o účinkovanie v seriáli, môže sa pričiniť o jeho výrobu, môže naspievať, nahrať a zároveň aj zviditeľniť svoju tvorbu a v neposlednom rade, čo je taktiež nóvum, fanúšikovia budú môcť ohýbať online dejovú líniu + hlasovať, lajkovať a komentovať. Keď si to zhrnieme, tento projekt je hlavne zameraný na uskutočňovanie snov neznámych osobností a ľudí, ktorí doposiaľ nedostali možnosť sa presadiť v komerčnom priestore, taktiež aj na zviditeľňovanie svojej tvorby, sebarealizácie a tvorbe kvalitných referencií. Fanúšikovia nám pomáhajú vyberať kapely, neskôr aj ašpirantov na hlavné postavy a budú nám taktiež pomáhať dotvárať dej, dávať tipy na vhodné miesta pre natáčanie, vylepšovať charaktery postáv a podobne. Je to prvý projekt svojho druhu na celosvetovej úrovni.

O čo nám teda ide?
Ako som vyššie uviedol - je to môj sen - spraviť naozaj kvalitný seriál, ktorý bude vnímaný aj zahraničím ako kvalitný a zviditeľníme tým Slovenskú produkciu, plus vytvoríme priamu cestu pre doposiaľ neobjavené osobnosti ako muzikanti, herci, ľudia zo štábu (všetky tieto profesie budú objavené z našich prívržencov), smerom von alebo sa im minimálne pomôžeme presadiť tu na Slovensku. Seriál vytvárame za účelom distribúcie do zahraničia. Chceme pritiahnuť nie len pozornosť Slovákov a Európanov, ale taktiež aj anglicky hovoriaceho diváka. Projekt je od začiatku otvorený hlavne pre Slovákov. V prípade záujmu a vytvorenia naozaj kvalitného produktu v podobe dobrého seriálu, vidíme veľkú možnosť pre expand. Projekt má neohraničený potenciál. Nápad máme vonku cca 2 mesiace a prihlásilo sa nám doposiaľ cca. 950 ľudí priamo na fan pagy Lost Angels a 425 na fan pagy Studiu JŠ (počty neustále rastu), ktoré ma nápad pod palcom. Čo nás teší, vidíme, že ľudia sú tomuto projektu naklonení. Stále sa nám ozývajú noví umelci, dostávame návrhy od kapiel o spoluprácu, asi 80% fanúšikov má záujem o účinkovanie v seriáli, zvyšných 20% sa chce spolupodieľať na tvorbe projektu a hlavne vidíme, že môj sen dostáva každým dňom čoraz reálnejšie črty.

O čo by som však chcel poprosiť, je buď konštruktívna kritika, alebo nápady, ktoré by nám boli nápomocné k nášmu zatiaľ neziskovému priebehu. Hlavne čo sa týka marketingu, nakoľko sa snažíme raziť cestu rôznymi kanálami (ako FB, Twitter a pod.), ktoré sú zadarmo a keďže sme v tomto segmente úplne nový - radám skúsenejších sme otvorení.

Už teraz Vám ďakujem veľmi pekne za Vaše odpoved. Prajem príjemný zvyšok dňa.
3 komentárov     zbaliť
korela Ako dopadol projekt?
vicktor No ako dopadol ... ako v nadpise = bol neziskovy.
misoft Trochu ťa uzemním!
Máte licenčné právo na pomenovanie Lost Angels?
Nie?
Narazíte, akonáhle s tým vyrazíte do "sveta"! Pretože na pomenovanie Lost Angels existuje autorské právo pre spoločnosť ORION od roku 1989! Film Lost Angels - http://www.imdb.com/title/tt0097782/?ref_=ttfc_fc_tt
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Patricia44 je offline (nepripojený) Patricia44

    Patricia44
    Svancar, rada by som ti poslala sukromnu spravu, no neda sa mi. Mozes mi poslat tvoj e-mail?

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    pár poznámok:
    ako slovenský projekt to nemá zmysel. Od začiatku to musíš poňať celosvetovo. Z každej krajiny vyberaj tých pár najlepších ( samozrejme zamerať sa na ang. hovoriace krajiny ). Ideálne by bolo monetizovať priamo divákov prípadne učinkujúcich seriálu a dôležitá je aj nezávislosť na platformách ako Facebook, Youtube. V prípade úspechu máš možnosť priamo a jednoducho na Youtube aj monetizovať. Pre tento projekt Youtube najlepšia prezentačna platforma.

    Strategia: 1.Vytvor produkt ( serial ) získať autorské práva ( písomne učinkujúci a pod. )
    2.Pridaná hodnota ( budovať sledovanosť cez free platformy, Youtube, Facebook atď. )
    3.Monetizácia ( produkcia pre klasické TV, Youtube, reklama )

    Ako by ste šírili zatiaľ neziskový projekt typu seriál Lost Angels do sveta VY ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.