Zavrieť

Porady

HUMANET

Dobrý deň,

zaujíma ma či internetový ekonomický systém HUMANET niekto používa.

Ak áno používate všetky agendy v plnej miere alebo iba niečo ? (JÚ, PÚ, MZDY)
Vyhovujú Vám výstupy a funkcionalita ?
Vstupujú Vám do systému aj klienti (účtovné jednotky) ?
Dokáže to napr. tlačiť daňové priznania, súhrnné výkazy a pod. na originálne tlačivá DRSR ?

Začíname ho testovať ale vyzerá to fakt ako riešenie iba pre malé firmičky.
Som zvedavý hlavne na názor účtovníkov, ktorý už prešli pár účtovných softvérov...

Budem rád za každý príspevok

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    spit1 je offline (nepripojený) spit1

    spit1
    Ja pouzivam najma PU, pre 2 db aj JU a pre takmer vsetky aj mzdy. Pouzivam ho plne aktivne od roku 2011.
    Vystupy a funkcionalita mi vyhovuju, vyborne je hlavne automaticke zauctovanie pomocou predkontacii (nie je nutne pouzivat, ale je to velmi efektivne), pripadne pouzitie predkontacia + rozuctovanie (napr. stravne listky).
    Vie to robit danove priznania aj vykazy. Vizual danovych priznani a vykazov je zhodny s originalnymi tlacivami a pohodlne sa to tam vyplna (vratane poznamok k uctovnej zavierke). Vsetko sa da vytlacit alebo exportovat do XML pre eDane. Ja vyuzivam export do XML a podavam cez eDane so zarucenym elektronickym podpisom.
    Co sa tyka velkosti firiem, tak pri rucnom uctovani zadavanim stale jednotlivych uctov je to pomalsie ako v klasickej aplikacii, ale pri pouzivani predkontacii je rychlejsia praca v Humanete v porovnani s klasickou aplikaciou. Samozrejme nie je nutne vytvarat predkontacie uplne na vsetko, ale na caste pripady to zmysel ma a pri obcasnych odchylkach zmenite len jeden ucet. Predkontacie a predkontacie spolu s rozuctovanim dokazu pripravit neobmedzene mnozstvo uctovnych predpisov, ktore su v pripade potreby plne editovatelne. Pouzivanie predkontacii prispieva k velkemu urychleniu aj pri pouzivani fakturacie, skladu a majetku. Predkontacie podporuju aj "dynamicke" hodnoty (napr. ucet, stredisko a dalsie ciselniky nemusia byt zadane konkretne, ale mozu byt dynamicky preberane z ciselneho radu alebo z toho co nazyvaju Specifikacia uctovania dokladov). Vdaka moznosti dynamickych hodnot nie je potrebne mat vela predkontacii, kedze jedna predkontacia sa da vyuzit na viacero pripadov.

    Moji zakaznici maju pristup do systemu tiez. Ja pripravim predkontacie (resp. pripravil som raz, pre nove databazy ich len naimportujem z inej databazy z ktorej urobim ich export a doplnim len niektore specificke pre konkretnu firmu), ktore nastavim pre sklady (v pripade potreby aj len pre konkretne skladove karty) a pre cennik. Zakaznik si sam urobi fakturu (pripadne ine doklady fakturacie) a zauctovanie prebehne vdaka predkontaciam automaticky. Ja vykonam len kontrolu. Este sa mi nestalo, ze by som taketo pripady musel doupravit.

    Kajka11 je offline (nepripojený) Kajka11

    Kajka11
    Dobry den,chcela by som ozivit tuto temu.Zacala som podnikat a potrebujem spolahlivy uctovny program.Na internete som narazila na Humanet a rada yb som poznala vase realne skusenosti.Este upresnim,ze sa jedna o s.r.o. takze mam na mysli podvojne uctovnictvo
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Infini Ahoj,pouzivam online uctovny program Humanet,neviem co konkretne by ta zaujimalo
    Kajka11 hlavne ma zaujima platba za vyuzivanie programu.Ako som pochopila cena je urcena podla mnozstva zauctovanych poloziek.Ide mi o to ci je to dlhodobo vyhodnejsie ako napriklad Pohoda?
    Infini Ano,platite az po skonceni mesiaca a cena je zavisla od velkosti vasho uctovnictva.Na ich stranke mate prepocet,tak si mozte skusit kolko by to priamo pre vase uctovnictvo vychadzalo
    Kajka11 dakujem,nebolo mi to uplne jasne.Inak sa mi tento program celkom pozdava podla toho co som sa docitala
    Vogl tiež využívam Humanet vo firme,pre mňa hlavná výhoda,že môžem fungovať na cestách online a nemusím zo sebou voziť notebook s nainštalovaným ekonomickým softwarom
    Kajka11 Dakujem za rady,odskusane a velka spokojnost.Nemam nejake zlozite uctovnictvo,takze ani odskusanie programu nebolo nejake narocne.Este raz dakujem
    Vogl nemas vobec za co.Rad pomozem ak sa da
    Redder ako to funguje pri vacsom objeme faktur? Stale plati ten isty prepocet?
    Vogl mal by stale platiti ten isty prepocet ako maju na stranke,neviem co si ma clovek predstavit pod velkym objemom
    Redder cca 200 zauctovanych poloziek mesacne som mal na mysli
    Vogl uctujeme polovicu a nezda sa mi,ze by to bola prilis vysoka cena za pouzivanie
    Redder ved ano ked si to clovek prepocita tak ta cena je OK.. maju tam aj skusobnu verziu tak si ju nahodim aby som sa do toho dostal kedze mam par eshopov a viacej FA s malymi polozkami
      zbaliť

    dusanko10 je offline (nepripojený) dusanko10

    dusanko10
    ja používav www.humanet.sk/ v nasej firme. Ucil som sa v tom nieco na kurze. kedy som este pouzíval windows. teraz som presedlal na linux a ide mi to aj tam aj na vsetkých devicoch takze nemám dovod menit soft.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.