Zavrieť

Porady

Môžem študovať na dvoch školách naraz??

Dobrý deň,

mám 20 rokov a skončila som OA pred dvoma rokmi. Teraz študujem na vš pedagogický odbor. OA bola omyl, o ktorom som vedela už od začiatku, ale rešpektovala som naliehanie okolia, že s tou školou sa lepšie zamestnám atď (čo v konečnom dôsledku vôbec nie je pravda). Keďže som herecky a hlavne spevácky nadaná, vždy som koketovala s myšlienkou ísť na konzervatórium. Teraz, keď končím ešte len prvý ročník na vš rozmýšľam, že by som šla aj na "konzervu". Konzervatórium je súkromné čiže sa pravidelne platí školné. Ale je možné, aby som študovala na vš a aj na konzervatóriu zároveň? Ide o to, že výšku nechcem skončiť (predsa len budem mať titul čo s konzervou nie). Ale s kon. budem robiť to čo ma baví a napĺňa. Viete mi niekto poradiť? Ako by som to mohla skombinovať? Dá sa to vôbec?
Okrem toho moje štúdium sa dá študovať aj externe, ale ja nemám odkiaľ zobrať 850€ naraz.
Za rady vopred ďakujem
Naposledy upravil Iwor : 04.04.12 at 20:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Skús sa opýtať tu: http://centrum.levare.sk/?page_id=24 (... súčasne so štúdiom na VŠ študovala spev na konzervatóriu ...).

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    "som herecky a hlavne spevácky nadaná" - takých už bolo a bude, väčšinou sa dajú stretnúť v starom meste hrať s klobúkom na drobné

    jasné že môžeš študovať viac VŠ naraz, ak budeš stíhať

    Iwor je offline (nepripojený) Iwor

    Iwor
    až na to že ja nechcem študovať viac vš naraz..ale konzervu a vš a to je diametrálny rozdiel, pokial nechápeš otázku tak nevieš poradiť a o takú odpoveď ja nemám záujem.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Iwor Pozri príspevok
    až na to že ja nechcem študovať viac vš naraz..ale konzervu a vš a to je diametrálny rozdiel, pokial nechápeš otázku tak nevieš poradiť a o takú odpoveď ja nemám záujem.
    prepáč umelecká duša, zle som sa vyjadril, môžeš študovať VŠ a konzervatórium

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mattto Pozri príspevok
    prepáč umelecká duša, zle som sa vyjadril, môžeš študovať VŠ a konzervatórium
    No vidíš. Hneď to lepšie vyzerá, keď to napíšeš po slovensky.
    Alebo to bolo umelecky?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Iwor Pozri príspevok
    Načo sa ozývate keď mi neviete poradiť? O čom potom tento portál je? Ak by som chcela takéto odpovede tak sa spýtam hocijakého nímanda na ulici.
    ale ved odpoved si dostala - je to mozne
    a ako to skombinovat? my mame vediet kedy mas prednasky/skusky v skole a kedy budes mat vyuku na konzervatoriu?
    marjankaj No najlepšie jednu v Prahe a druhú v Košicoch.
    avalik i tak še da ))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Iwor Pozri príspevok
    Načo sa ozývate keď mi neviete poradiť? O čom potom tento portál je? Ak by som chcela takéto odpovede tak sa spýtam hocijakého nímanda na ulici.
    No zároveň študovať na obidvoch školách nemôžeš. Čo sa chceš rozdrapiť?
    A keď sama nevieš, čo chceš, tak ako to má vedieť iný?
    Či ty robíš iba to, čo ti niekto nakáže? Na to ti netreba žiadna VŠ. A nemýliš si toto fórum? Tu nikto nie je povinný odpovedať na žiadne otázky.
    Nájdi si plateného poradcu.

    Iwor je offline (nepripojený) Iwor

    Iwor
    Načo sa ozývate keď mi neviete poradiť? O čom potom tento portál je? Ak by som chcela takéto odpovede tak sa spýtam hocijakého nímanda na ulici.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.