Zavrieť

Porady

Kúpa staršieho domu - aký kotol?

Zdravím, viem že je toho tu veľa písané o vykurovaní, už ma z toho bolí hlava ! Vysvetlite mi to ako laikovi: Aký kotol by sme mali kúpiť ak sme kúpili starší dom?
1, v dome je kotol na plyn, no je už starý a veľa ževraj "žerie" a ledva ťahá! Rozmýšľame nad kotlom na spaľovanie dreva, lebo drevo je lacnejšie, len zase veľa roboty !
2, budeme mať všade parkety
3, ideme meniť aj všetky okná
4, Keď odporučíte plynový - z techn.hľadiska ktorý výjde lacnejšie - myslím nie pri kúpe ale pri dlhodobom ušetrení.
Za názory ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    buchač Pozri príspevok
    ...aj , aj ...

    Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

    ...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...
    A akože Plyn na temperovanie a drevo na intenzitu? To akože obidva ? Obidva kotle kúpiť?

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    buchač Pozri príspevok
    ...aj , aj ...

    Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

    ...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...
    Ja mám 2 kotle, jeden na plyn a druhý na drevo Bobor 30 DLO. Takže siahovice švihnem cirkulárkou na 3 ks a štiepam len tie, ktoré neprejdú dvierkami, len k tomu mám 1000 litrov akumulačnej nádrže, aby som nebol stále pri kotli.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jozefinka Pozri príspevok
    Zdravím, viem že je toho tu veľa písané o vykurovaní, už ma z toho bolí hlava ! Vysvetlite mi to ako laikovi: Aký kotol by sme mali kúpiť ak sme kúpili starší dom?
    1, v dome je kotol na plyn, no je už starý a veľa ževraj "žerie" a ledva ťahá! Rozmýšľame nad kotlom na spaľovanie dreva, lebo drevo je lacnejšie, len zase veľa roboty !
    2, budeme mať všade parkety
    3, ideme meniť aj všetky okná
    4, Keď odporučíte plynový - z techn.hľadiska ktorý výjde lacnejšie - myslím nie pri kúpe ale pri dlhodobom ušetrení.
    Za názory ďakujem.
    ...aj , aj ...

    Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

    ...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jozefinka Pozri príspevok
    A akože Plyn na temperovanie a drevo na intenzitu? To akože obidva ? Obidva kotle kúpiť?
    .......niééééééééééééé.........

    Jeden kombinovaný ...šak pozri ...

    http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

    Kúpa staršieho domu - aký kotol?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.