Zavrieť

Porady

Platiť za cenovú ponuku na projekt domu?

Dobrý deň, prosím poradťe mi, kúpili sme starší domček, rozhodli sme sa ho rekonštuovať, zavolali sme si projektanta a ten bez toho aby si pozrel stav dreva zhodnotil zburat a stavať na novo. Vyhotovil nám 5 navrhov. nakoniec sme sa rozhodli, že to nezoberieme a opravíme si drevenicu podľa seba bez projektu, pretože podľa slov iných ľudí je polovica domu zachovala a bolo by škoda to búrať. Tento pán projektant chce teraz od nás 250eur. Stále si lámem hlavu nad tým, či je normáne, aby si za svoju ponuku, ktorú sme my ale odmietli, pýtal toľko peňazi. Jedna známa, vzhladom na okolnosti tiež projektantka povedala, že nemáme platiť nič ak sme nič nekúpili. Každý predsa a nielen v stavebnictve musí niečo dať, odprezentovať sám seba ak chce niečo získať. Neviem ako to funguje v stavebnictve preto budem vďačná za každú radu. Vopred ďakujem za každý postreh.
Naposledy upravil Dav : 08.04.12 at 21:57
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

nasledujuci krok po prijati (nie akceptovani) navrhu by mala byt jeho alebo akceptacia (a pokracuje sa dalej), alebo nie, samozrejme, treba jednoznacne prejavit tuto volbu,
a je jedno v akej oblasti
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

su firmy ktore si fakruruju aj za vypracovanie ponuk, vsetko je na vasej dohode, dohodnite sa na neakej slusnej cene pre vas/projektanta
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

day Pozri príspevok
su firmy ktore si fakruruju aj za vypracovanie ponuk, vsetko je na vasej dohode, dohodnite sa na neakej slusnej cene pre vas/projektanta
- ak take su, maju to jednoznaznacne povedat este pred objednavkou!!!
- teraz uz by som sa na nicom nedohadovala, dohoda mala objednavke predchadzat,
- inac za co chcu vlastne platbu? za nacrt z dizain programu?

- su firmy, ktore spravia na objednavku - vizualizaciu - navrhy, ale hned dopredu upozornuju na platbu a jej vysku, a tie navrhy su uz spracovane presne na mieru
0 0
rbezko4 rbezko4

rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

Ako civilizovany clovek by som preplatil naklady na cestu plus cas na stavbe, lebo som si to objednal... Navrh ktory neprijmem nie..., pretoze nezaplatim v obchode za rozok, ktory jest nebudem. Taktiez by som ale zhodnotil komplexnost ponuky a pracu, ktora bola vynalozena a mozno tiez ,,nieco,, zaplatil. Avsak ako stavebnik so zlymi skusenostami so stav. firmami, by som povedal....setrite peniaze, pretoze stavebne firmy Vas az na par vynimok ,,okabatia,, kde sa da... A peniazky Vam budu chybat na konci... Co by som ja dnes urcite ,,kralovsky,, zaplatil je stavebny dozor, ale ten by mal v zmluve zakotvene aj ,,kralovske,, sankcie v pripade zistenia pochybeni, kradezi, nedodrzania technologii, atd...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Tiež som mal podobný prípad.
Mal som v pláne stavať garáž k domu. Bol som na dvore a z ničoho nič sa u mňa objavil projektant, akože pokecať. Čo mám v pláne a tak. Tak mu vravím, že idem stavať garáž. On hneď, že mi to pomeria. Myslím si keď chce, tak nech meria. Hneď si aj zapisoval miery... Keď odchádzal, tak zamrmlal, že projekt bude hotový do dvoch týždňov. Ja mu na to, že neviem o tom že by som chcel od neho projekt(táral kadečo, ale aj cenu nejak "zabudol" spomenúť). Použil zopár hrubých výrazov a s dlhým nosom odišiel.
Ja viem,nebol som práve najmilší, ale po skúsenostiach so stavbou viem, že na podobných vychcálkov sa ináč ísť ani nedá.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

vsetci maju v niecom pravdu. kedze si slusny clovek (inac by si temu ani nezalozila tak mu nakoniec nejake peniaze das, a je len na Tebe kolko to bude. Nejaky cas s tym stravil, mozno viac ako ste chceli - asi nema robotu, ale 250euro je vela. predpokladam ze ani neocakava ze dostane tolko.
problem je ze ste si rozmysleli ze vy vlastne projekt ani nechcete. na druhej strane strane on vam mal poradit aby ste si zavolali statika a zaplatili mu za to ze sa pozrie a povie co ma zmysel zachranit a co zhodit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať