Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad a daňový bonus.

V mesiaci február som na riadku 5 prehľadu nemohla uviesť sumu daňového bonusu, lebo nebolo z čoho odpočítať tak som ju uviedla na riadku C II. časť. Teraz v marci na riadku 5 mám uvedenú sumu daňového bonusu za marec. Uvažujem či tam môžem pripočítať daňový bonus aj z februára aby som nemusela žiadať a čakať na vrátenie sumy daňového bonusu od daňového úradu. Je takýto postup správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak sa sumou vmestíš voči riadku 4, potom môžeš. Daná suma za február bude v marcovom prehľade v r. C mínusom a v r. B plusom.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Zamestnancovi sa vo februári narodilo dieťa, oznámil to až po spracovaní februárových výplat, tak som mu DB za február doplatila v marcovej mzde. Celkovú sumu aj s doplatkom DB za február uvediem zamestnancovi v V. časti prehľadu iba v riadku 8 (suma vyplateného DB časť A) alebo sumu 20,51 € vyplatenú za február v marcovej výplate uvediem v riadku 8 (suma vyplateného DB časť B). Nie je mi celkom jasné, či časť B sa týka iba DB vyplateného v RZ za predchádzajúce zdaňovanie obdobie, alebo aj opráv a doplatkov za aktuálne zdaňovacie obdobie? V riadku 9 uvediem počet detí 1 aj keď celková suma vyplateného DB je 2x20,51 €? Ďakujem.
    Naposledy upravil milanr : 19.04.12 at 10:46

    Mesačný prehľad a daňový bonus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.