Zavrieť

Porady

Podvody na internete (cez inzeraty a Western Union)

Chcel by som všetkých upozorniť na šíriaci sa fenomén podvodov pri predaji cez internet.
Väčšinou Vás nakontaktuje akože kupujúci zo zahraničia, v mojom prípade to bola pani z Veľkej Británie (adylisa79@gmail.com). Tvárila sa, že chce kúpiť hudobný nástroj za 1250€. Písala, že pošle svoju transportnú spoločnosť pre hudobný nástroj a že to bude stáť 350 €. Za túto sumu oni hudobný nástroj vyzdvihnú a jej doručia. Ale treba zaplatiť ten transport dopredu cez Western Union. Predávajúceho má presvedčiť, že na jeho paypal účte sú viazané financie, ktoré ona už poslala.

Keď sme sa už dohodli, že OK, tak prebiehalo to nasledovne:

1) Pani akože zaplatila cez PayPal, prišlo mi potvrdenie akože z PayPalu, že mi poslala 1250€+350€, spolu 1600€ z jej paypal účtu (adylisa79@gmail.com). Upozorňujem, že na mojom PayPal účte nebolo nič.

2) Prišiel email z transportnej spoločnosti (viď nižšie), že mám zaplatiť cez Western Union náklady na transport 350 € na adresu spomenutú nižšie.

PO ŠETRENÍ SOM ZISTIL, ŽE EMAIL AKOŽE Z PAYPALu BOL FALOŠNÝ. ONI TAKÉTO EMAILY NEPOSIELAJÚ. OBRÁZKY SA ŤAHAJÚ Z INÝCH WEBOVÝCH STRÁNOK (je to vidno, keď si kliknete na obrázok pravým tlačítkom a dáte vlastnosti obrázku, alebo zdroj...). ODOSIELATEĽ JE PAYPAL, ALE POZOR!!! TAKÝTO PODVODNÝ EMAIL SPRAVÍ AKÝKOĽVEK WEBDIZAJNÉR.
NAVYŠE SOM NAŠIEL ROVNAKÝ PRÍPAD AJ NA ČESKOM WEBE.

Tu je ten email z falošnej transportnej spoločnosti:


Hello xxxx,

This is the Globalcom Shipping Company service, we are contacting you concerning the pick up and delivery that would be made from your home in Slovakia to your buyer our client Ady Lisa in uk london we got your address below from Ady Lisa.

SELLER ADRRESS
xxxx Slovakia
Phone Number: xxxxx

So we are contacting you concerning the transport charges of (€350:00 )that we require for the picking up and delivery, so we urge you to go and make the payment of (€350:00 ) via western union and get back to us with the western union scan receipt so that we can cash the money and come for the pick up at your location,

We are advising you because if you know this address given to us by your buyer is not correct, we advice you to get back to us with your full home correct address so that there will be no mistake doing from our shipping service department,

You are required to go and make the payment of the (€350:00 ) and mail us with the western union scanned receipt in order for the quick pick up and delivery.


GLOBALCOM SHIPPING COMPANY WESTERN UNION AGENT ADDRESS BELOW
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Name: Connel Haier
Address: 1 Gro****or Square,exchangeDrive
City: London
State: London
Zip-Code: W1A 2LQ
Country: United Kingdom


WESTERN UNION DETAILS REQUIRED
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(1) SENDER NAME
(2) MTCN CONTROL NUMBER
(3)TEXT QUESTION AND ANSWER
(4) WESTERN UNION SCAN RECEIPT

So we will be waiting for this information of the western union so that we can proceed on locating you home in (Slovakia) for the picking up of the materials. After the western union payment to us mail us with the scanned receipt on this email:globalcomshippingcompany@post.com.


AK SA VÁM STANE NIEČO PODOBNÉ, NEPLAŤTE NIČ VOPRED!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Podozrivé je už aj to, že cez WU sa platí konkrétnej osobe a je zakázané platiť za tovar.
    U nás jeden chalan posielal peniaze do Švajčiarska a keď sa prišlo na to, že takto posiela peniaze za autá, ktoré tu potom predával, tak sme mu už peniaze nikdy neprevzali.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Viete preco taketo podvody funguju?

    Lebo este stale je na svete dost ludi ktori veria, ze existuje niekde strom, na ktorom rastu peniaze. A tiez cely zivot cakaju, kedy im niekto posle adresu tohto stromu a slubi im predat za par sto Eur specialne hrablicky na zbieranie penazi z tohto stromu. Platbu treba poslat cez Western Union do Nigerie.

    A viete co je na tom zvlastne? Ze keby predaj tychto hrabliciek zacali inzerovat v televizii v hlavnom vysielacom case, tak verim tomu ze minimalne 1.500.000 ludi by sa naslo takych co by si tie hrablicky inhed objednali.
    A ako to viem? Su to ti isti co vlozili prachy do Horizontu, BMG a aktualne ich strkaju do 2. dochodkoveho piliera.

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    POZOR NA WESTERN UNION!!!

    NIKDY,ale naozaj NIKDY neplatte cez western union! Aj keby slo o 100% seriozny obchod.

    Ide o to,ze vy poslete peniaze na nejaky ucet WU, adresu napr., zadate do toho aj bezpecnostny kod, a clovek na druhej strane, bude od Vas pytat potvrdenie o tom, ze ste peniaze na WU poslali, cize bude chciet kopiu toho dokladu.

    A tu je problem celeho western union!
    Ked date cloveku kopiu dokladu ze ste poslali peniaze cez western union, tak mu stacia iba tie detaily uvedene na doklade,a hocikto, hocikto moze vybrat tieto peniaze., kto sa bude vydavat za osobu, ktora je na doklade, teda prijemca penazi.

    takze bacha na to.
    western union vyuzivaju iba rozvojove krajiny. Platit v EU cez tento sposob je nonsense
    Naposledy upravil mixal1 : 16.04.12 at 09:48
    Dobry den , chem len povedat ze mne sa stalo to iste..tiez ma kontaktovala pani Mary Jones a tvrdila ze chce kupit moje auto...dal som jej moj ucet a ona stale pytala peniaze cez western dokopy asi 600 euro a potom som na tejto stranke nasiel tuto informaciu a hned som to ukoncil...a neuverite ale uz je to 3 tyzdne a stale mi vypisuje ze to bude riesit FBI a podobne sracky...tomu hovorim vytrvalost...takze chcem sa podakovat foxxx1111 lebo ktovie kolko penazi by som do toho dal...

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    W.wallace1 Pozri príspevok
    Dobry den , chem len povedat ze mne sa stalo to iste..tiez ma kontaktovala pani Mary Jones a tvrdila ze chce kupit moje auto...dal som jej moj ucet a ona stale pytala peniaze cez western dokopy asi 600 euro a potom som na tejto stranke nasiel tuto informaciu a hned som to ukoncil...a neuverite ale uz je to 3 tyzdne a stale mi vypisuje ze to bude riesit FBI a podobne sracky...tomu hovorim vytrvalost...takze chcem sa podakovat foxxx1111 lebo ktovie kolko penazi by som do toho dal...
    Potom daj vedieť, ako to skončilo.
    o sak pre mna to uz skoncilo (: meil som dal zrusit a kaslem na to...peniaze kedze boli poslane cez western union sukromnej osobe mi uz nikto nevrati, som sa bol pytat v banke aj na western union oddeleni...
    No sak ano, to ma sere najviac, ale nevadi hlavne ze to bolo iba tolko...treba to brat pozitivne aspon mam skusenost a mozno nabuduce by sa jednalo o viac penazi...aby si chapal to preco som to poslal bolo ze ja som predaval auto za 6000 euro takze nejake naklady za prepravu mi nepripadaly divne...ale kaslat na to uz je to pre mna uzavrete a havne nech sa nepopali niekto druhy a nech si skor precita tieto info

    JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

    JANA LC
    Preštudovala som si tému a mám obavy, že ide o podvod. V jednoduchosti, ako občan cez inzerát bazos... predávam nejakú vec, ozval sa mi XY pán po anglicky, že súhlasí s cenou a či mám založený účet Pay pal. Tento účet nemám, ale prekvapilo ma, že nechcel uviesť, kde to bude odoslané, len napísal na e-mail, že spoločnosť Pay pal pošle agenta, ktorý tovar vyzdvihne priamo u mňa. Išla som na stránku paypal.com/sk, a takú službu - prepravné, som tam nenašla, len čo sa týka platieb. Aký je Váš názor ?

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Samozrejme ze je to cele podvod.Ked nieco predavam tak hadam nebudem platit kupujucemu dopravu - nech si ju zabezpeci ako chce a hlavne nech si ju PLATI ON.Takze pokial peniaze niesu na paypal konte, nic neposielat a uz vobec nie peniaze "navyse" cez WU!

    A strasenie s FBI si moze strcit do svojho nigerijskeho zadku!!!
    Tieto podvody sa volaju SCAM - je to podvodne obratie o peniaze, kde nie je ziadna protisluzba.
    Podvodnici pouzivaju Western Union, ktory vyplaca peniaze v hotovosti na zaklade identifikatoru (obcianskeho) a ID transakcie, ktore poznaju iba zainteresovane strany. Funguje myslim aj na SK poste.

    Pokial predavate tovar a chce ho niekto kupit, NIKDY nie je nutne posielat nejake peniaze, to nema logiku.
    Ked predavate na SK/CZ portaloch, je vzdy maximalne podozrive, ak o tovar javi zaujem cudzinec a ide isto podvod, zvlast, ked nevie jazyk.
    Pre zaujemcu z SK o Vas tovar by mala byt dostatocna istota, ze ma platit na vas ucet vedeny v slovenskej banke, tracking number podane na poste, aj s vasou spiatocnou adresou, pripadne poistenim.

    Tato tema je samozrejme velmi obsiahla , obmedzim sa len na konstatovanie, ze pri podozreni , ze ide o podvod , je radsej lepsie prist o zaujemcu, ako o tovar a peniaze.
    Mne sa stalo to iste, akurát s rozdielom ze dotycny (tiez pravdepodobone z UK) nechcel platit cez paypal ale bankovym prevodom, predavala som kocik za 240 Eur, cely cas od kedy ma kontaktoval nikdy nepouzil v maily slovo "stroller" ale vyjadroval sa ze ma vazny zaujem o "item". Nikdy mi nenapisal ze odkial je ani sa nepredstavil len chcel co najrychlejsie zrealizovat obchod. Ze ked mi posle peniaze tak posle kuriera a on mu to doruci. Ked som mu povedala ze nech posle kuriera az ked dostanem peniaze na svoj ucet, poslal mi fail mail, podotykam ze to bolo v nedelu okolo polnoci, z banky ze mi poslal peniaze, nie 240 ale 440 eur, ze 240 za kocik a 200 ako "transportation fee", a bola prilozena adresa kde som mala poslat cez western union tych 200 eur, a az potom mi pride tych 440 na ucet. A v pondelok rano o osmej mi uz pisal ze kde to vazne, ze on mi poslal peniaze a ze rychlo rychlo mam ist do western union poslat tych 200 eur. Proste od zaciatku podvod jak oci.. Ked som mu povedala slusne nech ide do p*ci tak sa mi zacal vyhrazat ze kontaktuje policiu a tu stranku cez ktoru som predavala kocik a ze "trest ma neminie"... Asi tolko k môjmu pripadu B-) V skratke, ked posiela niekto peniaze, on plati poplatky za prevod nie ten kto peniaze prijima, a ako uz len suma 200 eur pri sume 240 je viac jak prestrelena.. Tak prajem pekny den a davajte bacha lebo dnes su podobni j*bici na kazdom kroku fakt.. :///

    Iuvka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.