Zavrieť

Porady

vykázanie práce nadčas

ahojte chcem sa spýtať ako mám vo výplatnej páske vykázať prácu nadčas:
1. v rámci odpracovaných hodín t.j. ak opracoval 176 hod za február /FPČ/ + 30hod nadčasu
a potom dať príplatok 0,25 percenta do nového riadku na tých 30 hod
alebo
2. FPČ 176 hod odpracované hodiny
práca nadčas 30 hod
príplatok za prácu nadčas 0,25 * 30 hod

ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o radu, zajtra idem do prace, nakolko je predajna otvorena aj v sobotu, pracujem 37,5 hod týždenne, moja veduca mi dnes nevypise prikaz na nadcas, je to porusenie z jej strany, prikaz mi vypise az na konci mesiaca, co v pripade kontroly napr. zajtra
Darinka, nevyrábaš si zbytočné problémy s vedúcou ? Už zopár rôčkov robím účto v obchodoch so sobotňajšou prevádzkou. Zamestanci sú už pri prijímaní do zamestnania informovaní o nutnosti práce počas VS, niektorí zamestnávatelia im to dávajú priamo do pracovnej zmluvy (ako prácu nadčas s nárokom na príplatok). Ešte som sa nestretla s písomným príkazom, ktoré od vedúcej požaduješ ty ... (skontroluj si, či náhodou nemáš v prac.zmluve prácu nadčas ako súčasť mzdy - bez nároku na príplatok).
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Viem, že moje otazky nie su uplne v poriadku, no to co sa deje v predajni nebudem vypisovat, nejde len o mna, ideme to riešiť všetky zamesnankyne, za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila 4 ludi, pracujem vo firemnej predajni, nie som jej zamestnankyna ako si ona mysli. Ked sa jej napr. kolegyna / skr. prac. úväzok/ opytala ci nema narok na stravny listok v den ked zastupuje a odpracuje 9 hod , tak jej odpovedala, že ked nema peniaze, ona jej pozicia.
Mojim problemom nie je praca v sobotu, mne to firma zaplati ako nadcas, no myslim si, ze ja v piatok mam dostat od veducej vypisany prikaz na nadcas, keby sa mi stal pracovny uraz, nemala som tam čo hladat,podla PZ mam odpracova 37,5 hod týzdenne.
ďakujem za odpoved ako vzdy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Darina1234 Pozri príspevok
Viem, že moje otazky nie su uplne v poriadku, no to co sa deje v predajni nebudem vypisovat, nejde len o mna, ideme to riešiť všetky zamesnankyne, za obdobie 5 tich mesiacov vyhodila 4 ludi, pracujem vo firemnej predajni, nie som jej zamestnankyna ako si ona mysli. Ked sa jej napr. kolegyna / skr. prac. úväzok/ opytala ci nema narok na stravny listok v den ked zastupuje a odpracuje 9 hod , tak jej odpovedala, že ked nema peniaze, ona jej pozicia.
Mojim problemom nie je praca v sobotu, mne to firma zaplati ako nadcas, no myslim si, ze ja v piatok mam dostat od veducej vypisany prikaz na nadcas, keby sa mi stal pracovny uraz, nemala som tam čo hladat,podla PZ mam odpracova 37,5 hod týzdenne.
ďakujem za odpoved ako vzdy.
Darinka, ak má vedúca predajne "dôveru" vedenia - hlavou múr neprerazíš. Zváž, či pracovné podmienky sú natolko neznesitelné, aby si o prácu (a hlavne príjem) prišla.
Ak je predajňa otvorená aj sobotu, je na vzájomnej dohode a pochopení medzi celým personálom vytvoriť si na začiatku mesiaca taký rozvrh smien, aby to každému z vás aspoň trošku vyhovovalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať