Zavrieť

Porady

material na drevene schody

zdravim,chcel by som Vas poprosit o informaciu,kde by bola moznost kupit hotove naslapne stupne na drevene schody ,material buk,pripadne dub,najlepsie uz aj povrchovo upravene o rozmeroch stupna cca 1000x300 mm a prislusnej hrubky okolo 25 az 30 mm.
zaroven by som sa chcel opytat aj na drevene platne z masivu s rovnakou povrchovou upravou o rozmeroch 1000 x 1200 mm
dakujem vopred
Milan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Najlepsie a najlacnejsie to budes mat , ked kupis skarovku a das si to miestnemu stolarovi narezat a opracovat. Na schody sa pouziva skarovka priebezka alebo cink.
    Ak penaize nerozhoduju tak ked das do gugla skarovka, vyhodi ti X-vyrobcou a u niektorych je aj tato moznost
    dakujem za poradenie,nejake materialy som uz prezrel,este by som vas poprosil o radu,ak mate skusenosti,akym spsobom sa ustavuju jednotlive stupne(pocul som nieco o ustavovacich skrutkach) -pocet na stupen a kde maju byt priblizne umiestnene a aky druh lepidla pouzit.
    niekto odporuca nizkoroztaznu penu,ini doporucuju lepidlo Mamut a podobne spojovacie lepidla.dakujem.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    milan.pisko Pozri príspevok
    dakujem za poradenie,nejake materialy som uz prezrel,este by som vas poprosil o radu,ak mate skusenosti,akym spsobom sa ustavuju jednotlive stupne(pocul som nieco o ustavovacich skrutkach) -pocet na stupen a kde maju byt priblizne umiestnene a aky druh lepidla pouzit.
    niekto odporuca nizkoroztaznu penu,ini doporucuju lepidlo Mamut a podobne spojovacie lepidla.dakujem.
    Lepidlo Wurth a hotové by som nekupoval , jedine na mieru urobené u stolára.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ja so to robil takto.
    Kúpil som dve platne bukovej škárovky.
    Dal som narezať stolárovi schodnice aj podstupnice.
    Kúpil som šmirgle, požičal vibračnú brúsku.
    Namoril na požadovaný odtieň a natrel olejom na drevo.
    Nalepil na pur penu.
    Vyzerá to skvele a celé to stálo cca 600 Eur.
    Velmi pekne Ti dakujem za vystiznu radu.nemam v tejto oblasti az take skusenosti v tejto oblasti.Mozem Ta poprosit o nejake foto,ak by Ti to neprekazalo.
    aj ja uvazujem o kupe hotovej sparovky a namorenie odtienom do hnedocervena.
    naradie k tomu mam,to nie je problem.Pozeral som totiz aj nejake navrhy na nete a taketo farebne zfarbenie mi vyhovuje najlepsie.este sa chcem spytat,kde sa da kupit nejaka kvalitnejsia skarovka.Ja som z Martina a skarovku som videl v hrubke 18 mm v Baumaxe,tato hrubka sa mi zda ale dost tenka.
    diky vopred.
    Milan

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    milan.pisko Pozri príspevok
    Ja som z Martina a skarovku som videl v hrubke 18 mm v Baumaxe,tato hrubka sa mi zda ale dost tenka.
    Baumaxu by som sa vyhol. Mali by ju predavat napriklad v Sezame (http://www.sezam-za.sk/file.php?file=17). Ak by nahodou v Martine povedali ze nemavaju, treba skusit zavolat do Ziliny. Ja som kedysi davno objednaval v ZA a vyzdvihol som si to na pobocke v Ruzomberku.

    Ked mi vlani salovali schody, pytal som sa tiez na nu. Ponukali ju za taketo ceny (je to cink, teda "ako parkety"):

    Dub:
    18mm 51.80e/m2
    27mm 89.60e/m2

    Buk:
    18mm 29.90e/m2
    27mm 43.80e/m2

    A este k tomu lepeniu - zalezi aky mas podklad. Ak je pekne rovny, nie je problem pouzit nejake montazne lepidlo - napr. to co odporuca Pivko. Ale ak nie je a jednu kartusu by si minul tak na 2 schody, lacnejsia varianta je pena...
    Naposledy upravil jezo421 : 25.04.12 at 06:12

    funtasta je offline (nepripojený) funtasta

    funtasta
    nam to pred par rokmi montovali tiez pomocou PUR peny ale DVOJZLOZKOVEJ urobili 2 "husenice" po celej dlzke stupna, polozili stupnicu a zatazli 10-15kg vreckom z malty/balenim dlažby po 5 minutach sa uz nedalo s tým takmer vobec pohnut a na druhý den sme stahovali po nich nabytok odvtedy preslo 10 rokov stupnice držia ako prvý den, akurat podesta trochu "peruje" ale drzi
    pur peja je strasne slabá časom vám budu perovat všetky schody nie len podesta tam sa dáva špeciálne lepidlo Ponal Statik na schody je drahšie ako pur pena ale o moc kvalitnejšie

    material na drevene schody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.