Zavrieť

Porady

poistna udalost na vozidle

Caute. Stal som na krizovatke, daval som prednost a zozadu do mna vrazilo auto. Spisali sme spravu onehode, kde uznal vinu. Poistnu udalost som nahlasil do poistovne vinnika. Dnes som bol na obhliadke a dal auto do servisu. vymena zadneho naraznika, oprava parkovacieho senzora, svetla, vyklepanie plechu na zadnych dverach. Po servise mi nezostava nic ine, len zaplatit fakturu a poistovna (Allianz) by ju mala preplatit. Ako to je s preplatenim? Nemate skusenosti? Dokedy preplatia a tak... a dufam ze tam nebude nejaka amortizacia Je to kia ceed 08/2010, najazdenych necelych 29 tis. km.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    preboha Pozri príspevok
    mali by ste dostať viac, než je cena opravy
    verim ze je to preklep, lebo v skutocnosti by mal dostat menej ako je cena opravy
    preboha môžete veriť čomu chcete, ale toto bohužiaľ nie je preklep....

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    bubkoch Pozri príspevok
    verim ze je to preklep, lebo v skutocnosti by mal dostat menej ako je cena opravy
    no ak opravuje v garážovom servise, a pozháňa repasované diely, môže dostať viac ako bude cena opravy... ak dá auto do autorizovaného servisu tak pri aute 8/2010 s 29000 km... nebude amortizácia skoro žiadna... nakoľko opotrebenei auta nie je až také vysoké...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    no ak opravuje v garážovom servise, a pozháňa repasované diely, môže dostať viac ako bude cena opravy... ak dá auto do autorizovaného servisu tak pri aute 8/2010 s 29000 km... nebude amortizácia skoro žiadna... nakoľko opotrebenei auta nie je až také vysoké...
    ako na 2rocnom aute nie je amotizacia ???
    okrem toho, v tomto pripad, ak udalost nenahlasil vo svojej poistovni do 15 dni vinnik, tak od poistovne nedostane poskodeny nic ... moze ist s tou podpisanou spravou akurat tak na súd

    dalej, pokial ma 2r auto, asi ma aj havarijne poistenie ... potom nechapem co riesi s poistovnou vinnika ... ma si to nechat preplatit zo svojej HP a o zvysok sa postaraju poistovne, vyrovnaju sa medzi sebou a tá jeho kde ma HP mu nasledne este preplati spoluucast (pri dostatocnom plneni z PZP vinnika)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no čo by si chcel amortizovať na dvojročnom aute... práca a lak sa neamortizujú... a menia mu tam len nárazník + svetlo... amortizácia sa spravidla neuplatňuje pri autách do 5 rokov, ak nie sú evidované na IČO kde je koeficient opotrebenia o niečo vyšší...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Amortizácia tam bude, ak sa budú meniť diely. Ušetriť by mohol (teda dostať viac ako zaplatí za opravu), ak by šiel cestou rozpočtu a nechal to opraviť niekde v garáži.
    preboha koľko ľudí, toľko názorov - len nechápem načo sú potom zákony, predpisy , vyhlášky.....
    preboha koľko ľudí, toľko názorov - len nechápem načo sú potom zákony, predpisy , vyhlášky.....

    poistna udalost na vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.