Zavrieť

Porady

Môžu ma súdne napadnúť pri kupno predajnej zmluve?

situácia: Do 15.5.2012 sa mal vyplatiť byt. No hypot.uver ešte nie je schvaleny,teda peniaze ešte niesu, ale aj tak si to s bytom rozmyslel ten,čo ho chcel kupovať, pretože po zdravom uvážení sa to vobec neoplatí a preplatí sa raz tolko, kolko sa berie z banky. Môže od zmluvy odstupit nie? V zmluve niesu uvedene ziadne sankcie za porusenie alebo odstupenie. Ako to funguje? Predávajúci sa vyhráža a vytvára nátlak na kupujúceho.
arizona "zdravo uvazovat" treba pred podpisanim zmluvy, nie az potom...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    nie, od zmluvy nemôže len tak odstúpiť, pokiaľ to nemajú dohodnuté v zmluve. Tá pokiaľ je podpísaná, je platná a zaväzuje obe zmluvné strany, t.j. predávajúceho predať a kupujúceho prevziať a zaplatiť. Ak nezaplatí v stanovenej lehote, odo dňa nasledujúceho po dni splatnosti si môže predávajúci uplatniť aj úrok z omeškania (toto právo vyplýva priamo zo zákona, nemusí byť dohodnuté v zmluve) a to dokonca aj súdnou cestou. Obávam sa že na "rozmyslenie sa" uplynul čas v momente, keď sa podpísala zmluva.
    Riešenie: 1. kúpiť a zaplatiť aj s úrokmi
    2. kúpiť a zaplatiť a požiadať predávajúceho o odpustenie úrokov, keďže je omeškanie spôsobené komplikáciami s hypo
    3. porozprávať sa s predávajúcim a snažiť sa s ním dohodnúť o písomnom ukončení zmluvy, predpokladám že s nejakou sankciou pre kupujúceho, nakoľko predávajúci stratil tým, že bol viazaný zmluvou s "kupujúcim" čas a peniaze, kedy mohol byt predať radšej niekom serióznejšiemu.

    nepochopím ako niekto svojprávny môže vôbec uvažovať spôsobom "podpísal som zmluvu, ale nemám peniaze a asi je to nevýhodné, tak len tak odstúpim" a to že predávajúci chce zmluvu dodržať nazve "vyhrážaním a nátlakom". Ospravedlňujem sa ak je situácia iná, ale z popisu mi vychádza presne toto.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zuzana2711 Pozri príspevok
    situácia: Do 15.5.2012 sa mal vyplatiť byt. No hypot.uver ešte nie je schvaleny,teda peniaze ešte niesu, ale aj tak si to s bytom rozmyslel ten,čo ho chcel kupovať, pretože po zdravom uvážení sa to vobec neoplatí a preplatí sa raz tolko, kolko sa berie z banky. Môže od zmluvy odstupit nie? V zmluve niesu uvedene ziadne sankcie za porusenie alebo odstupenie. Ako to funguje? Predávajúci sa vyhráža a vytvára nátlak na kupujúceho.
    ...hm .....zamýšľam sa - nechápem ....

    Päť minút uplynulo...........koniec zamýšľania , no nič " múdre a slušné " mi nejak na dvere neklope ....o hlave ani nevravím !!!!!

    Zdravé uváženie ????......a to je čo ????
    Už keď ten , čo chcel kupovať a tým pádom aj vkročil do banky za účelom hypo úveru , už vtedy sa patrilo aj rozum pribaliť ...

    NEEXISTUJE banka , ktorá by pri takejto finančnej transakcii o svoje prišla ...
    Ide totiž o to , že pri úvere sa najprv úroky splácajú a až následne dochádza na ten samotný úver ...

    ...ešte dobre , pokiaľ sa iba vyhráža...keď podá žalobu na súd , hm , to bude iný nátlak....

    Môžu ma súdne napadnúť pri kupno predajnej zmluve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.