Zavrieť

Porady

Ake vchodove dvere do bytu?

Chcel by som vymenit vchodove dvere v byte,ale neviem sa rozhodnut,ci mam investovat do bezpecnostnych,je to prilis velka investicia,alebo do klasickych.Ake normy musia splnat klasicke dvere?Vie niekto poradit,kde by sa za prijatelnu cenu dali kupit v Kosiciach?Pripadne kontakt na niekoho,kto by ich vedel urobit na mieru s ponechanim klasickych zeleznych zarubni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    centurion na Bardejovskej, myslím, že predajňa sa volá UDO, v podstate stačí aby boli protipožiarne s atestom dverí aj zárubne, musia mať štítok, automaticky majú dve zámky.Len tak mimochodom, kolegovi minule v KE vykradli dodávku aj keď mal alarm, naštvaný si kúpil na Bazoši planžety za 30,00€ a za 15 sekúnd otvoril svoju dodávku aj osobný Renault, takže čo riešiť...

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Dal som hladat planzety, su volne dostupne napr. aj na prvej stranke, ktoru nasiel ujo google: http://www.zamocnicke-potreby.sk/pla...sada-planziet/ Uz ani nemusis byt odbornikom...

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Vchodové dvere do bytu vo VIACPODLAŽNEJ bytovke majú obyčajne spĺňať protipožiarnu odolnosť EW30D3. Je taktiež dobré, ak majú útlm 32 dB alebo viac. Ak chcete osadiť dvere do pôvodnej zárubne, tak tam najväčší problém je, ak máte odklon zárubni od zvyslosti a to taký že na jednej strane ide "noha" dopredu a na druhej strane dozadu. V takom prípade nie je dvere možné utesniť a tak isto bude cez ne prenikať hluk. V takom prípade musí byť zárubňa vymenená. Iné defekty sa dajú z veľkej časti eliminovať. Návod na kontrolu nájdte na http://www.stavebna.sk/. Problém môže ešte byť, ak je na chodbe zima (rozdiel 10 st. C), v takom prípade sa dvere ohnú. Potom treba špeciálny typ dverí. Bezpečnostné dvere vám pômôžu od amatérskej čvargy. NA druhej strane nie je to tak jednoduché, že si kúpim planžety a otvorím dvere za 10s. Ak máte dobrú vložku, tak to budete vyhmatávať pol roka a potom skočíte z mosta. Ak by vás však chcel vybrať odborník, tak ten vás vyberie. Viac aj s videami ako sa to robí: http://kovania.eu/vlozky.html. Ja mám doma bezpečnostné dvere.

    janovajano je offline (nepripojený) janovajano

    janovajano
    Len postreh z praxe... Treba si vybrať solídnu firmu, najlepšie s nonstop servisom. V susedstve žena išla rodiť a keď chcela otvoriť dvere mechanizmus sa "zosypal" a nezostalo nič iné ako ju hasičskou plošinou za blikania majákov polície, záchranky, hasičov v búrke, v noci vyberať cez okno....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Harold22 Pozri príspevok
    Chcel by som vymenit vchodove dvere v byte,ale neviem sa rozhodnut,ci mam investovat do bezpecnostnych,je to prilis velka investicia,alebo do klasickych.Ake normy musia splnat klasicke dvere?Vie niekto poradit,kde by sa za prijatelnu cenu dali kupit v Kosiciach?Pripadne kontakt na niekoho,kto by ich vedel urobit na mieru s ponechanim klasickych zeleznych zarubni?
    ...v dnešnej dobe by som určite išiel do bezpečnostných ...

    Síce pred zlodejmi aj tak neochránia , no je tu viac dôvodov pre ako proti ...

    Ake vchodove dvere do bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.