Zavrieť

Porady

Je možné použiť ešte "šibeničky"?

Ahojte,
prosím, poraďte mi - môj dlhoročný dobrý kamarát má s.r.o. o 1 osobe a posledné 2 roky sa mu nedarilo a tak teraz nemal finanačné prostriedky na zaplatenie svojej účtovníčky. Do konca júna musí odovzdať daňové priznanie. Chcela som mu pomôcť, má len asi 70 dokladov za celý rok. Ja robím už 6 rokov JÚ a na ekonomickej škole aj na kurzoch a potom trocha aj v praxi som robila PÚ (a mám aj priateľky-hlavné účtovníčky, ktoré účtujú väčšie firmy, takže s ich pomocou (záverečná kontrola) si na to trúfam.
Nemám však soft na podvojné - licenciu a zadarmo som našla OMEGU, ale len do 200 zápisov a to mi možno stačiť nebude. Vie mi niekto poradiť nejaký iný soft zadarmo, v prípade, že by som sa do tých 200 zápisov v Omege nezmestila? Môžem v prípade núdze účtovať aj na staré známe "šibeničky" urobené napr v Exceli?

Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Myslím, že moneyS3 je do 500 záznamov zadarmo. Vyskúšaj, je tam aj vzorové PU, myslím, že sa s tým dá robiť vcelku dobre.
    Prikladám link ak by si chcela skúsiť:

    http://www.money.sk/nastiahnutie/start

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Je možné robiť PU v Exceli, ale neodporúčam pre začiatočníka. Radšej si tých 70 dokladov nejako súhrnne spracuj, napríklad 1 x za mesiac, aby si sa vošla do Omegy. Napr.si urob Interný zúčtovací doklad s kolónkami Text, dátum, suma, MD, D.
    Ak by si to chcela robiť ručne, urob si Denník a z neho vyfiltruj obraty účtov a vytvoríš Hlavnú knihu. Ďalšie tabuľky si urob na Knihy faktúr, pohľadávok a záväzkov, prípadne , ak má, na dlhodobý majetok. Výsledovka sa robí ľahko, ale nad ručnou konštrukciou súvahy sa potrápiš.

    Je možné použiť ešte "šibeničky"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.