Zavrieť

Porady

Stavebná chémia - ošetrenie náhrobných platní z terazza

Ahojte poraďáci,
obraciam sa na odborníkov z oblasti stavebnej chémie, chcem nejakým spôsobom ošetriť náhrobné platne z terazza. Sú staré cca 2 roky a už sa z nich akoby vymýva beton, nemajú žiaden lesk. Ošetrujem ich Sidoluxom - to nepomáha vôbec stále sú matné a ako keby sa pri aplikácii vymýval beton. Potrebovalo by to niečo odolné proti poveternostným vplyvom , aby to dodalo troška lesku - trebárs niečo aj dvojzložkové. Keď že sa v tom nevyznám obraciam sa na odborníkov. Za radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Mám 60 ročný pomník z terazza: na jar ho vydrhnem jarovou vodou a kefou, aby sa mi netvoril mach. Potom ho natriem niekoľkokrát Diavou, pokiaľ terazzo pije.
    Zatiaľ som musela opravovať len po vandaloch, pomník sa mi zatiaľ nedrolí.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Moja svokra pouziva uz dlhe roky na rodicovsky pomnik pastu na podlahy a linolea. Nazov neviem, ale je to taka biela pasta v bielej plat.flasi.
    Pomnik je fakt pekny,ma sytu farbu, doslova svieti pri ostatnych,rovnako starych...
    Ta pasta odpudzuje vodu a zabranuje droleniu.

    Stavebná chémia - ošetrenie náhrobných platní z terazza

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.