Zavrieť

Porady

Účtovný softvér ALFA - práca s pokladňou

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či by mi niekto neporadil ako zapíšem údaje do pokladnice v ALFE. Mám problém z ktorého ma už pár dní bolí hlava! Nesedia mi začiatočné stavy v Peňažnom denníku so začiatočnými stavmi v Pokladni. V stĺpci Číselník pod začiatočnými stavmi v kolónke TUZEMSKÁ POKLADNICA mám hodnotu(ani neviem,z kade mi táto suma prešla do účtovníctva), ktorá mi prechádza do Pokladničnej knihy a v kolónke VALUTOVÁ POKLADNICA hodnotu, ktorá mi prešla z minulého roka z Peňažného denníka a do nového roka mi do PD prechádza hodnota EUROVEJ POKLADNICE, čo je sčítanie TUZEMSKEJ A VALUTOVEJ POKLADNICE (a to je uplna hlúposť)!!!
Ďalej v stĺpci Číselník pod Pokladnice (valutová,eurová) mám ďalší problém! Do Pokladnice mi nejde zapísať žiadna hodnota, keďže som tu sumu, čo tam bola vymazala, lebo nesedela so skutočnosťou, teraz mi tam pre istotu nejde zapísať vôbec nič. Keď zadám hodnoty a potvrdím to, tak mi vybehne, že nemôžem uložiť Valutovú pokladnicu do číselníka(ale ja tam chcem uložiť len Eurovu ), lebo nemám zakúpený modul Valutové pokladnice. Ale píše mi tam, že program umožňuje pomocou tohto modulu, ktorý mám, spracovať neobmedzený počet tuzemských EUR pokladníc!
Ak mal niekto podobné problémy a podarilo sa mu ich vyriešiť, tak prosím, PORAĎTE. Ak to pochopíte, lebo ja som z toho už taká domotaná, že už ani sama neviem, čo neviem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Tak už som sa dopátrala, kde je problém! Na začiatku roka 2009 som nezrušila Korunovú pokladnicu, takže stále mám aj valutovú aj tuzemskú. Keďže som mala v peňažnom denníku vždy kladné hodnoty, tak som si to nevšimla a teraz mi to stále prechádza do účtovníctva! Vedel by mi niekto poradiť, čo sa s tým dá teraz urobiť? Ďakujem

    Účtovný softvér ALFA - práca s pokladňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.