Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohladom Úradu práce

Dobrý deň, k 31.11.2011 som dostal výpoveď v robote. Deň na to čiže 1.12.2011 som nastúpil do ďalšej firmy, kde som bol dva dni /bez PZ/. Zamestnávateľ ma nahlásil do poisťovne, ze u neho pracujem aj keď som ešte nemal podpísanú PZ. Mne sa to nepáčila robota tak som odtiaľ odišiel. Samozrejme som sa išiel zaevidovať na UP, tam som im predložil Výpoveď k 31.11.2011 keďže iné papiere som nemal. Tak ma zaevidovali na UP k 1.12.2011 . Teraz sa mi ozvali z UP, že som evidovaný v poisťovni a že som pracoval v ďalšej firme od 1.12.2011/preto lebo zamestnávateľ to nahlásil na poisťovňu/ a pritom ja nemám žiadny doklad o tom, že by som tam pracoval. Na UP teraz žiadajú po mne doklady /Zápočtový list a tak.. nemal som ani PZ, a ani žiadny príjem takže/ neviem ako ďalej postupovať. Poradí mi niekto???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Postup je velmi jednoduchý. V druhej firme si ukončil pracovný pomer v skúšobnej zmluve, ak si prihlásený, neide o žiadnu nelegálnu prácu. Treba isť do firmy, dodatočne podpísať prac.zmluvu, vypýtať si zápočtový list, potvrdenie o príjme pre dávku v nezamestnanosti (aj keď sú to len dva dni) a možno ťa tam čakajú aj nejaké bubáčiky

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, podľa mňa ja by som išiel do firmy a žiadal by som písomne, aby mi na čas, ktorý ste boli odpracovali vystavili pracovnú zmluvu a následne pisomne by som požiadal o rozviazanie pracovného pomeru, pretože aj dva dni sa počítajú za vznik pracovného pomeru. Následne potom aj výstupné papiere by mali dať zamestnancovi.

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Ja viem... ale ja som v evidencii na UP od 1.12.2011.. kedze vypoved som dostal k 31.11.2011 tak som mal 7 dni na to aby som sa prihlasil na UP. A kedze bola moznosť ist robit tak som skusil noo..tam ide o tie 2 dni ze mam doložit papiere ze som tam robil.... ale ja žiadne nemam takze takk

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pp2601 Pozri príspevok
    Ja viem... ale ja som v evidencii na UP od 1.12.2011.. kedze vypoved som dostal k 31.11.2011 tak som mal 7 dni na to aby som sa prihlasil na UP. A kedze bola moznosť ist robit tak som skusil noo..tam ide o tie 2 dni ze mam doložit papiere ze som tam robil.... ale ja žiadne nemam takze takk
    Papiere ti dajú vo firme a možno si si skomplikoval život. Na UP si nenahlásil pravdivé údaje a môžu ťa spätne vyradiť z evidencie. Zo zamestnania sa neodchádza ako z holubníka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pp2601 Pozri príspevok
    Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill
    Pracoval si tie dva dni, alebo nepracoval ? Do SP sa zamestnanec nahlasuje pred začiatkom výkonu práce.

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pp2601 Pozri príspevok
    Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne
    Tvoj občiansky preukaz zamestnávatel videl ?

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Chcem sa s pýtať, že či mi bude UP prispievať na cestu do zamestannia ked som v evidenicii viac ako 6 mesiacov.? A aka bude výška prispevku?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pp2601 Pozri príspevok
    Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill
    veronikasad Pozri príspevok
    Papiere ti dajú vo firme a možno si si skomplikoval život. Na UP si nenahlásil pravdivé údaje a môžu ťa spätne vyradiť z evidencie. Zo zamestnania sa neodchádza ako z holubníka.
    pp2601 Pozri príspevok
    Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne
    veronikasad Pozri príspevok
    Tvoj občiansky preukaz zamestnávatel videl ?
    ...podobný problém má teraz dcéra.....

    Dievka bola v " zamestnaní " ....akože sa len zaučiť na novú robotu ...dokopy 3 - 4 hodiny denne počas tých cca 4 dní ...
    ...a nebola pritom sama , boli aj iné uchádzačky ...
    Prijatá nebola ....

    Žiadna dohoda , žiadna zmluva ......." budúci zamestnávateľ " vyplatil cca 90 € oproti podpisu za tých pár hodín ...
    No a potom túto skutočnosť ohlásil na sociálku a tá následne na úrad práce ( alebo naopak )...
    Na základe toho je vyradená z úradu práce so spätnou platnosťou a sociálka vyžaduje spätnú platbu ...

    Odvolanie bola odniesť , no na UP práce ju poslali pááá , ba dokonca spomínali vraj nejakú inšpekciu a samozrejme pokuty , penále ....


    ...kua , nenadávam , no pýtam sa ......je toto normálne ?????

    Čo včul ????

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Tak mne sa to podarilo vybaviť.... treba zajst za tým zamestanavateľom.. a on musi dať žiadosť o zrušenie prihlásenia na Socialnej poistovni aby jej to nefigurovalo.. ale to je zase na zamestanvatelovi či bude s tým suhlasiť, ked hej tak neni problem to zrusiť....Hovorim staci len aby zamestanvatel dal ziadost o zrušenie na SP a je to vybavenee nic viac...

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Tak to je zle ked ju uz vyradili, lebo mne volali z UP ze aby som doniesol papiere ale kedze som ziadne nemal tak som to musel vyriesit inak no

    Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

    žena Hanka28
    Noo, neostáva Ti nič iné len ísť k zamestnávateľovi ktorý ťa prihlásil na SP-(na dva dni). A požiadať ho o potrebné doklady za dva dni.

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    Dobrý deň, začal som pracovať v Rakúsku, kde má m podpísanú zmluvu na 1 mesiac /platia za man všetky odvody/, tak sa chcem s pýtať ako to spraviť s poisťovňami a či úrady sú nejako v tomto prepojené?.. Treba to to ohlásiť aj u nás na ÚP?? Ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hlboko pochybujem, že rakúska a slovenská poisťovňa (sociálna i zdravotná) si o tom vymieňajú údaje. Musíš nahlásiť, prípadne odhlasiť a doložiť poistenie v inej krajine EÚ - nemôžeš byť poistený vo viacerých krajinách súčasne.

    pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

    pp2601
    A keby som potreboval byt poisteny aj tu u nas? to sa neda nejako?.. bo ja mam tu zmluvu podpisanu na 1 mesiac..cize nie dlhodoboo.. je tam aj taky problem ze som vedeny na UP na SVK a neviem co ma spravit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.