Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Počas trvania PN nie je možné dať výpoveď, ale skúšobná doba sa predlžuje o prekážky na strane zamestnanca, teda aj o dobu trvania PN.

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Podľa mňa môžeš dať výpoveď, lebo zákaz výpovede sa vzťahuje na výpoveď danú zamestnávateľom, a pokiaľ sa PP skončí v rámci skúšobnej doby, je to iný paragraf, na ktorý sa tento zákaz nevzťahuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ataner
    Môžem so zamestnancom rozviazať PP v skúšobnej dobe, ak je na PN?
    Počas skúšobnej doby môžeš rozviazať PP. Nie je tam žiadne obmedzenie.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Napriek tomu , že čiastočne súhlasím aj s Freddyho argumentami, trvám na svojom názore. Podľa môjho názoru sa skúšobná doba "prerušuje" počas trvania pn, teda nie je možné aplikovať ustanovenia o skončení PP v skúšobnej dobe. Tomuto názoru podľa mňa nasvedčuje aj ustanovenie, že skúšobná doba sa prerušuje o dobu prekážk na strane zamestnanca, iný význam tohto ustanovania ma nenapadá. Samozrejme, môžem sa mýliť, je to len môj názor

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dana9
    Napriek tomu , že čiastočne súhlasím aj s Freddyho argumentami, trvám na svojom názore. Podľa môjho názoru sa skúšobná doba "prerušuje" počas trvania pn, teda nie je možné aplikovať ustanovenia o skončení PP v skúšobnej dobe. Tomuto názoru podľa mňa nasvedčuje aj ustanovenie, že skúšobná doba sa prerušuje o dobu prekážk na strane zamestnanca, iný význam tohto ustanovania ma nenapadá. Samozrejme, môžem sa mýliť, je to len môj názor
    Musím poopraviť Tvoj názor. To predĺženie skúš doby o dobu prekážok na strane zamestnanca nie je kvôli (ne)možnosti rozviazania PP, ale dôvod je ten, aby zamestnanec nebol ukrátený o tú dobu, počas ktorej sa môže rozhodnúť on ukončiť PP. Tá doba sa len predlžuje, neprerušuje sa. ZP umožňuje kedykoľvek počas sk. doby ukončiť PP obom stranám, nie je tam obmedzenie pre PN.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    OK, tak ste ma presvedčili, sypem si popl na hlavu, ale pokiaľ som si zisťovala, tak názory na túto problematiku nie sú jednotné, čo ma hádam tochu ospravedlňuje . Aspoň som sa niečo nové naučila :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ataner
    Zo sociálky mi vrátili odhlášku - neviem čo s tým.Nie je odhlásený alebo ???
    Skús im zavolať, čo zmätkujú. Ak už nepracuje a Ty si ho odhlásila, tak je to OK. Možno pri vypisovaní RLFO si urobila nejakú chybičku, ktorá sa im nepozdáva..
    Naposledy upravil Tweety : 24.02.06 at 08:55

    jana88 je offline (nepripojený) jana88

    jana88
    Ahojte,

    opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

    Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana88
    Ahojte,

    opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

    Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

    ďakujem
    Počas skúšobnej doby môžeš ukončiť PP.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    jana88
    Ahojte,

    opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

    Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

    ďakujem
    Skúšobnú dobu definuje § 45 ZP, ktorý v ods. 2. hovorí "skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca."
    Prekážky v práci sú zhrnuté od § 136 ZP.
    Neviem z akého dôvodu si mala neplatené voľno, ale ak nejaké "osobné dôvody", tak je to § 141 ods. 3.
    Pekný deň.

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    A ešte raz.Zamestnanec mi poslal papier, že nesúhlasí so skončením PP v skúš.dobe, lebo bol PN.Vie mi niekto právne a správne poradiť?
    Súrne.Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ataner
    A ešte raz.Zamestnanec mi poslal papier, že nesúhlasí so skončením PP v skúš.dobe, lebo bol PN.Vie mi niekto právne a správne poradiť?
    Súrne.Ďakujem
    On s tým nemusí súhlasiť. Pracovný pomer sa skončil podľa zásad uvedených v Zákonníku práce.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Prečítaj si §72 ZP o skončení PP v skúšobnej dobe. Nič také ako nutný súhlas druhej strany som tam veru nenašla.
    Zamestnanec si možno mylne myslel, že sa naňho vzťahuje ochranná doba, ale tá sa nevzťahuje na prípady skončenia PP dohodnutého na dobu určitú, na skončenie PP dohodou, na okamžité skončenie PP a na skončenie PP v skúšobnej dobe. Ty mu predsa nedávaš výpoveď, ale končíš PP v skúšobnej dobe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.