Zavrieť

Porady

Mám sa na úrade práce zaradiť do evidencie uchádzačov o zamestnanie?

Som čerstvý absolvent a v auguste nastupujem do roboty. Momentálne sa pripravujem navštíviť úrad práce aby som oznámil ukončenie štúdia a ostatné fakty. Mám na júl požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie? Podľa mojich informácií by som potom nemusel platiť odvody do zdravotnej poisťovne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dabdab Pozri príspevok
    Som čerstvý absolvent a v auguste nastupujem do roboty. Momentálne sa pripravujem navštíviť úrad práce aby som oznámil ukončenie štúdia a ostatné fakty. Mám na júl požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie? Podľa mojich informácií by som potom nemusel platiť odvody do zdravotnej poisťovne...
    Máš na výber - úrad práce, alebo zdravotná poisťovňa. oboje musíš stihnúť do 7 dní od vykonania štátnej záverečnej skúšky.
    Ak pôjdeš na UP, do nástupu do zamestnania bude za teba platitelom zdr.poistenia štát.
    Ak nechceš drať kľučky na ÚP a užívať si leto, prihlás sa v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Mesačná platba zdr.poistenia je 47,58€. Nezabudni sa po nástupe do zamestnania odhlásiť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Si čerstvý absolvent strednej alebo vysokej školy. Je to rozdiel potom.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dabdab Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Píšeš že ak nechcem drať kľučky na ÚP ... bude tam treba chodievať tak často? Nestačí teraz, a potom raz v mesiaci odovzdať potvrdenie o tom že si hľadám prácu? Ak si nájdem prácu na dohodu na ten cca jeden mesiac, tak to ovplyvní niečo na situácií?
    Pri dohode máš obmedzenie zárobku za ten mesiac.
    A drať klučky ani nie, známy končil teraz VŠ , a prácu bude mať od júla. No aj tak na pár dní šiel sa evidovať na UP, aby neplatil odvody. Ale hned im povedal, že začiatkom júla nastupuje do zamestnania. Ani len na úvodné školenie ho neposlali.
    Ak máš brigádu a zarobíš viac ako 139,90 eur tento mesiac a niečo vyše 143 eur budúci mesiac tak ťa z UP aj tak aj tak vyradia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dabdab Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Píšeš že ak nechcem drať kľučky na ÚP ... bude tam treba chodievať tak často? Nestačí teraz, a potom raz v mesiaci odovzdať potvrdenie o tom že si hľadám prácu? Ak si nájdem prácu na dohodu na ten cca jeden mesiac, tak to ovplyvní niečo na situácií?
    Rozhodnutie je na tebe, dohodu treba nahlásiť pred začiatkom výkonu práce (odovzdať kopiu), príjem je obmedzený od 1.7. na 143,39€

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...ak sa zamestnáš na dohodu a budeš evidovaný na UP, tak ti dajú tlačivo pre zamestnávateľa a ten ti to vypíše a ty to dáš na UP..ak budeš mať viac, vyradia ťa..ale -môžeš sa dohodnúť so zamestnávateľom, nech ti viac nenapíše...do ZP sa musíš nahlásiť, ak štát (evidenciou na UP )za teba nebude platiť a ani zamestnávateľa nebudeš mať...musíš si platiť sám, lebo ti vznikne nedoplatok..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dabdab Pozri príspevok
    A teda, ak prekrocim 143,39€ (pravdepodobne) tak ma vyradia z evidencie uchadzacov o zamestnanie a takisto uz budem samoplatitel zdravotneho poistenia, chapem to spravne?

    Este posledna otazka To, ze ci prekrocim 143,39€ mam nahlasit vopred, alebo dodatocne (aj na urade aj v zdravotnej poistovni)?
    Ak predpokladáš vyšší príjem, je zbytočné evidovať sa na UP, z evidencie ťa vyradia spätne a musíš si v zdr.poisťovni doplatiť za toto obdobie zdr.poistenie ako samoplatitel.
    Potvrdenie o výške vyplatenej odmeny predkladáš na predpísanom tlačive po výplate mzdy.

    dabdab je offline (nepripojený) dabdab

    dabdab
    Pardon, zabudol som to spomenúť. Mám ukončené vysokoškolské štúdium druhého stupňa.

    dabdab je offline (nepripojený) dabdab

    dabdab
    veronikasad Pozri príspevok
    Máš na výber - úrad práce, alebo zdravotná poisťovňa. oboje musíš stihnúť do 7 dní od vykonania štátnej záverečnej skúšky.
    Ak pôjdeš na UP, do nástupu do zamestnania bude za teba platitelom zdr.poistenia štát.
    Ak nechceš drať kľučky na ÚP a užívať si leto, prihlás sa v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Mesačná platba zdr.poistenia je 47,58€. Nezabudni sa po nástupe do zamestnania odhlásiť.
    Ďakujem za odpoveď.
    Píšeš že ak nechcem drať kľučky na ÚP ... bude tam treba chodievať tak často? Nestačí teraz, a potom raz v mesiaci odovzdať potvrdenie o tom že si hľadám prácu? Ak si nájdem prácu na dohodu na ten cca jeden mesiac, tak to ovplyvní niečo na situácií?

    dabdab je offline (nepripojený) dabdab

    dabdab
    veronikasad Pozri príspevok
    Rozhodnutie je na tebe, dohodu treba nahlásiť pred začiatkom výkonu práce (odovzdať kopiu), príjem je obmedzený od 1.7. na 143,39€
    A teda, ak prekrocim 143,39€ (pravdepodobne) tak ma vyradia z evidencie uchadzacov o zamestnanie a takisto uz budem samoplatitel zdravotneho poistenia, chapem to spravne?

    Este posledna otazka To, ze ci prekrocim 143,39€ mam nahlasit vopred, alebo dodatocne (aj na urade aj v zdravotnej poistovni)?

    Mám sa na úrade práce zaradiť do evidencie uchádzačov o zamestnanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.