Zavrieť

Porady

zateplenie steny medzi izbou a vstavanou garážou

Ahojte, riešil už niekto zamedzenie tepelnej straty z izby ktorá susedí zo vstavanou garážou? Navyše mám aj betónový strop. Napadlo ma riešenie prilepiť fasadnu minerálnu vatu na stenu aj strop, alebo sadrokartónová konštrukcia a vyplniť vatou. Prípadne ak máte skúsenosť že je to zbytočné riešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    izba je nad garažou či vedla? ..ja som rozmyšlal podobne že zateplim stenu medzi izbou a garažom ale potom zas je problem zavesiť police na ten eps ..ešte neviem uvidim

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    mattias Pozri príspevok
    Ahojte, riešil už niekto zamedzenie tepelnej straty z izby ktorá susedí zo vstavanou garážou? Navyše mám aj betónový strop. Napadlo ma riešenie prilepiť fasadnu minerálnu vatu na stenu aj strop, alebo sadrokartónová konštrukcia a vyplniť vatou. Prípadne ak máte skúsenosť že je to zbytočné riešiť?
    U nás to robia bežne. Zateplia strop a steny garáže 10 cm polystyrénom,

    mattias je offline (nepripojený) mattias

    mattias
    vedľa a vzadu je technická miestnosť a ešte ten strop keďže si myslím že ten betón vytiahne teplo. EPS je trochu riziko do garáže. Mám obavu či nevzniknú plesne v tej izbe.
    Uvažoval ste nad nastriekaním korku na stenu v garáži?
    Je to vkusne, umývatelné a zateplené v jednom kroku.

    zateplenie steny medzi izbou a vstavanou garážou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.