Zavrieť

Porady

POHODA: ako nastavit pocet desatinnych miest na fakture

Ahojte,

vie mi niekto poradit, ako zapnut zobrazovanie 4 desatinnych miest na fakture? aj v pripade, ze tam budu same nuly?

napriklad 10,1252€, 10,1200€ atd.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Ak v oficiálnom účtovníckom progarme, tak musíš požiadať tvorcu programu. V exceli nastavenie bunky na 4 dest.miesta napr. máš 10,1252€ napr. v bunke C4, nastavíš sa na bunku C5 a vpíšeš
    pre zaokrúhľovanie smerom hore =CEILING(C4;0,01) výslednú sumu Ti napíše 10,1300
    pre zaokrúhľovanie smerom dole=FLOOR(C4;0,01) výslednú sumu Ti napíše 10,1200 robíš tieto operácie pri fx nakoniec klikneš na fajku

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Skus si fa zobraziť cez Report Designer, 2x klikni na "VZOREC"-tam by mala byť suma na úhradu, otvorí sa tabuľka-vlastnosti objeku, vyber Formát, desatinné čísla 1,0000, prípadne podľa potreby. Takto si môžeš upraviť akúkoľvek sumu na faktúre.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    a načo je to dobré? v položkách 4 desatinné miesta pri jednotkových cenách fachajú a v sumároch je to na 2 miesta ok, lebo min. cenou môže byť len 0.01 EUR . a 1,2500 Eur = 1,25 EUR (jednotkové ceny)
    4miesta01.jpg  
    4miesta02.png  
    1/1

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    robin1 - a nemas vedomost o tom, ci sa to da nastavit priamo v programe?
    o moznosti v RD viem, ale takto by som musel prerabat komplet vsetky doklady a je toho dost :/
    Antonia - ide o program POHODA

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    srska - predstav si, ze su firmy, ktore odo mna ziadaju taketo doklady a podla zmluvy som im povinny ich dodat .. takze nato je to dobre

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kolinany Pozri príspevok
    srska - predstav si, ze su firmy, ktore odo mna ziadaju taketo doklady a podla zmluvy som im povinny ich dodat .. takze nato je to dobre
    tak je na 2 veci zmluva

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    hm, radsej budem hladat moznost ako tlacit fakturu a ine doklady so 4 desatinnymi miestami, ako prist o vyznamnych odberatelov .. ale je to jedno ..

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    ... som to práve skúšala prvýkrát takto nastaviť. Bohužiaľ, aby to platilo na všetky cifry v programe neviem.Skús na zákazníckom centre Pohody 0259429959

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    robin1 Pozri príspevok
    Skus si fa zobraziť cez Report Designer, 2x klikni na "VZOREC"-tam by mala byť suma na úhradu, otvorí sa tabuľka-vlastnosti objeku, vyber Formát, desatinné čísla 1,0000, prípadne podľa potreby. Takto si môžeš upraviť akúkoľvek sumu na faktúre.
    presne ako píšeš - vytvoriť uživateľskú print zostavu podľa vlastných kritérií

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kolinany Pozri príspevok
    robin1 - a nemas vedomost o tom, ci sa to da nastavit priamo v programe?
    o moznosti v RD viem, ale takto by som musel prerabat komplet vsetky doklady a je toho dost :/
    Antonia - ide o program POHODA
    prečo všetky? vytvoríš užívateľskú zostavu v agende kde to potrebuješ a cez tú všetko vytlačíš. napr. všetky vydané faktúry naraz

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    robin1 - dakujem, podporu som uz predtym kontaktoval mailom, pred chvilkou mi prisla odpoved
    nezostava mi nic ine, len upravovat kazdu jednu tlacovu zostavu :/ bude to sice dlha robota, ale co uz ..
    dakujem za odpovede

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    srska - pretoze im musim dodavat aj ine podklady a je toho dost .. ale co uz
    vdaka za odpovede

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kolinany Pozri príspevok
    srska - pretoze im musim dodavat aj ine podklady a je toho dost .. ale co uz
    vdaka za odpovede
    nuž nezávidím ti
    4miesta03.png  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.